FİNANS

***SKTAS*** SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***SKTAS*** SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz Yönetim Kurulu 10 Temmuz 2018 tarihinde toplanarak aşağıdaki kararı almıştır:
Kamuoyuna duyurulduğu üzere, 27.10.2016 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ("Karar") çerçevesinde, Aydın ilinin Söke ilçesinde yer alan Şirketimize ait fabrika arsasının daha verimli kullanılması ve bu bağlamda kısmen bir gayrimenkul projesi ("Proje")  kapsamında (ticaret, konut, turizm) değerlendirilmesi amacıyla, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği için Şirketimizin bağlı ortaklığı Söktaş Dokuma İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Söktaş Dokuma")'nın bitişik arsasının stratejik önemi olmayan bir kısmının da Proje'ye konu edilebilmesi amacıyla başvuruya dâhil edilerek ilgili resmi makamlara başvuru yapılmış, imar değişikliği başvurumuz Aydın Büyükşehir Meclisi kararı ile kabul edilerek  8 Haziran 2017 tarihinde Söke Belediyesi'nce ilan edilmiştir.
Onaylanan imar değişikliği ile, mülkiyeti şirketimize ait olan Aydın İli, Söke İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karasuluk Mevkii, Ada No. 719, Parsel No. 657 ile mülkiyeti bağlı ortaklığımız Söktaş Dokuma'ya ait aynı Ada, Parsel No. 655'de gayri faal durumda olan iplikhane iplik üretim binası ve depolarının bulunduğu kısım yeni imar planı çerçevesinde ifraz ve tevhit edildikten sonra net 41.573 m2'lik ticaret, turizm ve konut alanı, kat alanı kat sayısı (emsal) 1,20  ve taban alanı kat sayısı 0,4 olarak Proje'ye konu olacak bağımsız bir taşınmaz oluşacaktır.
Söz konusu 27.10.2016 tarihli Karar uyarınca Proje'den sağlanacak kaynağın Şirketimizin finansal yükümlülüklerinin azaltılmasında kullanılması amacıyla Proje'ye ilişkin araştırmalar ve gerekli temaslar devam etmektedir.
Söz konusu gayrimenkul satışı veya projesi grubun tekstil iş kolundan elde ettiği ve dolayısıyla konsolide cirosunda bir değişikliğe sebep olmayacaktır.
İhale sonrasında satış veya proje ile ilgili gelişmelere uygun yönetim kurulu kararı alınacak olup, söz konusu karar öncesinde işlemin, SPK'nın Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği (II-23.1) ("Tebliğ") çerçevesinde önemli nitelikteki işlemler kapsamına girip girmeyeceği mevcut aşamada belirlenememekle birlikte, Şirketimizin mali yapısının güçlendirilmesini teminen, söz konusu gayrimenkul satışından/projesinden elde edilecek fonun en az %90'ının fonun elde edilme tarihinden itibaren bir ay içinde her türlü muvazaadan ari bir şekilde nakdi banka kredilerinin ödenmesine yönelik olarak kullanılacak olması ve satış halinde bunun ilişkili taraflara mal varlığı devri niteliğinde olmayacak olması nedenleriyle, Tebliğ hükümleri çerçevesinde ayrılma hakkının doğmayacağı beklenmektedir.
Yönetim Kurulumuz tarafından:
1.            Yukarıda belirtilen Proje'ye konu olacak bağımsız taşınmazın ifraz ve tevhit işlemlerinin satış sonrası tamamlanması şartı ile arsa satışı veya arsa payı/bağımsız bölüm karşılığı inşaat olarak ihaleye çıkılmasına,
2.            İhalenin 12 Eylül 2018 tarihinde saat 14:00'de KEY Hotel, Konak, İzmir adresinde kapalı teklif usulü ile tekliflerin verilmesi ve ardından kapalı teklif verenlerden en yüksek teklif veren istekliler ile pazarlık yapılmak suretiyle gerçekleştirilmesine,
3.            İhale ile ilgili olarak gerekli ve faydalı her türlü işlem, ilan ve duyuruların yapılmasına,
                                    
Katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.
Konuyla ilgili gelişme olması halinde Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri kapsamında kamuya gerekli açıklamalar yapılacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/695062


BIST
11 Temmuz 2018
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın