BASIN BÜLTENİ-SKODA Elektrikli SUV'u ENYAQ'ın prömiyerini 1 Eylül'de gerçekleştirecek
07/08/2020 18:10:23

    SKODA, elektrikli mobilite stratejisinde büyük bir adım atmaya  hazırlanıyor. SKODA'nın tamamen elektrikli yeni SUV modeli ENYAQ, 1
Eylül'de gerçekleştirilecek dünya prömiyeriyle gösterilecek. Modüler  elektrikli platformu MEB'yi kullanacak ilk SKODA modeli olacak ENYAQ  iV, markanın yeni amiral gemisi konumunu alacak.
    SKODA, merakla beklenen dünya prömiyerinden önce ENYAQ iV  modelinin siluetini, kabin eskizlerini ve kamuflajlı sürüş  fotoğraflarını yayınladı. Yeni SUV modeli, dinamik çizgilerin yanı  sıra elektrikli motorun getirdiği avantajlarla geniş bir iç hacim  sunacak. Ölçüler açısından SKODA OCTAVIA'ya göre daha kısa olmasına  karşın büyük SUV KODIAQ ile benzer ölçülerde yaşam alanına sahip  olacak.
    ENYAQ iV, arkadan itişli veya dört çeker olarak tercih  edilebilecek. Bunun yanı sıra tüm ihtiyaçlara uyum sağlayacak şekilde  üç farklı batarya ve beş farklı güç seviyesiyle sunulacak. Hızlı şarj  özelliği ve maksimum 125 kW kapasitesi ile sunulacak ENYAQ iV'nin 500  kilometre kadar menzili olacak.
    SKODA'nın 125. yılının yeni zirve modeli olarak öne çıkan ENYAQ  iV'nin dünya prömiyeri 1 Eylül 2020 tarihinde Prag'da  gerçekleştirilecek. Bu özel lansman, ŠKODA kanallarından ve diğer  sosyal medya kanallarından takip edilebilecek.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.