Dolar ne kadar? 23 Mayıs dolar kuru

Dolar/TL ABD ile ilişkilere yönelik soru işaretiyle bir hafta aranın ardından yeniden 6.14 seviyesinin üzerini test etti.

Dolar ne kadar? 23 Mayıs dolar kuru

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 6,1410 seviyesinden alıcı buluyor.

Dün 6,05-6,12 aralığında işlem gören dolar/TL, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,7 artışla 6,0946'dan tamamladı.

Dolar/TL, bugüne de yükselişle başlamasının ardından saat 10.50 itibarıyla yüzde 0,8 yükselişle 6,1410 seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,8 değer kazancıyla 6,8570, sterlin/TL yüzde 0,4 artışla 7,7450 seviyesinden alıcı buluyor.

Avro/dolar paritesi yüzde 0,1 değer kaybıyla 1,1137, sterlin/dolar paritesi yüzde 0,4 düşüşle 1,2612 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise yüzde 0,1 artışla 98,2 seviyesinde.

Analistler, bugün yurt içinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanacak "İVME Finansman Paketi"nin, yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankasının toplantı tutanakları ile yoğun veri gündeminin takip edileceğini kaydetti.

Ticaret savaşı, jeopolitik riskler ve Brexit'e ilişkin haber akışının da yatırımcılar tarafından yakından izleneceğini belirten analistler, ABD ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkiler ve uluslararası piyasada Eylül 2018'den bu yana en yüksek seviyesine çıkan Türkiye'nin Risk Primi'nin (CDS) de döviz kurlarının yönü üzerinde belirleyici olacağını söyledi.

Analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 6,15 seviyesinin önemli direnç, 6,04'ün destek konumuna gelebileceğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Milli damatın söylediği gibi dolar yükselmesi bizim vatandaşı etkilemedi yersen. Bunlar bizden habersiz bişey kullanıyorlar ama.....
filler tepişiyor olan vatandaşa oluyor zengin daha zengin fakir fak fakir
Doların 6.05' ten 6.15 ' e yükselmesi sadece parasal borçlarda ülkeye bir kaç saat içibnde getirdiği yük 50 milyon dolardır.BU ülkenin 48 milyon dolar yatırımı gerektirdiğinden bahsedilerek yabancılara verdiği stratejik tank fabrıkasının nasıl kurban edildiğinin kanıtıdır.Başka bir deyişle maalesef ekonomik çöküşümüz hızla devam ediyor,iktidar seçme seçilme hakkını yok sayıyor,diğer alanlardada çöküyoruz,milletimizin bir kısmı bunların ne anlama geldiğini biraz geç anlayacaklar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler