Erdoğan yemin ederken dolar hareketlendi! Dolar kuru ne kadar oldu?

Güne Türk Lirası karşısnda 4,56 seviyelerinden başlayan dolar, gün sonuna doğru 4,51 seviyelerine kadar indi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın göreve başlamak için yemin ettiği sıralarda dolar bir anda yükselerek 4,60 seviyesine kadar çıktı.

Erdoğan yemin ederken dolar hareketlendi! Dolar kuru ne kadar oldu?

Piyasalar, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiğimiz günü hareketli geçirdi.

Dolar/TL güne 4,56 seviyesinden başladı. İlk yarıyı bu seviyelerde küçük hareketlerle tamamlayan dolar, günün ikinci yarısında düşüşe geçerek 4,51 seviyelerine kadar indi.

DOLAR GÜNÜN REKORUNU KIRDI

Bir süre bu seyirde devam eden dolar/TL, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis'te yemin etmeye başladığı dakikalarda şaşırtan bir hareketlilik yaşadı. Dolar, bir anda 4,60 seviyesine kadar fırladı. Bu seviyede tutunan dolar, günü de 4,58'den kapattı.

EURO DA BİR ANDA YÜKSELDİ

Benzer bir artış euro'da da yaşandı. Yemin öncesi 4,32 seviyelerinde seyreden euro, yemin töreni sırasında 4,42'ye kadar yükseldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Doların yükselmesi ile ne alaka cumhurbaşkanının yemini
BEKLEYECEĞİZ VE GÖRECEĞİZ!!!KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ!
80 yıldır siz ayakta tutuyordunuz bunlar gelince yıkıldık zaten...
CENABI HAKKIN LANETİ VURGUNCULARIN DOLARCILARIN FAİZCİLERİN ASALAKLARIN KAN EMİCİLERİN DEVLETİ MİLLETİ ZORA SOKANLARIN KARA PARA AKLAYANLARIN TORPİLCİLERİN RÜŞVETÇİLERİNİN ÜZERİNE OLSUN
bakırı altın suyuna batırsan yine bakır yine bakır.
Rte o kadar halka dolar bozdur dedi ama servetini acıklarken 350-400 bin doları duruyordu
düşüne biliyormusunuz bundan 20 yıl önce bir c.b damadını bırakın bir millet vekili yapsa o nun partisi baraj altında kalırdı, şimdi damat ekonomi bakanı oluyor adamlar % 52 oy alıyor dolar 2 ay içinde 6 lirayı bulur, tek kelime beter olun ama çok kurunun yanında yaşta yanıyor işte asıl sıkıntıda bu
Keşke yemin etmeseydi biz anlardık ...
Diğer Haberler