BASIN BÜLTENİ-Zirve Yazılım, Mikro Yazılım ve Paraşüt iş birliği yapıyor
20/02/2020 18:10:32

    Kısa süre önce “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” ile yapılan  düzenlemeyle, e-fatura zorunluluğu için yıllık brüt satış hasılatı  sınırının 10 milyon TL’den 5 milyon TL’ye düşürülmesi e-Dönüşüm  kapsamına giren işletme sayısını da artırdı. e-Dönüşüm için çözüm  arayan işletme sayısı artarken, e-dönüşümü muhasebe süreçlerine  entegre eden dijital uygulamalara olan ilgi de artış göstermeyi  sürdürüyor. İş süreçlerini hızlandıran, kolaylaştıran çözümler sunan  ve işletmelerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetmesini  sağlayan Zirve Yazılım, Mikro Yazılım ve Paraşüt’ün iş birliğiyle  gerçekleştirilen “e-Dönüşüm Uygulamaları Semineri”nde yeni tebliğ  kapsamında merak edilen sorular masaya yatırılacak. Zirve Yazılım  çatısı altında 35 farklı ilde gerçekleştirecek seminerler, Türkiye’nin  dörtbir yanındaki mali müşavirlere ulaşacak. Müşavirlerin ihtiyaç  duydukları her alanda uçtan uca teknoloji çözümleri sağlamayı  hedefleyen seminerler, dijital dönüşümünün yol haritasını sunacak.  e-Dönüşüm süreçlerinin uygulamalı anlatının da gerçekleştirileceği  seminerlerde  Mikro Yazılım’ın bulut tabanlı, yenilikçi ürünü MikroX  ve Paraşüt’ün e-faturaya entegre olarak çalışan ön muhasebe çözümleri  de tanıtılacak.
    Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde yapılan değişiklikler  e-Dönüşüm süreçlerini hızlandırmaya devam ediyor. Zirve Yazılım ev  sahipliğinde Mikro Yazılım ve Paraşüt’ün iş birliğiyle  gerçekleştirilen “e-Dönüşüm Uygulamaları Semineri”nde yeni tebliğ  kapsamında merak edilen sorular masaya yatırılacak. Türkiye genelinde
35 ilde gerçekleştirilecek seminerlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki  mali müşavirlere ulaşmayı hedefleyen organizasyon, müşavir ve  mükelleflere dijital dönüşümün yol haritasını sunacak.
    Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin açıklamalı anlatımıyla merak  edilen sorulara yanıt verecek olan “e-Dönüşüm Uygulamaları
Seminer”leri  Paraşüt, Mikro ve Zirve Yazılım’ı aynı çatı altında  buluşturuyor. Sektörün önde gelen firmaları arasında yer alan üç  kurumun tecrübe ve bilgisiyle dijital dönüşümün merak edilenlerine de  ışık tutulacak.
    Zirve Yazılım Genel Müdürü Kadir Keskin: “İş süreçlerini  kolaylaştıran çözümler sağlayacağız”
    Mali Müşavirler ve mükelleflerin zorlu ve vakit alan e-dönüşüm’e  geçiş süreçlerinde her zaman kullanıcıların yanında olacaklarının  altını çizen Zirve Yazılım Genel Müdürü Kadir Keskin, “Mikro Yazılım  ve Paraşüt ile birlikte oluşturulan güçlü iş birliğine vurgu yaparak,  tüm mali müşavirler ve mükelleflerin iş süreçlerini kolaylaştırmak  için önemli adımlar attıklarını, mali müşavirler ve mükelleflerin  dijitalleşme süreçlerinde yaşanabilecek zorlukları ve zaman kaybını en  aza indirmek için proaktif davrandıklarını ve dijitalleşme sürecinde  her geçen gün geliştirdikleri yeni özellikler ile iş süreçlerinde  kaybedilen zamanı geri kazanmanın ana odak noktaları olduğunu”  belirtti.
    Keskin, “35 ilde düzenleyeceğimiz seminerlerde, e-Dönüşüm  ürünlerimizin uygulamalı anlatımları ve yeni özelliklerimizi  tanıtacağımız için grup olarak kullanıcılarımız ile buluşmaktan büyük  mutluluk duyuyoruz.” dedi.
    Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş: “Dijital yol haritası  sunacağız”
    Grup olarak Türkiye’nin en yaygın e-Dönüşüm hizmeti veren şirketi  konumunda olduklarını açıklayan Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan
Tomuş, “Zirve Yazılım ve Paraşüt iş birliğiyle düzenlediğimiz  “e-Dönüşüm Uygulamaları Seminerleri”nde dijitalleşme sürecinde hem  mali müşavirlerlere hem de mükelleflere sunduğumuz dijital yol  haritası ile destek vermeye devam edeceğiz. Dijitalleşme sürecinde  firmalara sunduğumuz çözümlerimizle işletmelere hem zamandan hem de  genel giderlerden tasarruf etme imkanı sunmayı sürdürüyoruz” diyor.
    Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu: “Uçtan uca teknoloji  çözümleri sağlayacağız”
    Mali müşavirler ve mükellefler için dijital dönüşümün oldukça zor  ve zaman isteyen bir süreç olduğunun altını çizen Paraşüt Kurucu
Ortağı ve CEO’su Sean Yu, “Dijital dönüşüm sürecinde daha aktif bir  oyuncu olabilmek adına Mikro ve Zirve Yazılım ile aynı çatı altında  bir araya gelerek onların tecrübe ve bilgisini Paraşüt’ün ön  muhasebedeki uzmanlığıyla harmanladık. Güçlerimizi birleştirerek  çıktığımız bu yolculukta, mali müşavirlerin ihtiyaç duydukları her  alanda uçtan uca teknoloji çözümleri sağlamak üzere yanlarındayız.
Türkiye genelinde 35 ilde gerçekleştireceğimiz seminerler sayesinde,  mali müşavirlerle bir araya gelecek olmaktan dolayı büyük mutluluk  duyuyoruz” dedi.
    e-Dönüşüm süreçlerinin uygulamalı anlatımını yapacak olan Mali
Müşavir Alper Erdem ve Zirve Yazılım Ürünü Yöneticisi Giray Yalçın   muhtasar, SGK birleşmesi anlatımıyla merak edilen soruları  yanıtlarken, KOBİ’ler için e-dönüşümü kolaylaştıran ön muhasebe  çözümleri Paraşüt ve MikroX hakkında bilgilendirmelerde de bulunacak. 

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.