FİNANS

***KOZAL*** KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide)


***KOZAL*** KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide) )

Finansal Tablo Niteliği Konsolide

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Sorumluluk Beyanı

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Finansal Tablo ve Faaliyet Raporunun Kabulüne İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi ve Sayısı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi
23/02/2018
Karar Sayısı
21
Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği'nin İkinci Bölümünün 9. Maddesi Gereğinde Sorumluluk Beyanı

                      
Sermaye Piyasası Kurulu Seri: II, N 14.1 Sayılı Tebliği'nin İkinci Bölüm Madde 9 Gereğince Hazırlanan Konsolide Finansal Tablolar ve Faaliyet Raporuna İlişkin Sorumluluk Beyanı.
 
 
Karar Tarihi: 23.02.2018
Karar Sayısı: 21
 
Şirkete Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği' nin 26.10.2015 tarihli kararı ile Ceza muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 133 üncü maddesinin 1 inci fıkrası uyarınca, Şirketimizin yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yönetim kurulunu oluşturmak üzere kayyım ataması yapılmıştır.
Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı ile Şirketimizin yönetimine kayyım olarak atanan kayyım heyetinin yönetim kurulu üyeliğine seçilmeleri, önceki yönetim kurulunun tüm yetkilerinin kayyım heyetine devredilmesi ve eski yönetimin tüm yetkilerinin kaldırılmış olduğu hususları ticaret siciline tescil edilmiş ve TTSG 'de yayımlanmıştır.
Şirket Yönetim Kurulu yaşanan hukuki süreçler ve yetkili makamların incelemeleri nedeniyle 01.01.2015- 31.12.2015 hesap dönemine ait mali tabloları ilgili kurumlara ihtirazi kayıt ile beyan etmiştir.
Diğer yandan 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 108 Maddesine göre 13.01.2011 tarihli ve 6103 sayılı Türk Ticaret Kanununun 401 inci Maddesine "Terör örgütlerine aidiyeti, iltisakı veya irtibatı nedeniyle 04/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 133 üncü maddesi uyarınca kayyım atanmasına karar verilen şirketlerde, kayyımın ilk defa atandığı mali yıl ve öncesinde yapılan iş ve işlemler ile ilgili olarak birinci fıkranın ilk cümlesi kapsamında onay yükümlülüğü yoktur"fıkrası eklenmiştir. 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 109 maddesine ise yine 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 403 üncü  maddesine "Terör örgütlerine aidiyeti, iltisakı veya irtibatı nedeniyle 5271 sayılı Kanunun 133 üncü maddesi uyarınca kayyım atanmasına karar verilen şirketlerde beşinci fıkra hükümleri kayyımın görevi devam ettiği müddetçe uygulanmaz" fıkrası getirilmiştir.
Bu itibarla gerek bu yasal düzenlemeler, gerekse ilgili mali dönemde yapılan iş ve işlemlerle alakalı yargılamaların henüz devam ediyor olması nazara alınarak Şirket Yönetim Kurulu Sermaye Piyasası Kurulunun II-14.1 sayılı Tebliğinin ikinci bölümünün 9. maddesi gereği olan yükümlülükler doğrultusunda ilgili mali döneme ilişkin sorumluluk beyanında bulunamamaktadır.
Saygılarımızla,
                                                         Fatih SALİHPAŞAOĞLU   
                                         Yönetim Kurulu  Başkan Vekili
                                  Dr. Ergin ERGÜL
                      Yönetim Kurulu Başkanı

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/662205


BIST
23 Şubat 2018 08:03
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın