Euro bir rekor daha kırdı

Euro, 4.54'ü geçerek TL karşısında rekor seviyeye yükseldi. Dolar ise 3.88 civarında hareket ediyor.

Euro bir rekor daha kırdı

Dolarda küresel değer kazancı gelişmekte olan ülke para birimlerinde baskı yaratmaya devam ediyor. Dün hızlı yükselen ve 3,89'e yaklaşan dolar yeni günde 3,87'de. Euro/TL ise 4,55'i aşarak rekorunu yeniledi.

Sabah ilk işlemlerde 4.5188/4.5241 seviyesinde olan euro, öğle saatlerine doğru yükselişe geçti ve 4.54'ün üzerine çıkarak rekor kırdı.

Öğleden önce rekorunu 4.5423'e taşıyan euro/TL, günün ikinci yarısında yükseliş eğilimini koruyarak rekorunu 4.5528'e taşıdı. Euro/TL saat 16:01'de 4.5100'dan işlem gördü.

Eurodaki yükselişte Almanya ve Euro Bölgesi'nden gelen güçlü büyüme rakamları etkili oluyor.

Eurodaki küresel değerlenmeyle birlikte euro/dolar paritesi de 1,1747 seviyesine çıktı.

Diğer taraftan, dolar/TL kurunda ise işlemler 3.87 civarında gerçekleşiyor.

TL'de ayrıca, dolarda küresel değerlenme, ABD ile olan diplomatik gerilimin kısa vadede çözüme ulaşamayabileceği endişesi, jeopolitik risklere ilişkin endişeler de baskı yaratmaya devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
dünyada birincıyz yakıtta yaşa reis istikrar geldi?????????????????
hani naci ağbal mehmet şimşek açıklama yapsalarya güvenmeyin yakında düşer diye 3.40 ken yaptılar 3.30 düştü şimdi kaça düşer acaba hatta düşmez diye amerikaya maltaya kaçıran hanedan hükümet çocukları bile ürkmüş onları bari kandırın getirin yabancı sermayeyi çağırıyorsunuz adamlar demezmi sizin çocuklarınızın damatlarınızın yeğenlerinizin dayılarınızın şirketleri maltada ne arıyor diye batan geminin ballarıda bitti en iyisi emekli ve asgari ücretli maaşlarını düşürün millet refaha alıştı ekmek 50 gram düşmez 100 grama düşürün fiatınıda 3 tl yapın kısaca allah belanızı versin
dolar mazotla aynı seviyede olur .. euroda benzinle yarışır..
"endişelenecek bi durum yok" gibilerden açıklamalar bekliyozzzzz :-(
Diğer Haberler