BASIN BÜLTENİ-FASTURK/Şenel: 2020'de oyun sektöründe öngörülmeyen bir büyüme yaşandı
11/12/2020 13:15:06

    Pandemi nedeniyle evlerde geçen zamanla birlikte mobil oyunlara  ilgi de arttı. Bu gelişme, oyun sektörünü eğlence sektörünün en büyük  endüstrisi haline getirdi. Newzoo şirketinin 2020 araştırma raporuna  göre, 2,7 milyar oyuncudan oluşan oyun sektörünün 2023 yılında 3  milyar oyuncuyu aşması bekleniyor.

    Bir yılda yüzde 9,3 artış

    Geçmişte sadece eğlenceli vakit geçirmek için yapılan aktiviteler  olarak görülen mobil oyun dünyası, günümüzde dünyanın en büyük ciroya  sahip sektörlerinden biri oldu. Newzoo'nun rapor sonuçları, küresel  oyun pazarının 2020'de yıllık yüzde 9,3 artışla 159,3 milyar dolara  ulaştığını gösteriyor.

    Ticaret Bakanlığı destekliyor

    Oyun sektörünün pandemide en çok büyüyen sektörlerden biri  olduğuna dikkat çeken IFASTURK Eğitim, Ar-Ge ve Destek Kurucusu Mesut
Şenel, "2020'de oyun sektöründe öngörülmeyen bir büyüme yaşandı.
Ticaret Bakanlığı tarafından mobil uygulama ve oyun geliştiren  firmalara kapsam ve ihtiyaç yönünden fon olarak geri ödemesiz şekilde  gerekli destekler veriliyor. Oyun sektöründe faaliyet göstermek  isteyen girişimcilerin yapması gereken bu desteklerden en iyi şekilde  faydalanarak sektöre sağlam adımlarla giriş yapmak. IFASTURK olarak,  alanında uzman kadromuzla girişimcileri devlet destekleri konusunda  bilgilendiriyor, eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlayarak katma değer  yaratılmasına destek oluyoruz." dedi.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.