BASIN BÜLTENİ-Lexus, Kenshiki Forum'unda ürünlerini sergiledi
17/01/2020 18:10:28

    Premium otomobil üreticisi Lexus, farklı bir fuar anlayışına sahip
Kenshiki Forum 2020'de ilk yüzde 100 elektrikli aracı UX 300e'yi ve
2030'ların elektrikli vizyonunu temsil eden LF-30'u sergiledi.
    Lexus, hibrit araçlarda elde edilen deneyimle birlikte sessiz  sürüşü performans ile buluştururken, ilk yüzde 100 elektrikli modeli
UX 300e ile bunu daha ileriye taşıyor.
    Tamamen elektrikli yeni UX 300e, yolda üstün performans vermek  üzerine tasarlandı. Lexus mühendisleri UX'in eşsiz karakterini ve sıra  dışı tasarımını yüzde 100 elektrikli motorla kombine etti. Yüksek güce  sahip motoruyla birlikte çevik hızlanma performansları sunan UX,  yüksek kapasiteli bataryası sayesinde tek şarjla 400 km yol alabiliyor.
    UX 300e, 2020'nin ikinci yarısından itibaren bazı pazarlarda ve
2021'de Avrupa'nın geri kalanında satışa sunulacak.

    Gelecekten geliyor: LF-30

    Lexus'un elektrikli vizyonunu ortaya koyan  LF-30 konsepti, dış  tasarımıyla markanın sanatsal yaklaşımını, yüzde 100 elektrikli bir  otomobille buluşturuyor. Lexus'un üstün performansı ve incelikli  işçiliğini buluşturan LF-30, insan odaklı kokpit tasarımıyla da dikkat  çekiyor.
    Lexus, bu konseptinde sürüş anında yolcuların konforunu sağlamak  adına her şeyi düşündü. Arka koltuklarda, uzanma ve rahatlama gibi  birçok farklı modlar bulunuyor. Arka koltukların üzerindeki cam tavan  ise, favori videolar veya navigasyon bilgileri gibi görüntüler  aktarılabiliyor.  Bu özel "SkyGate" cam tavan, ses ve el  hareketleriyle kontrol edilebiliyor.
    LF-30'un şaşırtıcı özelliklerinden biri ise, Lexus Airporter  isimli drone teknolojisine sahip uçan asistanı taşıması. Otonom  özelliklere sahip Lexus Airporter, aracın bagaj alanından eşyaları  alıp istenen yere götürebiliyor.
    Lexus Airporter, otonom özelliklerle donatılan LF-30'un her  noktada kullanıcılarını rahat etmesini sağlıyor. Lexus'un geliştirdiği  otonom özelliklere sahip LF-30, aynı zamanda kendi kendine park ve  vale özelliği gibi ileri seviye sistemlerle hayatı kolaylaştırıyor.


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.