FİNANS

***KCHOL* *TOASO* *EREGL* *ULKER* *TAVHL* *ASELS* *YKBNK* *KRDMD* *AKBNK* *VAKBN*** BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu


***KCHOL******TOASO******EREGL******ULKER******TAVHL******ASELS******YKBNK******KRDMD******AKBNK******VAKBN*** BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu )

İlgili Şirketler [AKBNK, ASELS, KCHOL, KRDMD, TAVHL, YKBNK, TOASO, VAKBN, ULKER, EREGL]
İlgili Fonlar []
Türkçe
BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

                   Pay Piyasasında Taraf Bilgilerinin Gösterilmesi
 
2017/36 sayılı duyurumuz ile bildirildiği üzere: Borsamız yönetim kurulunun 29/12/2016 tarihli toplantısında işlem verilerinde taraf bilgisinin gösterilmesine ilişkin uygulamanın, piyasa üzerindeki etkilerinin izlenebilmesi amacıyla deneme amaçlı olarak başlatılması uygun görülmüştür. Bu doğrultuda
 
Uygulama deneme amaçlı olarak 6 ay süreyle BIST30 endeksi kapsamındaki paylar dışında kalan tüm paylarda (varsa ilgili paylara ait yeni pay alma hakkı sıralarında), borsa yatırım fonlarında, varantlarda ve gayrimenkul sertifikalarında başlatılmıştır. 2017 yılının Nisan ayında BIST30 kapsamında taraf bilgisi YKBNK, TOASO, VAKBN, ULKER ve EREGL paylarında yayınlanmıştır. 2017 yılının Mayıs ayında ise BIST30 kapsamında taraf bilgisi yayınlanacak olan paylar AKBNK, ASELS, KCHOL, KRDMD ve TAVHL olarak belirlenmiştir.
 
02/05/2017 tarihinden itibaren BIST30 kapsamında YKBNK, TOASO, VAKBN, ULKER ve EREGL paylarında taraf bilgi yayımı kapatılacak, AKBNK, ASELS, KCHOL, KRDMD ve TAVHL paylarında taraf bilgisi yayımı başlayacaktır.
 
Uygulamanın sonunda Borsa İstanbul Yönetim Kurulu elde edilen sonuçları değerlendirerek, uygulamanın devam edip etmemesine yönelik kararını verecektir.
http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/603690


BIST
28 Nisan 2017 07:05
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın