Dolar ne kadar oldu?

Güne yatay seyirle başlayan dolar bankalararası piyasada 3.74 seviyelerinde işlem görüyor. Euro/TL ise 3.9940 seviyelerinde.

Dolar ne kadar oldu?

Avrupa'da seçimlerin yarattığı endişeler ve ABD Başkanı Trump'ın politikalarına ilişkin belirsizlik global olarak piyasaları baskı altında tutuyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 3,73 liradan işlem görüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın faiz konusundaki sözleri dolar/TL'de yükseliş hızlanmıştı.

Dün "Ülkemin faiz politikasından şikayetçiyim, bu faiz politikasıyla ülkem kalkınmaz, bu politika aslında bir sömürü aracıdır" diyen Erdoğan, "Finans sektörünün patronlarını insafa davet ediyorum başta kamu bankaları olmak üzere. TCMB'nin ilan ettiği faizi ikiye katlayarak kredi vermeye yeltenirsen, yüzde 15-16-17 ile bir yere varamayız" açıklaması yaptı. Kur bu mesajların ardından 3,75'in üzerine kadar çıktı.

TCMB'nin 2 puana varan sıkılaştırma adımları ve Fed'in Mart'ta faiz artırımı yapmayacağı beklentileri ile dolar/TL önceki gün 3.66 ile bir ayın en düşük seviyelerine gerilemişti.

Euro ise 4 lira sınırında işlem görüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Ocak ayı başında Şubat sonuna kadar 1 doların 4 tl yi göreceği tahmininde bulunmuştum Tahminim hala geçerli şubat sonuna kadar bir dolar 4 tl yi görürse şaşırmam
5 olacak 4 olsa yine iyi...
neresi süpriz yükseliş ? sanki birşey değişti ülkede.. bunlar daha iyi günlerimiz.. dolar alın bankaya da yatırmayın.... başkanlık gelirse başkan, bankadaki paranıza siz fetöcüsünüz diye elde koyabilir.. eviniz varsa onuda alır, hapse de atar. kim bu ülkeye yatırım yapar ? hani adalet ? bir söz vardır adalet mülkün temelidir diye. o işte Türkiye de yok artık.. hoş zaten az dı ama şuan hiç yok. sadece yandaş olmadığı için dün 5000 kişi fetöden ihrac edildi.. kimseye de sorulmadı sen fetöcü müsün diye.. aynısı senin başına gelse kimsede sormayacak sana fetöcümüsün diye.. oh ohal khk bir şahane!
Çok süpriz oldu valla ne iş ya..
Dünyada bu faiz le ayakta kalabilecek tek ülke yok sağır sultan işitti bizdeki bankacılar ekonomistler her işleri yalan olduğu için halkına bir gerçeği dahi söyleyemezler ülkenin sonu hüsran M.B sı nın döviz rezervini yabancı kuruluşlardan öğrenebilen yegane ülke Türkiye 27 milyar dolar rezervin var 200 milyar ödemen var 2017 de gerisi ALLAH kerim sallama ekonomi bu olsa gerek.14 yıl yalan yanlışlarla gelinen son nokta. İMF ye borç veriyor duk ne oldu sata sata bir yer de kalmadı.
Diğer Haberler