Dolar ne kadar, güne nasıl başladı? Cumhurbaşkanlığı kabinesi sonrası dolar çok sert yükselmişti! İşte piyasalarda son durum...

Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin dün resmen başlamasıyla piyasalar hareketlendi. Kabinede yer alacak isimlerin açıklanması sonrası yükselişe geçen Dolar/TL akşam saatlerinde 4.75 seviyelerine dayandı. Yeni kabinenin ardından bugün 'Dolar ne kadar oldu?' sorusu merak edilirken, gelen son dakika haberine göre kur sabah ilk işlemlerde ise 4.70'ten 4.65 seviyelerine doğru çekilirken, aşağı yönlü hareketin sınırlı kaldığı görülüyor. Kur 4.73'ün üzerine çıktı.

Dolar ne kadar, güne nasıl başladı? Cumhurbaşkanlığı kabinesi sonrası dolar çok sert yükselmişti! İşte piyasalarda son durum...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne resmen geçilmesinin ardından dün yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede ekonomi yönetimi baştan aşağı değişirken, dolar/TL 4.75 seviyelerine kadar yükseldi. Euro/TL ise 5,57 seviyesinin üzerinde çıktı. Böylece TL'de yüzde 4'e yakın değer kaybı yaşandı. Dolar/TL, saat 23:30 itibariyle 4.7390 seviyesinde yer aldı. Dolar kabinenin açıklanması öncesi 4.58 seviyesinde hareket ediyordu. Peki dolar yeni güne nasıl başladı ve ne kadar oldu?

DOLAR NE KADAR OLDU? DOLAR VE EURO GÜNE NASIL BAŞLADI?

Yeni dönemin ilk kabinesinde ekonomi yönetimi baştan aşağı değişti. Dolar/TL dün akşam ilk tepki olarak 4.75 seviyelerine kadar yükseldi. Euro/TL ise 5,57 seviyesinin üzerinde çıktı. Böylece TL'de dün akşam yüzde 4'e yakın değer kaybı yaşandı. Dolar kabinenin açıklanması öncesi 4.58 seviyesinde hareket ediyordu.

Kur yeni güne ise 4.70'in üzerinde başlarken, ardından gevşeyerek 4.65 seviyelerine indi.

Dolar/TL tekrar yönünü yukarı çevirerek 4.71'in üzerine çıktı. Euro/TL ise 5.52 seviyesinde.

Yeni kabinede eski ekonomi yönetiminden Mehmet Şimşek, Naci Ağbal, Nihat Zeybekci ve Lütfi Elvan yer almadı. Piyasadaki temkinli hareketin nedeni ise yeni ekonomi ve para politikalarına ilişkin bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğine yönelik belirsizlik. Analistler, yeni ekonomi kurmaylarının piyasalara vereceği ilk mesajların önemli olacağı görüşünde.


Borsada yüzde 2 kayıp

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından TL'de görülen değer kaybına paralel hisse senetleri piyasasında da satıcılı açılış oldu. BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,61 düşüşle 97.650 puandan başladı. Endeks, en düşük 97.375 seviyesini gören borsada yüzde 2 kayıp etkili.

                </div>
Okuyucu Yorumları 18 yorum
TÜRKİYE GIRTLAĞINA KADAR BORÇLU.BU SAATEN SONRA FAİZDE DÜŞMEZ,DÖVİZDE.5-10 DANDİK DEVLET BAŞKANLARIYLA YAPILAN TÖRENE BAKINCA DAHA BETER MORALİM BOZULDU.BATTI BALIK YAN GİDER.MERHABA İMF ,MERHABA YENİ STAND BY ANLAŞMASI.
bu manzaradan baş sorumlulardan biri bahçelidir.. sn.bahçeli 81 miliyonun içinde adamı kalmadı da paranın başına damadı getirdi ve provakatör soyluya ne demeli.. içinde biraz onur varsa dön bu hatadan..
deveye diken milleti eken yaranırmış sen damadı getirirsen paranın başına güven vermessin piyasaları istediğiniz gibi at koşturuyorsunuz hafi hayırlısı
Bunlar iyi günlerimiz gibi geliyor
Satma konusunda acele etmeyin. bugün 4.80 leri görmesi gerekiyor.
kimbilir yine neleri satıpsavacaklar dışardan biri olupta yapmayın etmeyin olmaz demesin diye bu oğlançocuğunu ekonomiye baş yapmıştır vah vatan vah bindik bir alamete Allah sonumuzu hayreyleye
hani ne oldu dolar eski seviyelerine dönecekti geçiciydi...dış güçler yapıyodu...fetöcüydü...bi sonuç göremedik...
Allahım inşallah 10 a kadar yükselsin bir de 3 5 milyon suriyeli daha gelsin
@emrah_sahin_f2 ORASI MALUM HİÇ MERAK ETMEYİN BÖYLE SAÇILIP SUVRULURSA SAVURGANLIK DEVAM EDERSE OLACAGI ODUR
KABİNEYE BAK HİZAYA GEL.ASLINDA BU SABAH DAHA ÇOK YÜKSELECEKTİ.GALİBA M.B. GİZLİDEN DÖVİZ SATIYOR.GERÇİ SİTES,İNE GİRER BAKARIZ.KABİNEYE DESTEK GİBİ BAK DOLAR YÜKSELMEDİ MESAJI VERECEKLER AMA BOŞA ÇIRPINMALAR
Milletin alım gücü olmadığı müddetçe piyasalar canlanmaz. İnsanlar soğan patetesi geç ekmek bile alırken Para harcamaya korkuyor.
Hadi hayırlı olsun bakalım. Damadı da kasanın başına oturttun. Kredi faizlerini indirmenizi dört gözle bekliyoruz...
Bu şartlarda faizi düşüremezler kur uçar gider.Aksine faiz arttırımı gündeme gelecektir.
Maduro cumhurbaşkanımız için dünya lideri demiş. Bu sadece onun düşüncesi değil. Daha bir çok devlet adamının ortak görüşü. Ülkede her şey iyiye doğru giderken bazıları her şey kötü ve karanlık gibi göstermeye çalışıyor. İtin çakalın ne dediğine aldırış etmemek gerekiyor. Her zamanki gibi it çakal ürüyor kervan yürüyor.
Padişahlığın Hayirli olsun Tayyip ????
HALA SAVURGANLIK UMURSAMAZLIKLARI YAŞIYORSAK DOLARDA YIL SONUNA ON TL OLARAK GİRECEKTİR TABİ BU DURUMDAN ENDİŞE EDENLER VARSA TABİKİ BEN EDİYORUM BU KADAR BORLAR KARŞILIKLI ZAMLAR ÜCRELERE NAAŞLARA ZAM AKABİNDE YİYECEK İÇECEKLERE KİRALARA YÖVMİYELERE İŞCİLİKLERE MESELA BİZ BİR BİLGİSAYARA FORMATI 20 TL YE KADAR ATIYORDUK 40 TL OLDU İŞCİLİKTE İKİ KATINA ÇIKTI BENİMDE BABAM YÜKLÜ BİR MİRAS BIRAKMIŞTI BENDE KISA ZAMANDA SIFIRLADIM KAZANMADAN HARCADIM SAVURDUM ŞİMDİ ŞÜKÜR EMEKLİ MAAŞIM VARDA GEÇİNİP GİDİYORUZ ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN
PARA LAZIM AMA....SATACAK BİR YER DE KALMADI...
enişteden başka adam yok heralde. Salı verin küçük enişteyi.
Diğer Haberler