FİNANS

***DIRIT*** DİRİTEKS DİRİLİŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***DIRIT*** DİRİTEKS DİRİLİŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
04.03.2019
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesinde 40.000 m2 arsa üzerinde 8.500 m2 kapalı alanda kurulu olan fabrika binamız yıllık 204.742 adet vizon türü battaniye, 1.584.000 m2 kaymaz halı üretim kapasitesine sahiptir.  Şirketimiz kuruluşundan günümüze hammade olarak akrilik iplik ile üretimini devam ettirmekte olup, akrilik hammedenin fiyatlarının yükselmesinden sebep piyasalarda talep yetersizliği oluşmuştur.
İşbu sebeplerden ötürü polyester hammadeye dönüşüm yapma kararı almış olduk. Bu dönüşümle üretim maliyetlerimizde yarı yarıya azalma sağlanması düşünülmekte olup, pazardaki payımızın artması ile karlılık oranlarımızı maksimize etmeyi hedeflemekteyiz. Fabrikamız stoktan satışa ve hali hazırda akrilik iplikten battaniye ve kaymaz halı üretimine devam etmektedir. Ayrıca, iştirakimiz Diriiplik Diriliş İplik San. ve Tic. A.Ş.mevcut çalışma esaslarıyla ve  tam kapasiteyle faaliyetine devam etmektedir. Dönüşüm çalışmaları mevcut üretim faaliyetlerimizi ve siparişlerimizi etkilemeyecek olup, dönüşümün akabinde tam kapasite ile polyester battaniye ve kaymaz halı üretimine başlanılması hedeflenmektedir. 04.03.2019 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platfomu'nda da açıkladığımız üzere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü'ne Kısa Çalışma Ödeneği talebimiz olumlu karşılanmış ve üretim faaliyetleri 3 ay süre ile durdurma kararı alınmıştır. 04.06.2019 tarihinden itibaren 
Kısa Çalışma Ödeneği programı sonlandırılmıştır ve ilgili tarih itibari ile fabrikamız faaliyetine devam etmektedir.
Kamuoyunun ve paydaşlarımızın bilgisine sunulur. Saygılarımızla.
http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/783965


BIST
25 Ağustos 2019 10:09
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın