FİNANS

***NIBAS* *IEYHO*** NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***NIBAS******IEYHO*** NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [IEYHO]
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

                         Ana ortağımız Işıklar Holding A.Ş. tarafından yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır:
 
"KAP'ta 18.03.2019 tarihinde yayınlanan 15.03.2019 tarihli özel durum açıklamasında Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK)14.03.2019 tarih ve 17/378 sayılı toplantısında II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği (Tebliğ) uyarınca birlikte hareket ettiği kabul edilen Işıklar Pazarlama A.Ş. ve Şirketimizin Borsa'da yapılan pay alımları sonucunda Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Niğbaş) paylarının/oy haklarının %50,47'sine ve dolayısıyla yönetim kontrolüne sahip hale gelmesi nedeniyle Tebliğ uyarınca Niğbaş'ın diğer pay sahiplerine yönelik pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün doğduğuna karar verildiği 20.03.2019 tarihli özel durum açıklamamızda Tebliğin 18'inci maddesinin 1/b fıkrasına istinaden hem Şirketimiz hem bağlı ortaklığımız Işıklar Pazarlama A.Ş. adına 20.03.2019 tarihinde SPK'ya muafiyet başvurusunda bulunduğumuz 26.04.2019 tarihli özel durum açıklamamızda muafiyet verilmesi talebimizin Kurul tarafından uygun bulunmadığı, Kurul karar tarihinden (25.04.2019) itibaren altı iş günü içerisinde pay alım teklifi yükümlülüğünü yerine getirmek veya yeni bir muafiyet talebinde bulunmak üzere Kurula başvuruda bulunulması gerektiği açıklanmıştır.
 
Konuya ilişkin olarak yönetim kurulumuz, SPK kararlarına istinaden pay alım teklifi yükümlülüğünü yerine getirmek üzere SPK'ya başvuruda bulunulmasına, Tebliğin 15 ve 16 ıncı maddelerine göre zorunlu pay alım teklifi fiyatının Şirketimizin Niğbaş payları için ödediği en yüksek fiyat olan 6,70 TL olarak belirlenmesine, bağlı ortaklığımız Işıklar Pazarlama A.Ş.'nin zorunlu pay alım teklifine ilişkin bütün yükümlülüklerinin Şirketimiz tarafından gerçekleştirilmesine karar vermiştir.
 
Bundan sonraki süreçte:
 
1.     Pay Alım Teklifi Bilgi Formu hazırlanacak, aracılık edecek yatırım kuruluşu ile birlikte imzalanacak,
2.     Söz konusu bilgi formunu onaylaması için diğer bilgi ve belgelerle SPK'ya müracaat edilecek,
3.     SPK'nın onaylamasını müteakip formda belirtilen sürelerde pay alım teklifi süreci başlatılacak ve tamamlanacaktır.
 
Bahse konu süreç içerisinde gerekli açıklamalar KAP'ta yapılacaktır."

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/760775


BIST
02 Mayıs 2019 06:10
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın