BASIN BÜLTENİ-Schneider Electric, Yapay Zeka ile Yeni Nesil Yetenek Yönetimi Platformu geliştirdi
07/08/2020 18:10:25

    Schneider Electric, yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak  kurum için bir yetenek yönetimi platformuna imza attı.
    Küresel iş dünyasında ilkler arasında giren Şeffaf Yetenek
Platformu, şirketin 144 bin çalışanına kendilerini geliştirme ve  kariyer planlarında teknolojinin gücünden yararlanma fırsatları  sunuyor.
    Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında  uzman olan Schneider Electric, 100’ü aşkın ülkedeki 144 bin  çalışanının gelişimi için yapay zeka (AI) temelli yetenek yönetimi  platformunu hayata geçirdi. Kurum içi bir yetenek paylaşım platformu  olan “Şeffaf Yetenek Platformu” (Open Talent Market) küresel iş  dünyasında ilkler arasında yer aldı.
    Şeffaf Yetenek Platformu (Open Talent Market), Schneider Electric  içinde yetenek arz ve talebini karşılamak amacıyla kariyer gelişimi  sağlamak anlamında yenilikçi bir teknoloji. Profillerini bu platforma  yükleyen (veya LinkedIn hesaplarını bağlayan) Schneider Electric  çalışanları, sahip oldukları beceri ve yetkinliklerin yanı sıra  geleceğe yönelik hedeflerine göre AI tarafından tavsiye edilen gelişim  ve kariyer fırsatlarından faydalanabiliyor. Bunlar  tam zamanlı  görevler gibi yeni kariyer atılımları, yarı zamanlı projeler, kısa  süreli işler ya da yan görevler, mentorluk fırsatları ve Eğitim
Yönetimi Sistemi üzerinden eğitim tavsiyeleri olmak üzere dört ana  başlıkta sunuluyor.
    İnsan kaynakları teknoloji şirketi Gloat tarafından geliştirilen,  yapay zeka destekli bu yetenek platformu, Schneider çalışanlarına özel  fırsatlar sunuyor. “Şeffaf Yetenek Platformu”, Schneider için  çalışanlarının becerileri ve ilgi alanları hakkında zengin veriler  üreterek dahili fırsatlar ve Schneider’in daha geniş stratejik  hedefleri arasında açık ve ölçülebilir bir uyum sağlıyor.
    Bu fırsat merkezli yaklaşım, kurumsal değerlerin çalışanlar  tarafından benimsenmesi ve uygulanabilmesi için en etik ve ekonomik  yol. Schneider Electric, yaptığı bu çalışma ile veri ve analize dayalı  yatırımların hem çalışanları hem de işverenleri nasıl daha üretken ve  daha değerli hale getirebileceğine dair önemli bir örnek oluşturuyor.
    Dijital teknolojilerin gücüyle İnsan Kaynakları alanında yeni bir  ilke imza attıklarını belirten Schneider Electric Türkiye, Orta Asya  ve Pakistan Bölgesi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Yıldız
Estreya Hayim “Yapay zeka destekli Şeffaf Yetenek Platformumuz (Open
Talent Market) ile çalışan gelişimi ve kurum içi mobilitenin  dijitalleşmesini sağlayarak ‘İşte Geleceğin’ en güçlü temsilcilerinden  biri olduğumuza ve bu çalışmamızın iş dünyasında fark yaratan sonuçlar  doğuracağına inanıyoruz. Bu adım aynı zamanda Schneider Electric’in,  çalışanlarının bireysel gelişimleri ile ilgili olarak desteklenmesi ve  kariyerlerini bir sonraki aşamaya taşımalarına yardımcı olunması  anlamındaki kararlılığının bir göstergesidir” dedi.
    Şeffaf Yetenek Platformu (Open Talent Market)   kullanıcı dostu,  sezgisel ve genel anlamda faydalı bir araç olmasının yanı sıra çok  sayıda avantaj sağlıyor. Başlıca özellikleri ise şunlar:
    Çalışanların kariyerlerini kendileri yönetmeleri ve Schneider
Electric içinde potansiyellerine tam olarak ulaşmaları
    Çalıanlara geniş bir yelpazede deneyim ve beceri kazanma fırsatı  sağlama
    Farklı yetenekleri bularak en iyi ekipleri oluşturmaları anlamında  liderleri destekleme
   Mevcut görev ve projelerde daha fazla şeffaflık sağlama
    Kuruluşta uzmanlık ağları oluşturma ve ekiplerde daha fazla  çeşitlilik sağlama
   Çalışan memnuniyeti ve sadakatini artırma
    Schneider Electric, bu yeni sistemle çalışanların daha verimli  olmasını ve Schneider bünyesinde devam etmeye teşvik edilmelerini  sağlıyor.Schneider İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Amy deCastro   “Daha önce orada olmayan bir iç pazar yaratıyoruz ve bu, çalışanların  dış pazara çıkmak yerine faydalanabilecekleri bir pazar.
Çalışanlarımıza her zaman kariyerlerinin kendi kontrollerinde  olduğunu, sürücü koltuğunda onların olduklarını söyledik. Şimdi
Schneider’in sunduğu bu fırsat, yeteneklerini kendi amaç ve hedefleri  ile uyumlu projelere yönlendirebilmelerine imkan veriyor.” dedi.


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.