FİNANS

***BOYP*** BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.( Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkına İlişkin Bildirim


***BOYP*** BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.( Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkına İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Ana Ortağımız Mayhoola for Investments LLC'nin Hâkim Ortak Konumunu Kazanması ve Hâkim Ortak Dışındaki Ortakların Satma Hakları Hakkında
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Satma Hakkının Doğma Tarihi 27.06.2019
Açıklamayı Yapan Hakim Ortağın Adı Soyadı/Unvanı Mayhoola for Investments LLC
Toplam Oy Oranı (%) 98,01
Satma Hakkının Kullanımına İlişkin Üç Aylık Hak Düşürücü Sürenin Sona Erme Tarihi 27.09.2019
Satma Hakkının Kullanımına İlişkin Üç Aylık Hak Düşürücü Sürenin Sona Erme Saati 17:00
Satma Hakkı Kullanımına İlişkin Adil Bedele İlişkin Açıklama Bknz Açıklamalar
İşlemler İle İlgili Kullanılacak Yatırım Kuruluşu İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Satma Hakkı Bedellerinin Ortakların Hesabına Yatırılma Zamanı Değerleme Raporu'nun KAP'ta yayınlanmasından sonra İş Yatırım'a yazılı olarak başvuran Şirket ortaklarına ödemeler, satma hakkı kullanımına ilişkin başvuruya müteakiben en geç 8 iş günü içinde yapılacaktır.

Para Birimi TRY

Ek Açıklamalar
26 Haziran 2019 tarihinde alıcı sıfatıyla Mayhoola For Investments LLC ("Mayhoola") ve satıcı sıfatıyla Boyner Holding A.Ş. ("Boyner Holding") arasında imzalanan pay alım ve satım sözleşmesi ("Pay Alım ve Satım Sözleşmesi") tahtında takasın tamamlanması üzerine, Boyner Holding'in Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.'de ("Şirket") sahip olduğu payların tamamına tekabül eden ve Şirket sermayesinin %43,9139'unu temsil eden toplam 288,821,476.99 Türk Lirası nominal değerli Şirket payları, toplam 1 lot pay başına 1,4031 ABD Doları bedel karşılığında Mayhoola tarafından iktisap edilmiştir ("Pay Devir İşlemi"). Pay Devir İşlemi'nin tamamlanmasıyla birlikte Mayhoola'nın Şirket'teki pay sahipliği ve oy hakkı %98,0048 oranına ulaşmış olup, Boyner Holding ve Boyner Ailesi üyelerinin ise Şirket'teki pay sahipliği %0 oranına düşmüştür.
Pay Devir İşlemi'nin tamamlanmasıyla birlikte, Mayhoola Şirket'te hâkim ortak konumuna ulaşmış olup, Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği (II-27.2) ("Tebliğ") uyarınca Mayhoola hariç Şirket ortaklarının paylarını 27 Haziran 2019 tarihinden itibaren 3 aylık hak düşürücü süre içerisinde (28 Haziran 2019 – 27 Eylül 2019 döneminde) Mayhoola'ya satma hakkı doğmuştur. Satma hakkı kullanımına ilişkin adil bedel ve satma hakkı kullanımı ile ilgili süreç aşağıda yer almaktadır:
Satma Hakkı Kullanımına İlişkin Adil Bedele İlişkin Açıklama
Satma hakkı kullanımına ilişkin adil bedel Tebliğ'in 6'ncı maddesinin üçüncü fıkrası hükmü çerçevesinde belirlenmekte olup, Mayhoola tarafından hâkim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarih olan 27 Haziran 2019 tarihinden önceki:
· Son otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması: 5,3619 TL
· Son altı ay içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması: 4,6118 TL
· Son bir yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması: 4,0586 TL
· Son beş yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması: 5,9756 TL
· Bir yıl içinde Sermaye Piyasası Kanunu'nun 26 ncı maddesi çerçevesinde yapılan zorunlu pay alım teklifi fiyatı: 4,03 TL ve
· hazırlanacak Değerleme Raporu'nda belirlenen fiyatının
karşılaştırılması sonucunda bulunan en yüksek bedel olarak belirlenmelidir.
Bununla birlikte, Mayhoola, yukarıda anlatıldığı şekilde hesaplanan bedelin Boyner Holding A.Ş.'ye 1 lot pay başına ödenecek olan 1,4031 ABD Doları'nın işlemin gerçekleştiği 26 Haziran 2019 günü için 25 Haziran 2019 günü saat 15:30'da belirlenen gösterge niteliğindeki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası USD/TRY alış ve satış kurlarının aritmetik ortalaması olarak hesaplanan kur olan 5,7956 kullanılarak hesaplanan 8,1318 TL'den ("Pay Devir Fiyatı") düşük kalması durumunda, yatırımcılar arasında eşitliğin sağlanması amacıyla, ihtiyari bir şekilde satma hakkı bedelini Pay Devir Fiyatı'na yukarı yönlü revize edilmesi hususunda da SPK'dan izin almıştır.
Satma Hakkı Kullanım Sürecine İlişkin Açıklama
Satma hakkı kullanım sürecine aracılık etmesi için Mayhoola tarafından İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ("İş Yatırım") yetkilendirilmiştir. Satma hakkını kullanmak isteyen Şirket yatırımcılarının, İş Yatırım'ın www.isyatirim.com.tr adresli internet sitesinde ve Şirket'in www.boynergrup.com/yatirimciiliskileri adresli internet sitesinde yayınlanacak satma hakkı talep formunu doldurması ve formları İş Yatırım'a iletmesi gerekmektedir. İş Yatırım'a yapılacak başvurular, İş Yatırım'ın cagri@isyatirim.com.tr adresine e-posta gönderisiyle yapılacaktır.
Şirketi, ilk satma hakkı kullanım talebinin kendisine ulaşmasını takiben bir ay içinde pay değerinin tespiti amacıyla SPK'nın ilgili düzenlemeleri uyarınca değerleme raporu hazırlatacak ve değerleme raporu sonucu Tebliğ hükümleri çerçevesinde KAP'ta açıklanacaktır.
Değerleme Raporu'nun KAP'ta yayınlanmasından sonra İş Yatırım'a yazılı olarak başvuran Şirket ortaklarına ödemeler, satma hakkı kullanımına ilişkin başvuruya müteakiben Tebliğ'in 5. Maddesi çerçevesinde en geç 8 iş günü içinde yapılacaktır.
Şirket ortakları Değerleme Raporu'nun KAP'ta açıklanmasını beklemeksizin satma hakkı başvurularını İş Yatırım'a iletebilecek olup, söz konusu ortaklara yapılacak ödemeler ise Değerleme Raporu'nun hazırlanarak KAP'ta açıklanmasını takiben, en geç 8 iş günü içinde yapılacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/770051


BIST
27 Haziran 2019 10:12
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın