Dolarda hareketli dakikalar - Dolar ne kadar oldu?

Dolar/TL bankalararası piyasalarda 3,71'in üzerine çıktı. Sonrasında 3.69 seviyelerine geriledi. Euro/TL ise 3,9588 seviyesine çıktı.

Dolarda hareketli dakikalar - Dolar ne kadar oldu?

Referandum sonrası dün 3.66'ın üzerinde dengelenen dolar/TL yeni güne yükselişle başladı.

Dolar/TL bu sabah uluslararası piyasada 3.7152 seviyesine kadar çıkarken, yurtiçi piyasada ilk işlemler 3.69 seviyelerinden geçti.

Kur saat 09.43'te 3.6920 seviyesinden işlem gördü.

Euro/TL ise dolara paralel 3,9588'e kadar yükseldikten sonra açılışta 3.93 seviyesinde dengelendi.

Piyasalar bir süredir 'evet'i fiyatladığı için TL'de iyimserliğin sınırlı kaldığını dile getiren analistler, düşüşün kalıcılığı için yurtdışı piyasaların seyri kadar, yurtiçinde siyasi gelişmeler ve TCMB'nin tavrının da belirleyici olacağını ifade ediyor. Bu arada siyasilerin uzlaşmacı bir dil benimsemesinin TL'ye ilgiyi artıracağı vurgulanıyor.

Bugün yurtiçinde açıklanacak önemli bir veri bulunmazken, yurtdışında ABD sanayi üretim ve kapasite kullanımı verileri takip edilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
EVET ÇIKINCA;HANİ DOLAR DÜŞECEKTİ. HANİ 17 NİSANDA TÜRKİYE ŞAHA KALKACAKTI. BU GÜN 18 NİSAN OLUMSUZLULARDAN BAŞKA HİÇ BİR HALT GÖZÜKMÜYOR. BEYLER MİLLETLE DALGA MI GEÇİYORSUNUZ...
@muslanmaz ne derlerse kanmıyacan kardeşim bunların işi gücü yalan dolan entrika desise iftira çirkeflik hırsızlık ne verdiyse yola devam ,yatsı geldi herhalde iplikleri pazara çıkıyor..
hani sert düşmüştü
Dış ticaret yapmayan vatandaşlar dolar alıp satmasın, milli paramız her işimizi göremeye yeterli , bakkal, manav ,kasap işçi memur ne işiniz var dolar alıyorsunuz,hem kuru yükseltiyorsunuz hem spekülasyon yapıyorsunuz, TÜRK ülkesinde TÜRK parasından başka para kullanmayalım.
@4you4me Alan yok satan yok halk aç karnını doyurdu dolar alıyor ay başını zor getiriyor uçan kuşa borçlu millet bu lafı devlete sora can verdiğin dövizle kredileri geri alamıyorsan kısa vadede borçlanırsan olacağı belli bu yıl iş adamlarımızın ödeyeceği yeteri kadar döviz yok sıkıntı bu bunu halkına anlatan yok Başbakan bunu bi zat açıkladı ama ülke de sallama ekonomi uzmanı çok ya her kafadan bir ses evetmiş hayır mış seçimmiş bu faizle dünyada ayakta kalabilecek ülke zaten yok halkının yarısı akılı yok ya akıllı telefon taksitini ödeyemiyor bırak döviz almayı.
Ne oldu ya istikrar fazla sürmedimi ?
Tabi sert düşecek, belirsizlik ortadan kalkınca sert düştü. Konu Belirsizlik. Ama yakında daha da çıkacak.
Sandıktan evet çıkınca her şeyin yoluna gireceğinı zanneden zavallılar az daha beklesin bakın neler olacak ülkede...
hayırcılara bak be hepsi dolar çıksın ülke zarar etsin istiyor.sözde milliyetçiler sizi..
''Referandumda evet çıkarsa dolar kalkacak'' diyen panpalarım vardı,hani nerede???
Üretmeden tüketmeye devam ettikçe dolarda nasıl bir düşüş bekleniyordu acaba? Çok bile düştü yapılan inşaatlar ekonomi için çözüm değil maalesef bunun acısı hepimizden çıkacak.
değerinden yuksekti zaten
Diğer Haberler