FİNANS

***KOZAL*** KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***KOZAL*** KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

                           KOZA ALTIN 2016-2017 DURUM DEĞERLENDİRMESİ VE 2018 YILI BEKLENTİLERİ
 
Bilindiği üzere Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin (Koza Atın) 26 Ekim 2015 tarinden itibaren Kayyım yönetimi sürecine girmesiyle birlikte özellikle üretim ve mali konularda hukuki gereklilikler nedeniyle bilgilendirmeler yapılamamıştır.
Şirketin 2014, 2015 ve kısmen 2016 yıllarında yaşamış olduğu izin süreçlerindeki gelişmelerin 2017 yılından itibaren tamamen çözülmesiyle birlikte şirket faaliyetlerinde büyük ölçüde normalleşme sağlanmıştır. 
2017 yılında şirketin daha önce çeşitli sebeplerle yapımını başlatamadığı önemli yatırımlar olan Ovacık 3. ADT inşaatı, Kaymaz ADT Kapasite Arttırımı inşaatı, Himmetdede Yığın Liçi Kapasite Arttırımı İnşaatı ve Mastra 3. ADT İnşaatlarıyla Ovacık Tesis ve Mastra Tesis revizyon  çalışmaları başlamış olup tesis revizyonları tamamlanmış ve diğer inşaat faaliyetleri de yakın zamanda tamamlanmış olacaktır. Bu yatırımlarla beraber Koza Altın'nın mevcut tesislerinde işletilmekte olan hal-i hazırdaki rezervleri için önemli bir yatırım kalemi kalmamıştır.
Yine 2017 yılında maden sahaları ve arama projelerinde gerekli olan izinler alınarak mevcut kaynak ve rezervlerin arttrılması için gerekli sondaj çalışmaları tekrar başlamış olup ayrıca potansiyel Koza Altın haricindeki sahaları da bünyesine katmak için gerekli çalışmaları yapmaktadır.
Koza Altın'ın 2015, 2016 ve 2017 yıllarındaki üretimleri sırasıyla 266.000 ons, 270.000 ons ve 205.000 ons olarak gerçekleşmiştir. Dikkat edileceği gibi 2017 yılındaki üretimde izinlerin gecikmesi ve yatırımların tamamlanamaması rol oynamıştır. Bununla beraber yukarıda bahsedildiği gibi gerekli izinlerin alınması ve yatırımlarım yapılmış olmasıyla birlikte 2018 yılı için Koza Altın'ın üretiminin 280.000 ons ile 300.000 ons altın arasında gerçekleşmesi ve 2018 yılında üretim bazında Türkiye'nin en büyük altın üreticisi olması beklenmektedir. Ayrıca mevcut şartlarda 2018'i takip eden yıllarda da üretimde artış trendinin devam etmesi öngörülmektedir.
Bilindiği üzere Koza Altın'ın tüm işletmeleri Türkiye'de olması nedeniyle mevcut altın fiyatları ve kur rakamları satış geliri ve birim maliyetler açısından avantajlı bir ortam oluşturmaktadır.
Bu durum şirkete operasyonel maliyet avantajı sağlayarak finansal performansını olumlu yönde etkilemektedir.
 
Yatırımcılarımıza arz ederiz,
Saygılarımızla.
 
 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/680403


BIST
02 Mayıs 2018 11:01
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın