Dolar ne kadar, güne nasıl başladı? Cumhurbaşkanlığı kabinesi sonrası dolar çok sert yükselmişti! İşte piyasalarda son durum...

Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin dün resmen başlamasıyla piyasalar hareketlendi. Kabinede yer alacak isimlerin açıklanması sonrası yükselişe geçen Dolar/TL akşam saatlerinde 4.75 seviyelerine dayandı. Yeni kabinenin ardından bugün 'Dolar ne kadar oldu?' sorusu merak edilirken, gelen son dakika haberine göre kur sabah ilk işlemlerde ise 4.70'ten 4.65 seviyelerine doğru çekilirken, aşağı yönlü hareketin sınırlı kaldığı görülüyor. Kur 4.73'ün üzerine çıktı.

Dolar ne kadar, güne nasıl başladı? Cumhurbaşkanlığı kabinesi sonrası dolar çok sert yükselmişti! İşte piyasalarda son durum...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne resmen geçilmesinin ardından dün yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede ekonomi yönetimi baştan aşağı değişirken, dolar/TL 4.75 seviyelerine kadar yükseldi. Euro/TL ise 5,57 seviyesinin üzerinde çıktı. Böylece TL'de yüzde 4'e yakın değer kaybı yaşandı. Dolar/TL, saat 23:30 itibariyle 4.7390 seviyesinde yer aldı. Dolar kabinenin açıklanması öncesi 4.58 seviyesinde hareket ediyordu. Peki dolar yeni güne nasıl başladı ve ne kadar oldu?

DOLAR NE KADAR OLDU? DOLAR VE EURO GÜNE NASIL BAŞLADI?

Yeni dönemin ilk kabinesinde ekonomi yönetimi baştan aşağı değişti. Dolar/TL dün akşam ilk tepki olarak 4.75 seviyelerine kadar yükseldi. Euro/TL ise 5,57 seviyesinin üzerinde çıktı. Böylece TL'de dün akşam yüzde 4'e yakın değer kaybı yaşandı. Dolar kabinenin açıklanması öncesi 4.58 seviyesinde hareket ediyordu.

Kur yeni güne ise 4.70'in üzerinde başlarken, ardından gevşeyerek 4.65 seviyelerine indi.

Dolar/TL tekrar yönünü yukarı çevirerek 4.71'in üzerine çıktı. Euro/TL ise 5.52 seviyesinde.

Yeni kabinede eski ekonomi yönetiminden Mehmet Şimşek, Naci Ağbal, Nihat Zeybekci ve Lütfi Elvan yer almadı. Piyasadaki temkinli hareketin nedeni ise yeni ekonomi ve para politikalarına ilişkin bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğine yönelik belirsizlik. Analistler, yeni ekonomi kurmaylarının piyasalara vereceği ilk mesajların önemli olacağı görüşünde.


Borsada yüzde 2 kayıp

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından TL'de görülen değer kaybına paralel hisse senetleri piyasasında da satıcılı açılış oldu. BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,61 düşüşle 97.650 puandan başladı. Endeks, en düşük 97.375 seviyesini gören borsada yüzde 2 kayıp etkili.

                </div>
Okuyucu Yorumları 18 yorum
TÜRKİYE GIRTLAĞINA KADAR BORÇLU.BU SAATEN SONRA FAİZDE DÜŞMEZ,DÖVİZDE.5-10 DANDİK DEVLET BAŞKANLARIYLA YAPILAN TÖRENE BAKINCA DAHA BETER MORALİM BOZULDU.BATTI BALIK YAN GİDER.MERHABA İMF ,MERHABA YENİ STAND BY ANLAŞMASI.
bu manzaradan baş sorumlulardan biri bahçelidir.. sn.bahçeli 81 miliyonun içinde adamı kalmadı da paranın başına damadı getirdi ve provakatör soyluya ne demeli.. içinde biraz onur varsa dön bu hatadan..
deveye diken milleti eken yaranırmış sen damadı getirirsen paranın başına güven vermessin piyasaları istediğiniz gibi at koşturuyorsunuz hafi hayırlısı
Bunlar iyi günlerimiz gibi geliyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler