BASIN BÜLTENİ-Kuralkan'dan Türk motorseverlerin beklentilerini karşılayan 8 yeni model
20/02/2020 18:10:38

    Türkiye'de motosiklet kültürünün gelişmesinin öncülerinden
KURALKAN, bugün açılan Motobike İstanbul 2020 Fuarı'nda 8'i tamamen  yeni, toplam 15 motosiklet ve 5 ATV modeliyle fuara damgasını vurdu.
    Türkiye'nin en eski ve en köklü motosiklet üreticisi ve dağıtıcısı
Kuralkan, Motobike 2020 Fuarı'nda tamamen yeni 8 modeliyle birlikte 20  motosiklet ve ATV sergiliyor. 3 ayrı marka için yaklaşık 700  metrekarelik alanda yer alan Kuralkan, Bajaj'ın Dominar 400 UG, Pulsar
NS 125, Platina 115, Maxima C ve Qute modelleri, Kanuni'nin Mati 125  modeli ve Super SOCO'nun da TC Max ve Cux modellerinin Türkiye  lansmanı gerçekleştirdi. Ayrıca fuarda motosikletine hemen sahip olmak  isteyen ziyaretçiler, beğendikleri modeli, Kuralkan Finans desteğiyle  bankasız ve kredi kartsız, 36 aya varan taksitle satın alabilecekler.

    Ekrem Ata: "Türkiye pazarını iyi biliyor ve beklentileri  karşılıyoruz"

    33 yıllık geçmişe sahip, tamamen yerli sermaye bir şirket olarak
Türkiye pazarını iyi bildiklerini söyleyen Kuralkan Satış ve Pazarlama
Müdürü Ekrem Ata, "Kuralkan olarak hem üreten hem de distribütörlükler  üstlenen bir kuruluş olarak Türkiye pazarını ve Türk motorseverlerin  istek ve beklentilerini iyi biliyoruz. Temsil ettiğimiz markalarla hep  halkımızın bütçesine uygun en kaliteli ürünleri buluşturduk ve bunu  bugün de sürdürüyoruz. Motobike 2020, yeni ürünlerimizi  vatandaşlarımızla buluşturmak için çok iyi bir platform ve bu yıl  tamamen yeni 8 ürün sergilemekten gurur duyuyoruz. Motobike 2020  sürprizimiz, motosiklet dünyasının Tesla'sı diyebileceğimiz Super SOCO  markasının TC Max modeli. Bildik benzinli motosikletin elektrikli  hali. Özellikle maksimum hızı ve ulaşabildiği menzille çok  beğenileceğini düşünüyoruz. Buna ilave olarak Bajaj markasının tamamen  yeni Dominar 400 UG modeli de bizim göz bebeklerimizden. 250 cc'den  daha büyük motosiklete geçmek isteyenler için hazırlanan modelin  konforu, sürüş karakteri ve performansı çok sevilecek. Son olarak  scooter pazarının olağanüstü büyüdüğünü ve yüzde 50'leri aştığını  gördük. Özellikle 125 cc segmenti çok hızlı büyüyor. Biz de pazardaki  talebe karşılık Kanuni markamızla Mati 125 modelimizi geliştirdik ve  üretmeye başladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk motorseverlerin  beklentilerini karşılayacak geniş ürün gamımızla Motobike Fuarı'nda  yer alıyoruz" dedi.

    Kuralkan, Motobike 2020'de 3 farklı markadan 20 model sergiliyor

    2013 yılından bu yana, dünyanın 3'üncü büyük motosiklet üreticisi
Bajaj Auto ürünlerinin satışını gerçekleştiren Kuralkan, Bajaj  standında Dominar 400 UG, Pulsar RS 200, Pulsar NS 200, Pulsar NS 160,
Platina 115, Maxima C ve Qute modellerini sergiliyor.
    Günlük 1.000 motosiklet üretim ve 500 kişilik istihdam  kapasitesine sahip Kuralkan'ın Kanuni standında ise Mati 125, Wiki
125, Trodon 50, Tigrina 50, ATV 150 Off Road, ATV 180 Off Road, ATV
150 T3, ATV 180 T3 ve ATV 125 Off Road modelleri yer alıyor.
    Temsil ettiği markaları, 2018 yılında Super SOCO ile  gerçekleştirdiği distribütörlük anlaşması ile 3'e çıkaran Kuralkan,
Türkiye'nin ilk yüzde 100 elektrikli motosikleti olan Super SOCO'yu  pazara sunmuştu. Tamamen yeni modeller olan TC Max ve Cux modellerine  ilave olarak ziyaretçiler Super SOCO standında TC 1900 modelini de  inceleyebilirler.
    Ayrıca 2019 yılından itibaren e-ticaret sitesi www.ekuralkan.com
'ı da motosikletseverlerin hizmetine sunan Kuralkan, Türkiye'nin her  tarafına satış ve dağıtım imkanı da sunuyor.

    Türkiye'nin en hızlı elektrikli motosikleti: Super SOCO TC Max

    Cafe Racer tarzına sahip TC modelinin geliştirilmiş bir versiyonu  olan TC Max, retro tasarım detaylarını modern unsurlarla buluşturuyor.
Klasik motosiklet kavramını LED farlar ve LCD göstergesiyle günümüze  taşıyan TC platformunun en yeni ve gelişmiş versiyonu olan TC Max'ta,
1900 yerine 3500 W'lık kayış aktarmalı güçlü bir motor bulunuyor.
Böylece 3,5 kW sürekli güç (5 kW tepe değer) ile hem yüzde 17'lik  eğimi kolayca tırmanabiliyor hem de 90 km/s gibi yüksek bir hıza  rahatça ulaşabiliyor. Ayrıca motosikletin denge merkezine göre  konumlandırılmış olan motor bloğu güvenli bir sürüş imkanı sunuyor.
    Tüm Super SOCO modellerini özel kılan taşınabilir batarya, TC Max  modeline de taşındı. 72V-45 mA'lik taşınabilir batarya, standart 220V  prizin olduğu her yerde rahatlıkla şarj edilebiliyor. 110 km'lik  menzil verisine sahip TC Max'ın Li-Ion bataryasını 8 saatte yüzde 100  doldurmak mümkün.

    Scooter'ın elektriklisi: Super SOCO CUx

    Elektrikli motosiklet anlayışını yeni bir seviyeye taşıyan Super
SOCO, yeni CUx modeliyle çıtayı daha da yukarılara taşıyor. 7-8 saatte  tam şarja ulaşan bataryalardan beslenen 1600 W'lık motoruyla 75 km'ye  kadar menzil sunan Super SOCO CUx, 45 km/s'lik maksimum hıza sahip.
Toz ve su geçirmez Matrix ön-arka LED farları ile kendisini gece ve  gündüz fark ettiren CUx, çok fonksiyonlu LED göstergesi ile de sürüş  sırasında ihtiyaç duyulan tüm bilgileri en net hâliyle sürücüsüne  iletiyor. Ayrıca Super SOCO CUx, dijital dokunmatik çoklu işlev  düğmeleri sayesinde daha rahat dokunuşla kolay kullanım sağlıyor.

    Bajaj Dominar 400 UG - 50'ye yakın yenilikle geldi

    Kuralkan, Motobike 2020'de Bajaj'ın en yeni modeli Dominar 400
UG'yi Türk motorseverlerle buluşturuyor. 28 bin 990 TL'den başlayan  fiyatla satışa sunulan model, Bajaj Dominar 400'e göre 50'ye yakın  geliştirmeye sahip. Motordan yürüyen aksama göstergelerden yazılımına  kadar elden geçirilen Bajaj Dominar 400 UG, 200-600 cc aralığında  motora sahip motosiklet arayışında olan motorseverlerin önemli bir  tercihi olacak.

    Çok az yakıt tüketen Bajaj Pulsar NS 125

    Güçlü 125 cc motoru ve ikonik tasarımıyla Bajaj Pulsar ailesinin  yeni üyesi NS 125, LED lambaları, çarpıcı neon vurguları ve siyah  alaşımlarla dikkat çekiyor. Euro4 normuna uygun motoruyla daha  çevreci, düşük emisyonlu ve yüksek yakıt verimliliğiyle Türk  motorseverlerin beğenisine sunulan NS 125, patentli Bajaj teknolojisi  olan 2 bujili 4 supaplı motora sahip. Commuter segmentinde egzozu  üsten olan motorlara göre daha iyi hareket kabiliyeti sunan alttan  egzozlu NS 125'te ayrıca kombine fren sistemi bulunuyor. Böylece arka  fren sıkıldığında fren gücü dağılımı arka yüzde 70 ön yüzde 30  şeklinde gerçekleşir ve daha dengeli bir fren yapılmış olunur ki bu da  fren mesafeni kısaltır.

    Utulity segmentinin en yenisi: Bajaj Platina 115

    Utulity segmentindeki Platina 115, son derece pratik ve yüksek  yakıt verimliliği sunmak üzere tasarlandı. Utulity segmentindeki  beklentileri karşılamak üzere en iyi özellikleri barındıran Bajaj
Platina 115, H Vites Sistemi sayesinde daha yumuşak vites geçişleri  sunarak konforlu sağlarken Nitrox Süspansiyon ise tüm yol koşullarında  konfora ekstra katkıda bulunuyor. Uzun ve yumuşak dokulu sele de  konforlu sürüşe destek olurken tubeless lastikler ve disk frenler daha  güvenli sürüşler vaat ediyor. Bajaj Platina 115, 1 litre yakıt ile  erişebildiği 84 km menzil ile yakıt tüketimi konusunda da  motorseverlerin öncelikli tercihi olacak.

    Triportörün yeni hali: Bajaj Maxima C

    Şehir hayatındaki taşımacılığın retro formunu geri getiren Bajaj
Maxima C, scudo tasarımıyla Türkiye'nin yeni gözdesi olmaya aday.
Sürücü ve yolcu için geniş diz mesafesi sunan kabini, çift farları,  sürüş güvenliğini artıran aks mesafesi ve ergonomik kumanda birimleri  ile Bajaj Maxima C, triportör kavramına yeni bir yaklaşık getiriyor.

    4 tekerli ve kabinli motosiklet: Bajaj Qute

    Hem şehir içi ulaşımda hem de en güvenilir üçteker araç üreticisi  olarak bilinen Bajaj, Qute ile uygun fiyata güvenli ulaşımın  sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Bajaj Qute, Avrupa Quadricycle  standartlarına uyarak RDW Hollanda tarafından ödüllendirilen, Avrupa
WVTA ödülünü alan ilk Hint yapımı Quadricycle oldu. 4 supaplı 217  cc'lik DTS motora sahip Bajaj Qute, güçlü çelik monokok gövdesiyle  sürücü ve yolculara güven veriyor. 3,5 metre gibi düşük bir dönüş  çapıyla şehir içerisinde mükemmel sürüş kolaylığı sağlayan aracın hem  ön hem de arka bölümünde eşya koyma yerleri unutulmadı.

    Mati 125

    Türkiye'de büyüyen scooter pazarında 125 cc'lik motorların payı  büyük ve Kanuni Mati 125, bireysel şehir içi veya ticari kullanım için  en iyi çözümlerden birini sunuyor. Euro4 normlarına uygun enjeksiyon  sistemli motoruyla düşük tüketme sahip Mati 125, ön tekerde kullanılan  disk freniyle güven sağlıyor. Kanuni Mati 125, nisan ayı itibarı ile  iddialı bir fiyatla büyüyen scooter pazarında yer alacak.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.