FİNANS

***EMNIS*** EMİNİŞ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( TTK'nın 376. Maddesi Kapsamında Yapılan İşlemler


***EMNIS*** EMİNİŞ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( TTK'nın 376. Maddesi Kapsamında Yapılan İşlemler )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
TTK'nun 376. Maddesi Kapsamında Yapılan İşlemler

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yoktur
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

31.12.2018 tarihli  VUK mevzuatına göre düzenlenen  bilançoda  öz varlık  tutarı (-) 20.187.339,03 TL  negatiftir.
 
"6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun 376. Maddesinin Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ"in Geçici 1. maddesi kapsamında ilgili dönemin 10.730.656,70 TL kambiyo zararı ve makine teçhizat , stok ,taşıt ve demirbaşların piyasa rayiç değer farkı 21.256.716,86 TL eklendiğinde 31.12.2018 tarihli  Öz varlık hesabı 11.800.034,53 TL pozitif  duruma gelmektedir.
 
Yönetim kurulumuzca TTK 376. Madde kapsamında öz varlık korunmasına ilişkin olarak alınan tedbirler aşağıdaki gibidir.
 
31.12.2018 tarihli bilançoda  Aktif değerlerin Rayiç değerle yukarıda detayı belirtilen şekilde oluşan öz varlık hesaplamasında öz varlık değeri 11.800.034,53 TL olup POZİTİF değere gelmektedir. Bu durumda kanun kapsamında borca batıklık durumu söz konusu olmamaktadır.
               Şirketimizin 19/9/2018 tarihinde konkordato müracaatı Gebze Asliye ticaret mahkemesinin 2018/ 734 E. Sayılı kararı ile kabul edilmiş, 18.2.2019 tarihli kararı ile de 13.02.2020 tarihine kadar konkordato süresi uzatılmıştır.
               Şirketimizin faaliyeti 19.9.2018 tarihinden itibaren mahkeme  tarafından tayin edilen konkordato komiserleri gözetiminde sürdürülmektedir. 
Bu çerçevede Yönetim kurulumuz ayrıca üretim verimliliğinin arttırılması, zararın azaltılması, şirket faaliyetlerinin karlılığının artması kapsamında
              Faktoring çek ve fatura karşılığı finans işlemleri hesap borç bakiyelerini kapatmıştır.
              Banka kredisi ana parasını 6 milyon TL ye kadar indirmiştir.
              Faaliyetin sezonu olan 2. Ve 3. Çeyreklerde geçici ihtiyaç olan işçi alımını durdurmuş, kendi iç yapısındaki personel ile sürdürme kararı almıştır.
              Tedarikçiler ile peşin alım yaparak daha ucuz iskontolu ham madde ürün alımı sağlanmış Satış vadelerinde finans planlamasına gidilmiş ve maksimum 90 gün vadeli işlem yapılması sağlanmıştır.
 
                            
Pay sahiplerine ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/753622


BIST
05 Nisan 2019 08:10
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın