FİNANS

***FONET*** FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***FONET*** FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Evet (Yes)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
04/05/2018 - 07/05/2018
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

                                             HALKA ARZ GERİ ALIM TAAHHÜDÜ TEŞVİĞİ UYGULAMASI İLE İLGİLİ DUYURU
 Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. ("Fonet" veya "Şirket") paylarına ilişkin olarak halka arz Sermeye Piyasası Aracı Notu'nda yer alan ve sadece halka arzdan pay alan yatırımcıların faydalanabileceği 'Geri Alım Taahhüdü' uygulaması Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun ("MKK") 04.03.2016 tarih ve 8/253 nolu  "Promosyon Uygulama Esasları ve Ücret Tarifesi" konulu Genel Mektubu çerçevesinde MKK nezdinde gerçekleştirilecektir. 
Geri Alım Taahhüdü'ne İlişkin Başvuru Süreci:
Fonet halka arzında pay alan tüm yatırımcıların faydalanabileceği "Geri Alım Taahhüdü" için yatırımcıların halka arzdan satın aldıkları Şirket paylarının tamamını veya bir kısmını, Şirket payların Borsa İstanbul A.Ş.'de ("BİST") işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl(365 gün) süreyle hesaplarında tutmuş olmaları gerekmektedir. Şirket payları 04 Mayıs 2017 tarihinde işlem görmeye başlamış olup 1 yıllık süre 04 Mayıs 2018 gününde dolmuştur.
Halka arzda Fonet payı satın alan yatırımcılar, halka arzdan satın aldıkları Şirket paylarının tamamını veya bir kısmını BİST'te işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl süreyle hesaplarında tutmaları durumunda, 1 yıl içerisinde hesaplarında gün sonunda bulunan en düşük Şirket pay miktarı ("Geri Alım Taahhüdüne Konu Pay Miktarı") üzerinden başvuruda bulunabileceklerdir. 
Başvuru süresi 14 Mayıs 2018'de başlayacak, 16 Mayıs 2018' de bitecektir.
Aracı kurumlar MKK nezdindeki başvuru ekranına yatırımcı talebinin girişini yapacaktır. 
14-16 Mayıs 2018 tarihlerinde 3 iş günü boyunca başvuru talepleri alınacaktır. Yatırımcıların, "Geri Alım Taahhüdü" başvurusu için Fonet paylarının bulunduğu aracı kuruma Geri Alım Taahhüdü kapsamında geri alınmasını talep ettiği pay miktarını da içerecek şekilde "Geri Alım Taahhüdü" hakkını kullanacağına ilişkin bir talimat ile başvurması gerekmektedir. Halka arzdan müşterek hesaptan Fonet payı satın alan yatırımcılar, her bir müşterek hesap sahibi için hesaptaki payı oranında başvuru yapacaktır.
Başvuru Süresi:
14 Mayıs 2018: Başvuru süresi başlangıcı
14-16 Mayıs 2018 tarihleri boyunca Aracı Kurumlar MKK sistemine geri alım için başvuru yapan yatırımcı taleplerini gireceklerdir. Başvurusu süresi 16 Mayıs 2018' de bitecektir.
Raporlama ve Virman İşlemleri:
Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ("Metro Yatırım") tarafından başvuru süresinin bitimini takip eden ilk iş günü (17 Mayıs 2018) başvurular konsolide edilecektir. Konsolidasyon sonucunda hesaplanan pay adedi geri alıma konu olacaktır.
Geri alım programı kapsamına dahil olan paylar, konsolidasyon süresinin bitimini takip eden iş günü (18 Mayıs 2018) içerisinde, yatırımcılara ilişkin başvuruları yapan yetkili kuruluşlar tarafından konsolide olarak Metro Yatırım'ın MKK'daki hesabına virman yapılacaktır. Satın alınan paylara ilişkin konsolide tutar, bu virmanı takip eden iş günü (21 Mayıs 2018) içerisinde, yetkili kuruluşa virman yapılacaktır.
17 Mayıs 2018 MKK'dan Başvuru Listesi Kurum Bazında Metro Yatırım'a Raporlanacak
Tüm başvurular MKK tarafından konsolide edilerek, Metro Yatırım'a tüm başvurulara ilişkin her bir aracı kurumun toplam başvuru miktarını içerecek şekilde raporlama yapılacaktır. Metro Yatırım her bir aracı kurum ile toplam başvuru miktarını aynı gün teyit edecek ve teyit edilen pay miktarı toplamı Metro Yatırım'a aracı kurumlar tarafından virmanlanacaktır.
18-21 Mayıs 2018 Payların virmanlanması ve Bedellerin Aracı Kurumlara Gönderimi
Halka arz eden pay sahipleri, satış tutarlarının bloke edildiği Metro Yatırım hesaplarından pay bedellerini yatırımcılara ödeyecektir. Pay bedeli başvuru miktarı ve 3,5 TL pay başına geri alım fiyatının çarpımları ile hesaplanacaktır.  
 
Aracı kurumların 18 Mayıs 2018 akşamına kadar pay virmanlarını yapmaları ve teyitleşmeyi tamamlamaları gerekmektedir.
Hesaplanan pay bedelleri, Fonet payları Metro Yatırım'a aracı kurumlar tarafından virmanlanmış olması şartıyla ödenecektir. Yatırımcılara ilişkin başvuruları yapan aracı kurumlar tarafından konsolide olarak halka arz edenlerin adına halka arz tutarının bloke edilmesi amacıyla Metro Yatırım'da açılan 18867 nolu Abdulkerim Gazen özel hesabına virman yapılmasını takip eden iş günü içerisinde (21 Mayıs 2018) Metro Yatırım tarafından ilgili aracı kuruma konsolide tutar virman yapılacaktır.
 
İlgili aracı kurum kendisine konsolide olarak gönderilen tutarı, kendi üzerinden başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen yatırımcıların hesaplarına Geri Alım Taahhüdü teşviği kapsamında satış yaptıkları paylar nispetinde dağıtacaktır. Buna ilişkin sorumluluk ilgili aracı kuruma ait olacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/681684


BIST
08 Mayıs 2018
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın