FİNANS

***OSTIM*** OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***OSTIM*** OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimizin önemli projelerinden olan Ostim Prestij Projesi içerisinde müteahhit firmaya ait bağımsız bölümler üzerinde Ostim Teknik Üniversitesi tarafından eğitim kompleksi oluşturmak için çalışmalar başlamıştır. Diğer taraftan Ostim Teknopark Ek Alanı ilan edilen E blokta da kiralamalar başlamıştır. Bu gelişmelerin proje içerisinde yer alan gayrimenkullerimizin değerine ve kiralamasına önemli ölçüde fayda sağlayacağı düşünülmektedir.
Ostim Vakfı, Ostim Teknik Üniversitesinin bu yıl içinde eğitime başlaması amacıyla Fırat İnşaat ile üniversitenin fiziki alanının hazırlanması için sözleşme imzalamış, işin yapım aşamasında köprü finansman ihtiyacı doğmuştur. Üniversite faaliyetlerinin bu eğitim döneminde başlamasının Şirketimiz gayrimenkullerinin kiraya verilmesinde sağlayacağı katkı düşünülerek, finansmanı üstlenen Fırat Tahin ve Susam Sanayi A.Ş. tarafından sağlanacak olan krediler için Şirketimiz tarafından 1 yıl süre ile ekspertiz değeri 81.255.000 TL olan gayrimenkuller üzerine toplam 195.000.000 TL tutarında ipotek verilecektir. Verilen teminat karşılığında Ostim Vakfı tarafından, yapılacak inşa hizmeti karşılığı olarak Fırat İnşaata devredilecek ekspertiz değeri 47.250.000 TL olan 6 parselde toplam 19.855 m2 alanlı sanayi arsalarının tarafımızca teminat olarak tutulması ve Fırat Tahin ve Susam Sanayi A.Ş.'nin Ostim Eğitim Araştırma Gel. Kalk. Ve Day. Vakfı'ndan kira karşılığı doğmuş ve doğacak 240 ay süre ile (kira artışları ve gecikme zammı alacakları dâhil) 72.000.000 TL'lik alacağı Şirketimizce temlik alınmıştır. Böylece 81.255.000 TL tutarında ipotek verdiğimiz gayrimenkullere karşılık 47.250.000 TL'lik Ostim Vakfı nezdinde tutulan gayrimenkul ve 72.000.000 TL tutarında temliğin toplamı olan 119.250.000 TL toplam teminatın Şirketimiz tarafından verilen teminata eşit kabul edilmesine ilişkin Ostim Vakfı ve Fırat İnşaat'tan taahhüt alınmıştır.
Ayrıca, Şirketimizin talebi halinde Fırat İnşaat tarafından ek bir teminat verilmemek kaydıyla 15.000.000 TL'ye kadar kendi finans kaynaklarından borçniteliğinde finansman sağlanarak, kredi maliyeti üzerine hiçbir ek bedel talep etmeden doğrudan Şirketimize aktarabilecektir.
Kamuoyuna duyurulur.
Saygılarımızla...

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755339


BIST
11 Nisan 2019 05:10
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın