Erken seçim açıklamasına piyasaların ilk tepkisi

Erken seçim'in gündeme gelmesiyle dolar hareketlendi. Dolar 4.12'yi aştı. Borsada kayıp yüzde 2'yi aştı.

Erken seçim açıklamasına piyasaların ilk tepkisi

Güne düşüşle başlayarak 4.0740 seviyelerine kadar inen dolar/TL, 'erken seçim'in yeniden gündeme gelmesiyle hareketlendi. Kur, 4.12 seviyesini aştı ve 4.1270'e kadar çıktı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 26 Ağustos 2018 pazar günü yapılması teklifinde bulundu.

Bahçeli'nin çağrısına hükümetten ilk yanıt da gecikmedi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Bahçeli'nin çağrısı yetkili organlarda değerlendirir" dedi.

İlk tepkinin ardından sınırlı olarak gevşeyen dolar/TL, saat 12:00 itibariyle 4.1180 seviyesinde yer aldı. Aynı dakikalarda euro/TL ise 5.1020 seviyesinde işlem gördü.

Borsada satışlar arttı

Yükselişle açılan ve 111.620 puana kadar çıkan borsada da satış tarafı ağırlık kazandı. BIST, yüzde 2'nin üzerinde kayıpla 108.274 puana kadar çekildi. BIST, 108.700 seviyelerinde dengeli görünüm sergiliyor.

Yurt içi piyasalarda bugün herhangi bir veri bulunmazken, dış piyasalarda veri akışı saat TSİ ile saat 12.00'da Almanya ZEW eğilim endeksi ile başlayacak. Bugün ABD'de yeni konut inşaatları, inşaat ruhsatları, sanayi üretimi ve kapasite kullanımı verileri izlenecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Kim vatan haini,dövizi yükseltmek için herşeyi yapıyorlar,bu vatan hainleri en kısa sürede hesap verecekler.
YOLCUDUR ABBAS,NEYE BAĞLASAN İKTİDARDA AKP KALAMAZ. KENTSEL DÖNÜŞÜM ADI ALTINDA 4100 m.olan yere emsal 1.25 e ilaveten 0.50 verilmesi ile alan 25000 metrekare inşaat alanına ancak ve ancak AKP li BELEDİYECİLİĞİN DEHASI VE VE VE DEEEE RTE'nin kendi ifadesi olan MED.BUL.ŞURASINDAKİ İHANET İFŞAATI VE İTİRAFI ile açıklanır. Ne demişti RTE'BİZ ŞEHİRLERİMİZE İHANET ETTİİİİK., İSTANBUL da 50 kat dikey binaları yaptırıp ASIRLARCA KORUNUP GELEN VE İSTANBUL'UN MUHTEŞEM GÜZELLİĞİNİ KATLEDEN RTE imzalı DÖNÜŞÜMLERLE ŞEHİRLERİMİZİN İMARLI ALANLARI DAHİ KATLEDİLMİŞTİR.
halkı esnafı dusunen yok yuz yıllardır sıyasıler kendı menfaat ve cıkarı pesınde kosarken halk bu yuku cekmekte gecınemıyoruz devlet bahcelı sen once erken secımı agzına alacagına sokaga ın pazarı gez halkın ıcıne ın dertlerını dınle ulke bıtmıs yoksullasmıs sızın derdınız .... kurtarmakta
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler