FİNANS

***BJKAS*** BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Finansal Tablo ve-veya Dipnot Değişikliği


***BJKAS*** BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Finansal Tablo ve-veya Dipnot Değişikliği )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Finansal Tablo ve/veya Dipnot Değişikliği

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Evet (Yes)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
21.01.2019
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Değişikliğin Yapıldığı Finansal Tablo veya Dipnotların Hesap Dönemi
01.06.2018 - 30.11.2018
Değişikliğin Yapıldığı Finansal Tablo veya Dipnotlar
01.06.2018 - 30.11.2018 Konsolide Finansal Tablolara ilişkin 8 nolu dipnot 19 numaralı sayfa son paragraf
Değişikliğin Nedeni
Sehven hatalı yazılan kelime tashihi
Değişikliğin Net Dönem Karına veya Zararına Etkisi
Etkisi yoktur.
Açıklamalar

21.01.2019 tarihinde Kamuya açıklanmış olan "30 Kasım 2018 tarihi itibariyle sona eren ara döneme ilişkin özet konsolide finansal tablolara" ilişkin 8 numaralı "Karşılıklar, koşullu varlık ve yükümlülükler  dipnotunun "Şarta Bağlı Olaylar 1) Dava karşılıkları" bölümünde yapılan  " Futbolcu Veli Kavlak tarafından Şirket aleyhine sözleşmenin tek taraflı feshi sebebiyle 1.250.000 Avro menajer alacağı, 1.700.000 Avro sözleşme fesih bedeli ve 100.000 Avro ilave tazminat ödemesi talebiyle dava açmıştır. Yargılama devam etmekte olup Şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır." Açıklamasında yer alan "menajer alacağı" ifadesi sehven hatalı yazılmış olup doğrusu "muaccel alacağı" dır.
Bu çerçevede olarak söz konusu açıklama " Futbolcu Veli Kavlak tarafından Şirket aleyhine sözleşmenin tek taraflı feshi sebebiyle 1.250.000 Avro muaccel alacağı, 1.700.000 Avro sözleşme fesih bedeli ve 100.000 Avro ilave tazminat ödemesi talebiyle dava açmıştır. Yargılama devam etmekte olup Şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır."şeklindedir. Bu düzeltme Şirketimiz ara dönem bilanço ve ara dönem karını/zararını  değiştirmemektedir.
 Kamuoyuna saygıyla duyururlur. 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/735389


BIST
28 Ocak 2019 06:10
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın