FİNANS

***CLEBI*** ÇELEBİ HAVA SERVİSİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***CLEBI*** ÇELEBİ HAVA SERVİSİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz sermayesini oluşturan payların %78,36'sına sahip bulunan Çelebi Havacılık Holding A.Ş. ("Havacılık Holding") hissedarlarından Hollanda'da mukim Alpha Airport Services B.V. ("Alpha") tarafından Şirketimize yapılan bilgilendirmeye göre (Havacılık Holding A.Ş.'nin sermayesini oluşturan payların %15'i 20 Mart 2018 tarihli KAP açıklamamız ile duyurulduğu üzere Alpha'ya aittir)
Can Çelebioğlu ve Canan Çelebioğlu'nun sahip oldukları Alpha'nın sermayesinin %100'ünü oluşturan payların tamamı Hana Investment Company WLL ("Hana") ticari ünvanlı şirket tarafından satın alınmış ve böylelikle Hana, Alpha'nın sermayesinin %100'ünü oluşturan payların tamamına sahip olmuştur. Bu pay devirleri sonucunda Can Çelebioğlu ve Canan Çelebioğlu'nun her birinin Havacılık Holding'in sermayesindeki pay oranı %17,5'e, Şirketimiz sermayesindeki dolaylı pay oranları ise %13,71'e düşmüştür. Hana ise Alpha'da %100, Havacılık Holding'te dolaylı olarak %15 ve Şirketimiz sermayesinde yine dolaylı olarak %11,75 oranında pay sahibi olmuştur.
    
Bu pay devirlerini takiben Alpha'da gerçekleştirilen tahsisli sermaye artırımlarına Racer S.r.l. ticari unvanlı ve 57 Stars Global Opportunity Fund 3 (KIA), L.P. ticari unvanlı şirketleri iştirak etmiş olup, hisse devir ve tahsisli sermaye artış işlemleri sonrası Alpha'nın sermayesini oluşturan payların dağılımı aşağıda belirtildiği gibidir:
Pay Sahibi Alpha Airport Services B.V.'deki pay sahipliği oranı Çelebi Havacılık Holding A.Ş.'deki dolaylı pay sahipliği oranı Şirketimiz nezdindeki dolaylı pay sahipliği oranı
Hana Investment Company WLL %54,00 %8,10 %6,35
Racer S.r.l. %27,00 %4,05 %3,17
57 Stars Global Opportunity Fund 3 (KIA), L.P. %19,00 %2,85 %2,23
Toplam %100,00 %15,00 %11,75
Yukarıda belirtilen işlemler sonucunda Çelebioğlu Ailesi (Can Çelebioğlu – Canan Çelebioğlu) ile Zeus Aviation Services Investments B.V.'nin bu işlemler öncesi Şirketimiz üzerinde sahip oldukları eşit yönetim kontrolünde herhangi bir değişiklik olmamıştır.
 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/707157


BIST
07 Eylül 2018 06:02
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın