BASIN BÜLTENİ-Global Web Index ile birlikte mobil oyun sektörüne yönelik bir rapor yayımladı
29/12/2020 13:15:29

    Mobil reklam ve pazarlama platformu AdColony, bağımsız araştırma  şirketi Global Web Index ile birlikte mobil oyun sektörüne yönelik bir  rapor yayımladı. 21 ülkeyi kapsayan araştırmaya göre, Türkiye'deki  yetişkinlerin yüzde 79'u mobil oyun oynuyor. Mobil oyun tutkunu  yetişkinlerin yüzde 81,7'si kadınlardan, yüzde 76,5'i ise erkeklerden  oluşuyor.

    Aksiyon, puzzle ve yarış oyunlarını tercih ettik

    Türkiye'deki mobil oyuncuların en sevdiği oyun türü yüzde 49,2 ile  aksiyon-macera oyunları olurken onu, yüzde 46,2 ile puzzle ve yüzde
45,7 ile yarış oyunları takip ediyor. Rapora göre, mobil oyuncuların  yüzde 60,6'sı televizyon izlerken mobil oyun oynuyor.

    Oyun girişimcilerine uzman desteği

    Araştırma verilerini değerlendiren IFASTURK Eğitim, Ar-Ge ve
Destek Kurucusu Mesut Şenel, "Mobil oyun, oyun sektörü içinde en hızlı  büyüyen alan. Geçmişte sadece eğlenceli vakit geçirmek için yapılan  aktiviteler olarak görülen mobil oyun dünyası, günümüzde dünyanın en  büyük ciroya sahip sektörlerinden biri oldu. Oyun alanında yapılan  girişimler gerek sektörün giderek büyümesiyle gerekse sağlanan devlet  destekleriyle özellikle gençler için gözde bir konumda. Oyun  geliştirmek isteyen girişimcilere, şirket kurmaları, desteklerden  doğru şekilde faydalanmaları ve kısa sürede hızlı yol almaları için  tecrübeli ekibimizle eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz." dedi. 

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.