FİNANS

***ISMEN* *ULUSE*** İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***ISMEN******ULUSE*** İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [ULUSE]
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
15.04.2019, 24.04.2019
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Zorunlu pay alım teklifi aracılığını yürütmekte olduğumuz Eaton Industries XX Unlimited Company tarafından kamuya duyurulmak üzere Kurumumuza gönderilen özel durum açıklaması aşağıda yer almaktadır:
"Ulusoy Elektrik Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ("Şirket") tarafından 01 Şubat 2019 tarihinde yapılan duyuruda özetle, Şirketin toplam ödenmiş sermayesinin %82,275'ine ve Şirketin toplam oy haklarının %90,153'üne tekabül eden ve Sait Ulusoy, Akgül Ulusoy, Kubilay Hakkı Ulusoy ve Enis Ulusoy'un mülkiyetinde bulunan 65.820.008 TL nominal değerli 65.820.008 adet payın satışına ilişkin ("İşlem") olarak 31 Ocak 2019 tarihinde adı geçen ortaklar ile Eaton Corporation plc'nin dolaylı iştiraki olan Eaton Capital Unlimited Company arasında bir Pay Alım Sözleşmesi ("Sözleşme") imzalandığı açıklanmıştı. Sözleşme tarihini takiben Eaton Capital Unlimited Company, Sözleşme tahtından doğan tüm hak ve yükümlülüklerini, yine Eaton Corporation plc grubu şirketi olan Eaton Industries XX Unlimited Company'e ("Eaton Industries") devir ve temlik etmiştir.
15 Nisan 2019 tarihinde yapılan özel durum açıklaması ile ise bahsi geçen pay devrine ilişkin kapanış işlemlerinin tamamlandığı, söz konusu pay devri işlemi için ödenen toplam bedelin 234.767.525,84 ABD doları olduğu ancak bu pay devir bedelinin Şirketin 15 Nisan 2019 tarihi itibariyle sahip olduğu net aktif durumu göz önünde bulundurulmak suretiyle düzeltmeye tabi olacağı belirtilmiştir.
Dün (14 Mayıs 2019 tarihi) itibariyle, Şirketin net aktif durumu hakkında Eaton Industries ile paylarını satan ortaklar arasında mutabakata varılmış olup, pay devri işlemi için ödenen toplam alım bedeli, 235.090.781,49 ABD doları olarak düzeltilmiştir.
Söz konusu düzeltme sonrasında İşlem kapsamında, 1 TL nominal değerli A ve B grubu paylar için pay başına 3,5717 ABD doları ödenmiş olup, İşleme ilişkin Sözleşme'nin imzalandığının kamuya duyurulduğu tarih olan 01 Şubat 2019 tarihinden önceki altı aylık dönem içinde 1 adet ULUSE payı için oluşan günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik ortalaması 13,1166 TL olarak tespit edilmiştir. İşlem haricinde, Eaton Industries geçtiğimiz altı ay içinde herhangi bir ULUSE payı satın almamıştır. Bu doğrultuda, konuya ilişkin Pay Alım Teklifi Bilgi Formu'nun Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmasına tabi olmak koşuluyla, pay alım teklifi fiyatının, (II-26.1) Pay Alım Teklifi Tebliği Madde 15/1 uyarınca 1 adet ULUSE payı için 3,5717 ABD doları olması öngörülmektedir.   
Pay alım fiyatının Türk Lirası karşılığı belirlenirken payların devir tarihi olan 15 Nisan 2019 tarihi için T.C. Merkez Bankası'nca açıklanan ABD doları alış kuru olan 5,7827 TL ile pay alım teklifinin başlayacağı günden önceki iş günü için T.C. Merkez Bankası'nca açıklanan ABD doları alış kurundan yüksek olanı kullanılacaktır.
Pay alım fiyatının kesinleşen Türk Lirası karşılığı pay alım teklifinin başlamasından önceki iş günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulacaktır.
Zorunlu pay alım teklifine ilişkin olarak 24 Nisan 2019 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmış olup, inceleme süreci devam etmektedir. Pay alım teklifinin gerçekleştirileceği tarihler ve diğer detaylar, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Pay Alım Teklifi Bilgi Formu'na onay vermesini takiben kesinleşecek ve pay alım teklifi sürecine yönelik gelişmeler hakkında ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde kamuya bilgi verilmeye devam edilecektir."

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/764069


BIST
15 Mayıs 2019 01:10
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın