BASIN BÜLTENİ-Ekici'de, iki önemli üst düzey pozisyona kadın yöneticiler getirildi
21/01/2021 18:11:02

    60 yılı aşkın süredir peynir sektörünün önde gelen markaları  arasında yer alan Ekici'de, iki önemli üst düzey pozisyona kadın  yöneticiler getirildi. Filiz Özşahin Fabrika Direktörü, Elif Perihan
Kahveci ise Mali İşler Direktörü olarak atandı.
    Türkiye'nin peynir uzmanı Ekici'de Ocak 2021 itibarıyla önemli  görev değişiklikleri yaşandı. Üst yönetim kadrosunu kadın  yöneticilerle güçlendiren şirkette, daha önce Kıdemli Üretim Müdürü  olarak görev yapan Filiz Özşahin, Fabrika Direktörü olarak atandı.
Kıdemli Mali İşler Müdürü olan Elif Perihan Kahveci ise Mali İşler
Direktörü görevine getirildi. Ekici'de uzun yıllardır görev yapan ve  farklı pozisyonlarda önemli sorumluluklar üstlenen her iki yönetici  de, şirkete katma değer sağlayan önemli pek çok başarıya imza  atmalarıyla öne çıkıyor. Kadın istihdamına verdiği değerle dikkat  çeken Ekici'nin, şirket genelindeki kadın istihdam oranı ise yüzde 55.
Ekici aynı zamanda, faaliyet gösterdiği Antalya'da da en fazla kadın  istihdamı sağlayan şirket olarak Antalya Organize Sanayi Bölgesi  tarafından pek çok kez ödüle lâyık görüldü. 
    Filiz Özşahin, 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Gıda
Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı  üniversitede tamamlayan Özşahin, mezuniyetinin ardından süt ürünleri  sektöründe çeşitli sorumluluklar üstlendi. Özşahin, 2002 yılından beri
Ekici'de sırasıyla Üretim Müdürü ve Kıdemli Üretim Müdürü olarak görev  yaptıktan sonra Fabrika Direktörü olarak yeni görevine başladı.
    Mali İşler Direktörü pozisyonuna atanan Elif Perihan Kahveci, 1989  yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu.
Kariyerine İstanbul Organize Deri Sanayi Muhtelif Şirketler'de  başlayan Kahveci, ardından turizm sektöründe farklı şirketlerde Mali
İşler Müdürü olarak çeşitli sorumluluklar aldı. 2004 yılından bu yana
Ekici'de sırasıyla Muhasebe Müdürü ve Mali ve İdari İşler Müdürü  olarak görev yapan Kahveci, yeni pozisyonu Mali İşler Direktörlüğü'nde  ise şirketin tüm finans ve muhasebe işlerinin yönetim ve denetiminden  sorumlu olacak.
    Ekici'de ayrıca, Ocak 2021 itibarıyla İnsan Kaynakları ve Üretim  departmanlarında da iki önemli atama gerçekleşti. Mehmet Babuşcu İnsan
Kaynakları Müdürü, Mustafa Deniz Düzenli ise Üretim Müdürü olarak  görev yapacak.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.