FİNANS

***AKSUE*** AKSU ENERJİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***AKSUE*** AKSU ENERJİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

1-) TEİAŞ tarafından tahakkuk ettirilen Elektrik İletim Bedeli'nin Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. tarafından ödenmesi gerektiğine dair Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının 17.12.2003 tarih ve 4139 sayılı işleminin iptali talebiyle Ankara 7. İdare Mahkemesine dava açılmıştır.    2-) Ankara 7. İdare Mahkemesi'nce 2015/110 Esas, 2015/157 Karar sayılı ve 28.01.2015 tarihli kararıyla söz konusu işlemin hukuka uygun bulunmadığı gerekçesiyle iptaline karar verilmiştir.    3-) Davalı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığınca iptal kararı aleyhine temyiz yoluna başvurmuş olup,  Danıştay 13. Dairesi'nin 2016/3394 esas, 2019/2216 karar sayılı ve 24.06.2019 tarihli ilamıyla Ankara 7. İdare Mahkemesinin iptal kararı hukuka uygun olduğundan temyiz talebi reddedilmiştir." 
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/776800


BIST
25 Temmuz 2019 03:11
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın