Euro'dan yeni zirve, dolar rekor düzeye yaklaştı

Euronun global para birimleri karşısında göstermiş olduğu yükseliş sonrasında euro/TL 4.61 seviyesini de aşarak bir rekor daha kırdı. Böylece 3 gün üst üste rekor kıran euro/TL, 4.50 seviyelerinden 4.61'e gelmiş oldu. Bu arada sterlin/TL'de de 5.1336 ile yeni zirve görüldü.

Euro'dan yeni zirve, dolar rekor düzeye yaklaştı

Türk Lirası, küresel olarak değer kazanan euro karşısında kayıplarını genişletti. Dolar/TL'de ise yatay hareketlilik sürüyor.

Dün güne 3.87'den başlayan, akşam saatlerinde artışını hızlandırarak 3.91 seviyesini test eden dolar/TL, yeni güne 3.90'ın hemen altında başladı. Dün açıklanan ABD ÜFE verisinin tahminlerden güçlü gelmesinin etkisiyle yükselen dolar kuru, daha sonra düşüşe geçti ve 3.88'in altını gördü. Kur, saat 15:19'da yüzde 0,10 yükselişle 3.8921'den işlem gördü.

Diğer taraftan, euro öğleden sonra 4.6128 ile rekor tazeledi ve yükseliş trendini 3. güne taşıdı. Küresel olarak değer kazanan euro, böylece TL karşısında kısa sürede 4.50 seviyesinden 4.60'ın üzerine çıktı. Euro/TL saat 15:19'da yüzde 0,54 artışla 4.6112 seviyesinden alıcı buldu.

Bu arada sterlin/TL'de de 5.1336 ile yeni zirve görüldü.

Euro/dolar 4 haftanın en yüksek seviyesinde

Öte yandan euro/dolar 1.1853 ile son 4 haftanın en yüksek seviyesini gördü.

Hafta başında Avrupa Komisyonu'nun Euro Bölgesi büyüme tahminini yükseltmesi, verilerin de beklentilerden iyi gelmesi euroda yükselişe neden olurken; Dolar, vergi reformuna ilişkin belirsizlikler ve Fed yetkililerinin enflasyona dair açıklamaları ile geriledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
farkındamısınız ekonomik olarak çöküyoruz ama bunu kimse ekranlarda dillendirmiyor. bu millet çok zengin olsa gerek ki dolar 10 tl olsa gene banamısın demiyor.
avrupa bizi kıskanıyor
ekonomi iyi gidiyor maşallah...
BU AKP OLDUĞU SÜRECE DAHA ÇOOK REKORLAR KIRAR ÇALIŞAN ZOR GEÇNİİYORSA ÇALIŞMAYAN DÜŞÜK MAAŞ ALANIN DURUMU NE ACABA ÜLKEYİ MAHVETTİ AKP ŞURAYA BAK DOLAR -EURO MAZOT BENZİN GAZ BİLE 3,20 LERDE BUNLARIN YANSINI DÜŞÜNÜN FİYATLARA HERŞEY % 30 ZAMLI .
TL'de değer diye bir şey kalmadı. Ama Nihat Zeybekci'ye bakarsak Türkiye ilk 10 ekonomi içerisinde... Alım gücü olmadıktan sonra isterse ekonomi devi ol neye yarar?
işsizlık düşmüş bir kaç güne kadarda döviz düşer mazota benzine indirim gelir tekele indirim olurmu bilmem dindarız ya neyse ülke iyiye gidiyor yabancı sermaye gelirse paradis kaçaklarıda gelir ekmeği 100 grama indirirsek o israftanda kurtuluruz iyiki varsın akape ve emrindeki tüik hah ha hah ha
Rekor rekor yalanda da rekor boş laflarda da rekor Dolar geçen yıl la aynı fiyata yükseldi geçen yıl alabildiğin ne varsa iki katına çıktı bir yılda dolar geçen yılın fiatına çıktı ne oldu da her şeye zam geldi maaş hariç hani ekonomimiz iyi idi euro dolara 700 lt takmış dünya bizi kıskanıyor bu faizlerle 16 yıl boyunca ülkeye yapılan en büyük kötülük zaten hazıra dağ dayanmaz bu günler daha iyi günler sonumuz hüsran çıt ses yok ülke kendi başına bir yerlere gidiyor kimin eli kimlerin cebinde varı dünyada başka borcu borçla büyüten böyle bir ülke üretmeden tüketen ülke
Diğer Haberler