BASIN BÜLTENİ-Masdaf, Renovasyon Projeleri ile Dünya Kaynaklarını Koruyor
06/07/2020 18:10:25

    Pompa Sektörünün lider markası Masdaf, renovasyon projeleri  kapsamında sunduğu ücretsiz keşif hizmeti( pompalarda enerji  verimliliği ölçümü ) ve verimli pompa teknolojileri ile işletmelerde  ki yüksek enerji tüketiminin önüne geçmeyi ve dünya kaynaklarını daha  etkili kullanmayı hedefliyor.
    Pompa sektörünün lider markası Masdaf, renovasyon projelerinde  sunduğu ücretsiz keşif hizmeti ( pompalarda enerji verimliliği ölçümü
) ve verimli pompa teknolojileri ile binalar ve endüstriler için değer  yaratmaya devam ediyor. Pompa teknolojilerinde enerji verimliliği için  gerekli olan yatırımı somut ve görülebilir bir şekilde sunan Masdaf,  renovasyon projeleri kapsamında sunduğu ücretsiz keşif hizmeti ile  işletmelerde ki yüksek enerji tüketiminin önüne geçmeyi hedefliyor.
    Bir pompanın satın alma maliyetinin ömür boyu yaşam maliyetinin
%4' nü, bakım maliyetlerinin %6'sını, enerji maliyetlerinin ise %90'nı  oluşturduğunu belirten Masdaf Satış Müdürü Cem Hanedanoğlu, Masdaf  olarak renovasyon projeleri kapsamında sundukları hizmet ile  amaçlarının doğru pompa seçimi ve yüksek verimli sistem dizaynıyla  işletmelerdeki enerji verimliliğini artırmak olduğunu söyledi.
    "Pompanın "ömür boyu yaşam maliyeti" analizlerini rapor olarak  sunuyoruz"
    Pompaların zamanla aşınacağını, debileri ile basma  yüksekliklerinin azalacağını ve bu nedenle pompa veriminin düşeceğini  ve enerji sarfiyatının artacağını belirten Hanedanoğlu sözlerine şöyle  devam etti: "Renovasyon projelerinde sunduğumuz ücretsiz keşif hizmeti  kapsamında mevcuttaki pompaların enerji verimliliğini ölçüyoruz. Aynı  zamanda müşterilerimize pompanın "ömür boyu yaşam maliyeti"  analizlerini rapor olarak sunuyoruz. Projeye özel yüksek verimli pompa  seçimi ile endüstrilerin işletme giderlerinden %30 - %40, bakım  giderlerinden ise %50- %70 tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Ayrıca  yatırımın 5 yıl kadar kısa sürede kendini amorti etmesini ve  işletmenin kâra geçmesini hedefliyoruz."dedi.

    Lüleburgaz Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi

    Renovasyon kapsamında sundukları hizmeti "Lüleburgaz Belediyesi
Atık Su Arıtma Tesisi" örneği ile açıklayan Hanedanoğlu, proje  kapsamında sundukları ürün ve hizmetler ile işletmenin kazanımları  hakkında detaylı bilgi verdi. Hanedanoğlu: "Lüleburgaz Belediyesi'nın  sınırları dahilindeki atık suların deşarj edilmesi, Ergene Nehri'ndeki  kirlilik yükünün azaltılması amacıyla inşa edilen ve 2013 yılında  işletmeye alınan"Lüleburgaz Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi"nin  işletmesi, arıtma tesisinin "çamur susuzlaştırma binası"ndaki dekantör  besleme pompalarının bakımı için Masdaf ile iletişime geçti.

    Raporlama

    Satış Sonrası Servis ekibimiz, tesiste bulunan mono pompaların  oldukça yıpranmış olduğunu ve çıkan yedek parça (stator ve rotor gibi
) fiyatının yeni bir pompa fiyatının yaklaşık iki katı olacağını tesis  yönetimine bildirdi.

    Sonuç

    Renovasyon durumunda tesisin sağlayacağı tasarrufları içeren  raporumuz, tesis yönetimi tarafından memnuniyetle karşılandı ve  renovasyon kararı alındı. Atık Su Arıtma Tesisine, çalışma prensibi  mevcuttaki mono pompalardan farklı olan kendinden emişli UKM serisi  pompaları önerdik. İlk etapta bir adet alım yapıldı. 1 aylık kullanım  sonunda Masdaf'ın 5.5 kW olan UKM serisi pompalarının, mevcutta  bulunan her biri 11 kW olan mono pompalardan %50 daha verimli olduğu  görüldü. İşletme, 1 ay sonunda yarı kapasite ile %50 daha tasarruflu  olan UKM serisi pompalardan 2 adet daha sipariş verdi. Masdaf olarak  arıtma tesislerinde yaygın olarak kullanılan "mono pompa"lara  alternatif olarak sunduğumuz "UKM pompa"lar ile tesisin, işletme  maliyetinden %50, ilk yatırım maliyetinden ise %30 tasarruf  etmesini sağlayan bir çözüm sunduk. Ayrıca arıtma tesisinin ihtiyacına  uygun olarak seçilecek yeni pompalar ile sistemin bakım giderlerinden  de %60'a yakın bir avantaj sağladık."dedi.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.