FİNANS

Dolar fiyatları Merkez Bankası ile geriledi

Bankalararası piyasada dolar/TL, Merkez Bankası'nın repo ihalesi açmaması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası'na yönelik açıklamasıyla 3,77'ye kadar geriledi.

Dolar fiyatları Merkez Bankası ile geriledi

Günlerdir rekor üstüne rekor kıran dolar ve euroda rüzgar tersine döndü, beklemede kalan borsa hızlı bir yükseliş gösteriyor.

Dün 3.94 seviyesini aşarak yeni rekor seviyelere ulaşmasının ardından küresel ölçekte oluşan dolara yönelik satışlar ve Merkez Bankası'nın (TCMB) repo ihalesi açmamasının etkisiyle geri çekilmeye başlayan dolar,  Beştepe'deki muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla 3.77 seviyesine kadar gevşedi.

Erdoğan, döviz üzerinden spekülasyon yapıldığını belirterek, "Döviz kurunu silah gibi kullanıyorlar. Merkez Bankası ve tüm bankalar bu oyunu bozmalı. Merkez Bankası gerekli tedbirleri alacak imkan ve kabiliyete sahiptir. Bu konuda fedakarlık yapılacaksa tam zamanıdır" açıklaması yaptı.
 

Dolar günün en düşüğünü gördü

Erdoğan'ın açıklaması sonrasında dolar kuru 3,7694 ile günün en düşük seviyesine indi. Kurda işlemler saat 16:27 itibariyle 3.7810 seviyesinden geçiyor.

Diğer taraftan, dolar karşısında değerlenmesiyle birlikte TL'ye karşı rekor kırmaya bugün de devam eden euro ise sabah saatlerinde 4.1804 seviyesine kadar çıktı. Bu seviyenin görülmesinden sonra hızla geri çekilmeye başlayan euro, 4.0199'a kadar indi. Euro kuru, aynı saat itibariyle 4.0350 seviyesinden işlem görüyor.

Borsa 81.000'e yaklaştı

Dövizde yaşanan bu düşüş sonrasında Borsa İstanbul'da önemli bir yükseliş gerçekleşiyor. Güne hafif artıda başlayan BİST 100 endeksi, sürekli müzayede işlemlerine verilen araya 1.832 puan (yüzde 2,36) yükselişle 79.499 puandan girdi.

Günün ikinci yarısına pozitif seyrini sürdürerek başlayan BİST 100 endeksi, yüzde 4'ü aşan kazanımla 80.973 puana kadar yükseldi. Endekste işlemler saat 16:27 itibariyle yüzde 3.88 yükselişle (30000 puan) 80.700 puan seviyelerinde geçti.

GÜNÜ YÜKSELİŞLE KAPATTI

Borsa günü yüzde 4,15'lik yükselişle hacim rekoru kırılarak kapandı.

Borsa İstanbul (BİST) 100 Endeksi günü yüzde 4,15'lik yükselişle tamamladı. Endeks 3.224 puanlık yükselişle 80 bin 891 puandan kapanırken toplam işlem hacmi de 8,1 milyar liraya ulaşarak rekor kırdı. Kapanışta bankacılık endeksi yüzde 6,17, holding endeksi de 3,77 değer kazandı.

 

 

 

CUMHURBAŞKANI'NDAN "DÖVİZ" YORUMU

 

Beştepe'deki muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, döviz üzerinden spekülasyon yapıldığını belirterek, "Döviz kurunu silah gibi kullanıyorlar. Merkez Bankası ve tüm bankalar bu oyunu bozmalı. Merkez Bankası gerekli tedbirleri alacak imkan ve kabiliyete sahiptir. Bu konuda fedakarlık yapılacaksa tam zamanıdır" açıklaması yaptı. Erdoğan'ın açıklaması sonrasında kur 3,7850 ile günün en düşük seviyesini gördü.

 

 

 

MERKEZ BANKASI NE YAPTI?

 

Merkez Bankası bugün miktar yöntemiyle bir hafta vadeli repo ihalesi açmadı ancak bankalar MB'den yüzde 8,50 faizle kotasyon yoluyla repo imkanından ve yüzde 100 faizle geç likidite penceresinden de yararlanabilecek.

 

Merkez'in 1 hafta vadeli repo ihalesi açmaması likidite politikasında daha sıkı bir duruş anlamına geliyor. TCMB haftalık repo ihalesinde piyasayı yüzde 8 faizle fonluyordu.

 

Analistler teknik açıdan dolar/TL'nin 3,87 seviyesinin destek, 3,92 seviyesinin direnç konumunda olduğunu belirtiyor.

 
 
 
 

EURODA YENİ REKOR

Euro gün içinde 4,17'yi aşarak rekorunu tazeledi. Euro/TL, 4,1744 ile tarihin en yüksek düzeyine çıktı. Euro da daha sonra 4,10'un altına gevşedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ilk basın toplantısında ekonomi politikalarına ilişkin net sinyal vermemesiyle dolar endeksi geriledi. Doların altı büyük para birimi karşısındaki hareketlerini takip eden dolar endeksi yüzde 0.4 düşerek 101.42 oldu.

LİRA NEGATİF AYRIŞTI


Son dönemde siyasi gelişmeler, enflasyonun yükselişe geçmesi ve Merkez Bankası'nın TL'deki değer kaybını durdurmak adına gerekli adımları atmayacağı endişesi Türk Lirası'ndaki kaybın derinleşmesine neden oluyor.
 
 


BU YILKİ KAYIP YÜZDE 10'U AŞTI

Dolar karşısında Türk Lirası'nın yılbaşından bu yana kaybı yüzde 10'u aştı.

Gelişmekte olan ülke paralarından negatif ayrışan TL'deki kayba karşı Merkez'in atacağı adımlar kurun yönünde belirleyici olacak. Merkez Bankası 24 Ocak'ta yılın ilk faiz toplantısını gerçekleştirecek. Bu toplantıda alınacak kararlar yakından izlenecek.

FAİZ DE YÜKSELDİ

TL'deki sert kayıplar tahvil piyasasında da etkisini gösteriyor. Tahvil-bono piyasasında 11 Şubat 2026 itfalı 10 yıllık gösterge tahvilde bileşik faiz dün 46 baz puanlık artışla yüzde 11,96'ya kadar yükseldi. 11 Temmuz 2018 itfalı iki yıllık gösterge tahvilin faizi yüzde 11,55'e çıktı.

BORSA DA YÜKSELİŞTE

BIST 100 endeksi de yüzde 2,5 civarında artışla 79 bin 500'ün üzerinde işlem görüyor.
 
 
 
 
GEDİKLİ: FAİZDEN BAŞKA BİRÇOK ENSTRÜMAN VAR

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Merkez Bankası'nın (TCMB) bugün bir hafta vadeli repo ihalesi açmamasıyla dolar/TL'de yaşanan gerilemenin ardından TCMB'nin attığı bu adımın spekülatif atakları bertaraf etmek için atılabilecek adımlardan biri olduğunu söyledi.
 
Gedikli Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Dolar/TL TCMB'nin haftalık repo ihalesi açmamasıyla 3.86'nın altına indi, spekülatif atakları bertaraf için (faizden başka) birçok enstrüman oldugunu belirtmiştik" ifadelerini kullandı.
   
 
Okuyucu Yorumları48 yorum
 • 553 Oy
  Al sana devaülasyonun krali
 • 1022 Oy
  İnşallah 10 tl olur.İnatla ısrarla burnunun dikine giden %50 ye müstehaktır.Sırf bu kendini memleketin sahibi olduğunu zannedenler,sadece kendilerinin vatansever olduğunu zannedenler yüzünden memleketi sevemez olduk.
 • 42 Oy
  @canancandan34 bence gözlüğü çıkar kardeş bu bizim ekonomiyle alakalı değil, emperyalistlerin, kumuş olduğu kumpastır. bu yükseklikteti dolara bizim halkımız almaz, bunu ülkeyi teslim almak isteyen batılı güçlerin oynadığı oyulardır bu sermayeli yabancı bankalar işin içindedirler.
 • 40 Oy
  @ykaya1983 bende 3 oy var hepside EVET olacak nasipse.
 • 466 Oy
  adamların başkanı daha dolar üğzerine yorum dahi yapmamış paraları çil çil değerleniyor, bizim c.başkanımız TL üzerine konuştukça batıyoruz.
 • 417 Oy
  Ülke ekonomisi mahvolmuş yönetenler hala suçu başkalarına atıyor. En basiti tüm ekonomiyi Mehmet Şimşek'e bağla; merkez başındaki zatın memur olmayıp başkan olduğunu hatırlayarak bağımsız hareket etmesi ve en önemlisi yönetenlerin az konuşması ile dövizin düşüşe geçtiğini görecekseniz.Dış dünyadaki olaylar kadar ülke içindeki başıboşlukta dövizi artırıyor.
 • 135 Oy
  millet anlamadı tayyip kaç zamandır rabia adı altında mesaj veriyordu dolar 4 olcak diye anlayanlar yaşadı:))ama korkarım ki devalasyon yakındır..
 • 121 Oy
  4 nedeni falan yok!!!! bir tek needeni var ülke yönetilemiyor. bilgiden yoksun sadece rte' biat siyaseti izlemenin sonucunu yaşıyoruz. bunlar daha iyi günlerimiz başkanlık oylanırken ve başkanlık geldikten sonnraki sürecte daha kötü günlere hazırıklı olun. hee şimdi troller ister bunu dinlerler ister eskiden yaptıkları gibi doğruları söyleyenleri vatan haini ilan ederler ama unutmasınlar çocukların geleceği elden gidiyor.
 • 145 Oy
  Bu ülkede baş çalan ne derse siz siz olun tersini yapın. Dolar mi satın dedi hemen alın. O baş çalan asla milletin menfaati için bir sey istemez.tek istediği devlet millet daha zor durumlara düşsün de kurtuluşu onda arasın. Şeytanın en önde gideni o.Allah onun da karısının da kızının da oğullarının da damatlarinin da belasını versin.kendileri ku lerini öyle doldurdu ki o kupler açılsa ülkede aç adam kalmaz
 • 72 Oy
  Kafam çok karışık yazacak eleştircek bir şey bulamıyorum.Tam 14-15 Yıl bu Ülkenin başındasın ve ekonomiye bir çare üretememişsin.Üniversite mezunları amelelik yapar olmuş gençlik desen sigara alkol yabancı madde .Kazık kazık vergiler alıyorsun ortada kocaman bir sıfır.Ne iç politikan ne dış politikan dirayetli iskeletsiz bir yapı içersindesin.Tek bağladığın umut Tramp .Nasıl olsa Halk bu borcuda öder ama 3 çocukda yapmaz Başkanlığıda onaylamaz.Başkanlıktan önce çözülmesi gerekenleri çöz yap.Ben 20liralık arabayı 65 bnliraya almak zorunda değilim.1,5 liralık akaryakıtı 5.30 liradan almak zorund
 • 56 Oy
  bu zamana kadar hep aynısını yaptı. önce gevşedi geri geldi. sonra yayı çekilmiş ok gibi ileri gitti. tüfeğin kurma kolu gibi mübarek.
 • 57 Oy
  ecevitin önünde yazar kasa fırlatan dolar 20 kuruş arttı diye ortalığı velveleye veren haysiyetsiz , şerefsizler hadi çıkın meydana ! Yemiyor mu yoksa altın kaseleriniz !
 • 59 Oy
  :)))) HÜLOOOOĞĞĞĞĞ ,,, EEEEE ,, HANİ DOLAR''sa DOLAR DOLMAZSA DOLMAZ DİYORLARDI...MADEM BU KADAR BASİT BİR TARİF İLE KONU ÇÖZÜMLENECEKSE MERKEZ BANKASI NE DİYE MÜDAHALE DE BULUNUYOR Kİ ??? BIRAKIN DOLAR"sa DOLAR DOLMAZSA DOLMAZ...YANİ BİR DİĞER TABİRLE ,,, OLURSA EKİM"e OLMAZSA KASIM"a KADAR
 • 57 Oy
  BÜYÜK EKONOMİ ÜSTADI FAİZİN ARTMASINA KARŞI
 • 47 Oy
  vergilerle dönen devlet batar ilk önce iç güvenliği yüzde yüz hale getirmenin yollarını arayacaksın bu birinci öncelik... türkiyeden sermaye çıkışını ve turistin gelmemesini engelleyeceksin her vatandaşın güvenliği birinci öncelik olacak... yurt dışından yabancı birini kolayca almakla devlet olunmuyor... türk vatandaşlığını zorlaştıracaksın... ayrıca ekonomik kalkınma politikaları ayarlayacaksın... yeni bir enstitü kurup yeni bir teknolojiyle borla çalışan araba ayrıca borla ısınma politikaların olacak kendi enerjini kendin üreteceksin dışa bağlılığı sıfıra indiriceksin...
 • 5 Oy
  @duygusuz_2005 seni yeni sanal ekonomi bakanı yaptım. İyi salliyorsun.
 • 54 Oy
  Abi ne fark edecek ben bunu anlamadım. Sonuçta dolar yükseldikçe cebimizden çıkan yine faiz arttırınca bizim cebimizden çıkacak. Ne oldu dolar durdu ne fark etti hiç birşey??? Kredi kartı faizi artacak, kredi faizi artacak vs. vs. Bize göre bişey yok yani anlıyacağınız.
 • 40 Oy
  30 milyar dolar suryeliye harcayan lar bunu hesabın yapsınlar
 • 54 Oy
  DOLARDAKI HAREKET TAMAMEN SIYASI 82 ANAYASASI BILE %92 HALK OYU ILE ONAYLANMISTI,ANAYASA ICIN COK GENIS MECLIS VE HALK ONAYI SARTTIR,
 • 38 Oy
  Batıyoruz Heloooggg , Hamdolsun dolarla işimiz olmaz. Başımız secdeden kalkmaz.
 • 32 Oy
  Vatandaş ahmet 3 kuruş doları varsa bozdurdu ama asıl dolar babaları iktidar zenginleri doları şişirdi yeterince şişincede bozdurup karını almaya başladı. Olan biten bu, hiç duydunuzmu Cumhurbaşkanının çağrısından sonra hiç bir iş adamının bir kaç milyon dolar bozdurduğunu
 • 36 Oy
  Acaba kim ne kadar dolar sattı. Şu anda kim ne kadar dolar alıyor Hangi mahdumlar milyarları goturdu.
 • 35 Oy
  Muhtarlar toplantısında bahçeci varmıydı..!
 • 39 Oy
  ÇOK DEĞİL 1 YIL BİLE OLMADI GEÇEN YAZ 2.20 LERDEYDİ DOLAR ŞİMDİ HERGÜN EN AZ 2 BOMBA PATLIYOR TURİST MURİST KALMADI ÜLKEDE HEPSİ KAÇTI. TL DE BABAYI GÖRDDÜ
 • 37 Oy
  dikkat edin devletin en zenginleri hükümete en yakın olanlardır. diğer zenginler gittikçe küçülüyorlar. bu ne anlama geliyor?
 • 36 Oy
  olur öyle şeyler şaapmayın
 • 37 Oy
  Dolara sert hareket demiş daha dün gibi hatırlıyorum 2.20 olduğunu böyle giderse ülkeyi kapatıp gidelim
 • 37 Oy
  Nisan ayında ülke iflas bayragını çekecek.. bunu tum dunya hatta kendi adamları bile söylemeye basladı...merkez bankasının mudalesi sadece 1 gun atesı dusurur yarın yıne çıkacak dolar.. merkez bankasının elindeki döviz rezervi eridi butun döviz halkın ve malum kişinin elinde..kimse harcama yapmadan pusuya yatıp ulkenın batmasını bekliyor..
 • 35 Oy
  DOLARI BU HALE İKTİDAR GETİRDİ,BEN DEĞİL,DOLAR YÜKSEK OLUNCA İHRACAT ARTACAK HASTALIĞI VARDI AMA BU HASTALIK DOLARI DEĞİL TL Yİ TUŞ ETTİ,İHRACAT YÜKSEK KURLA OLMAZ,ÇÜNKÜ TÜRK İHRACATI İTHAL MALLA ÜRETİLEN İHRACAT AĞIRLI,BU TUTMAZ,DOLAR 1 TL YADA 5 TL OLMUŞ DEĞİŞMEZ.
 • 31 Oy
  bakınız sevgılı halk 5 ay önce 2,8 olan doların 5 ayda 3,94 görmesi ana sebebleri 1) ohal kararlarının devam etmesi yabancı ve yerlı sermayesnın güvensızlık ortamı nedenı ıle yatırım yapmaması 2) danld turup başkan secılmesı ve sıyası kararlarını gizli tutması 3) turkıyedekı rejım veya yonetım seklının degıscek olması 4) terörün hızla artması 5) turkıyedekı ıtalatın ve ıhracatın dolara endexlı olmasıdır.. alın bu sebeblerı arastırın bu sebebler yuzunden malsef dolar 4,25 kadar rahat cıkacaktır tarıh martı gosterdıgınde dolar 4,25 olacak belkı daha fazla.
 • 32 Oy
  1 dolar 4 tl maşallah ne kadar değerli paramız var
 • 31 Oy
  Acilen saraya uzay gemisi satın alınmalı!!!
 • 37 Oy
  BUNUN BU KADAR YÜKSELECEĞİ HATTA DAHADA YUKARI ÇIKACAĞI BİLİNİYORDU. AMA PİYASADA DOLAR YOKTU. VATAN MİLLET DİYEREK VATANDAŞIN ELİNDE NE KADAR DOLAR VARSA YOK PAHASINA BOZDURTTULAR. SONRADA BU DOLARLARI PİYASADAN ÇEKİP. ŞİMDİ BİRAZ DAHA ZENGİNLEŞMİŞ OLMANIN HAZZINI YAŞIYORLAR. OLAN HERZAMANKİ GİBİ GAZA GELEN VATANDAŞA OLDU.
 • 20 Oy
  Dolar 4 tl yi geçer zengin daha zengin fakir daha fakir oluyor
 • 32 Oy
  kaç gündür dolar yükselirken yaygara yapıyordun mynet bu gün endeks uçtu daha ilk haberi + % 4,20 denn sonra yapıyorsun. ortalıkta kriz havası yaratmak işinize geliyor tabi.
 • 55 Oy
  KEMAL DERVİŞ TEKRAR GELMELİ. Zamanında bazı hainler başa gelmek için kemal derviş üzerinden yüklenip hükümeti düşürdüler. Şimdi ise kemal derviş sisteminin meyvelerini yeyip bitirdiler ve işin içinden çıkamıyorlar. Zamanında yapılan müdehale sandi anlık müdehale ve şipdanadan olacakmış gibi %50'lik kesine empoze edip ayaklandırdılar. Kendileri başa geçti ve kemal dervişin politikası olgunlaştı ve veriler çok iyiye gitti. Bu şark cambazları,kurnazları ise biz yaptık diye övündüler. Hadi yine aynı verileri yapın. Yediniz tabi bitti. Artık zor. KEMAL DERVİŞİ GETİRİN DE YEDİĞİNİZ HALTI TOPLASIN.
 • 37 Oy
  ülke ve ekonomisi aleyhine algı manşetleri atarken.. dolar fırladı rekor tutulamıyor manşetleri atarken iyide düşürken hareketli öylemi çakıldı v.s yazmak işinize gelmiyor dimi.. fetoşun taşeronları sizi gidi..
 • 48 Oy
  Demokrasiden, aydın olmaktan, vatan sevgisinden Atatürk ten bahsedip, en ufak bir olumsuz hali bile hükümete mal edip Cumhurbaşkanına gizli açık hakaret eden, Akp ye oy veren insanlara koyun diyen zihniyetin demokrasi si ise demokrasi anlayışınız, ben demokrart değilim kardeş. Belden aşağı vurmakta üzerinize yok. Chp ve gönüllüleri bu kafaya sahip oldukları sürece ne iktidar yüzü göremezsiniz kaldı ki sizlerden muhalif bile olmaz.
 • 6 Oy
  @guney_kuzey_2016 oy verenlerde partilere göre dağılıma bak yazdıklarının cevabı orada gizli kim kime neden koyun diyor kim kime hükümete mal ediyor anlayacaksın yüce kitabımızın ilk emirini yazıyorum sana OKU
 • 58 Oy
  DOLAR 3.50 ALTINA DUSER 1 2 GÜN ICINDE AKLI OLAN BOZSUN UZMANLAR UYARDI
 • 86 Oy
  M/B piyasaya direkt müdahale için rezervlerine dokunmamalı kesinlikle.Faizi de arttırmamalı.Hatta faizi 25 baz puan düşürür ise kur riskinden kaynaklı artan maliyetlerin bir kısmı 'spekülatör' ün elinde patlayacak,bundan sonra yoğurdu 'üfleyerek' yiyeceklerdir.(Dokunmayın taş yuvarlansın.Kendine bir çUkur bulacak.Bu para birimi sonuçta FED matbaasında karşıksız bastığı sadece bir kağıt parçasıdır.Bu kağıt parçasına FAİZ artışı (Maliyeti) alternatif olamaz!...)
 • 69 Oy
  Yıl 2003 maaşımın dolar karşılığı 250 $ Yıl 2017 maaşımın dolar karşılığı 1000 $ 14 yılda 4 kat artmış burası mualif kaynıyor ama önemli değil referandumda evde 3 oyum var hepside EVET olacak nasipse! Görüşlerimiz aynı olamayabilir ama VATAN TEK.
 • 9 Oy
  @skizildag1973 2016 Aralık aldığım maaş 1165,66 usd tekabül ediyordu. 2017 ocak 1005,19 usd ediyor. oturduğum yerde 160 usd düştü, Yani bırakın zam alıp kazanç sağlamayı oturduğum yerde 616,00.-TL zarardayım. Derdimiz dolar /tl endeksi değil burda, Kaç para zam alacağım da enflasyon karşısında maaşım erimeyecek. Kişisel enflasyonum; gıda, giyim, akaryakıt fiyatlarına bağlı. Hadi hesaplayın enflasyonu da görelim ne kadar zam almam gerekiyormus bir çıkaralım. Evet VATAN TEK, Gerekirse VATAN uğruna kanımızı da canımızı da verelim, ama niyeyse hep vatandaşdan gidiyor
 • 7 Oy
  @skizildag1973 benzinin yediklerinin içtiklerinin dolar karşılığını da çıkarsana
 • 184 Oy
  Bu ülke her şey yolunda denilen 1990'lı yıllarda bir gecede yüzde yüzelli iki defa devalasyon geçirdi dövizle araba ve ev alan iki araba ve iki ev parası ödedi,şimdi bütün olumsuz şartlar altında döviz yüzde on ,yüzde 20 değişiyorsa bu ülke doğru yolda gidiyor demektir. Herşey yolunda denilen dönemde banka faizleri %80 idi ve gecelik özel faizler %150 idi ,şimdi herşeyin zor olduğu bir dönemden geçiyoruz banka faizleri yıllık %10 seviyelerinde biz halk olarak Devlete desteğe devam etmeliyiz ve geçmişi unutmamalıyız.
 • 584 Oy
  nasıl güzel algı operasyonu yapıyosunuz, siyahı gri gibi göstermeye çalışıyosunuz.. Tüm medya bir olmuş dolar yükseliyor diyor.. Euro, japon yeni, ruble vs. yükselmiyor mu? Başlığı TL de tarihi değer kaybı olarak değiştirin bence..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Diğer Döviz Haberleri

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın