FİNANS

***TUPRS*** TÜPRAŞ-TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş.( İhraç Tavanına İlişkin Bildirim


***TUPRS*** TÜPRAŞ-TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş.( İhraç Tavanına İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Yurt Dışında Borçlanma Aracı İhracı – Roadshow
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Yetkili Organ Karar Tarihi 04.08.2017
İhraç Tavanı Tutarı 1.000.000.000
Para Birimi USD
İhraç Tavanı Kıymet Türü Borçlanma Aracı
Satış Türü Yurtdışı Satış
Yurt İçi / Yurt Dışı Yurt Dışı
SPK Başvuru Tarihi 17.07.2017
SPK Başvuru Sonucu ONAY
SPK Onay Tarihi 04.08.2017
İhraç Tavanı Son Geçerlilik Tarihi 04.08.2018

Ek Açıklamalar
1 yıllık dönem içerisinde Türkiye dışında yerleşik gerçek ve tüzel kişilere satılmak üzere, bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek faiz oranlarına sahip, toplamda 1 milyar ABD Doları veya muadili yabancı para tutarına kadar tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihraç ve satışı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) ihraç belgemizin onaylanması için yapılan başvurumuzun onaylandığı hususu 07.08.2017 tarihli özel durum açıklamamızda duyurulmuştu.
Bu çerçevede, bahse konu tahvillerin yurt dışında satışı ile ilgili olarak, Citigroup Global Markets Limited, HSBC Bank PLC, JP Morgan Securities PLC ve Standard Chartered Bank yetkilendirilmiştir.
Şirketimiz tarafından Rule 144A ve Regulasyon S'ye göre satışının yapılması planlanan ve Londra Menkul Kıymetler Borsası'na kote edilecek söz konusu borçlanma araçlarının ihracı ile ilgili olarak, Şirketimiz, 6 Ekim 2017 tarihinden itibaren üst düzey yöneticilerimizin de katılımı ile, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, yetkilendirmiş olduğu bankaların organize edeceği bir dizi yatırımcı toplantısı yapacaktır. Borçlanma araçlarının piyasa şartları uygun olduğu takdirde ve SPK tarafından onaylanmasını müteakiben ihraç edilmesi planlanmaktadır.
Konuya ilişkin gelişmeler ayrıca kamunun bilgisine sunulacaktır.
İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/632307


BIST
04 Ekim 2017 12:07
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın