121 milyar dolarlık birleşme kararı

ABD'li havacılık ve savunma şirketleri United ve Raytheon 120 milyar dolar büyüklükte birleşme kararı aldı.

121 milyar dolarlık birleşme kararı

ABD'nin başlıca havacılık ve savunma sanayi şirketlerinden United Technologies havacılık ve uzay sanayi bölümünün Raytheon ile birleşmesini kabul etti. Savunma sanayinin bugüne kadarki en büyük birleşmesi sonucu 121 milyar dolar büyüklükle bir şirket ortaya çıkacak.

United Technologies ticari uçak üreticilerine elektronik ve iletişim ekipmanı üretirken, Raytheon temel olarak ABD devletine savaş uçağı ve füze üretiyor.

Yeni şirket sivil havacılıktan askeri havacılık ve silah üretimine kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstererek sektörün rekabet yapısını değiştirecek.

Birleşme sonucu oluşacak şirkete Raytheon Technologies Corporation adı verilecek ve Pazar günü yapılan açıklamaya göre United hissedarları şirketin yüzde 57'sine sahip olacak.

İki şirketin bazı ortak müşteri bulunsa da, faaliyet alanları birbirleriyle pek kesişmiyor. Anlaşmanın 2020 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
soylu istanbula 6 ay istiyormuş. 50 bin gçömeni yollayacakmış.. en az 3 milyon göçmen var istanbulda.. kimi avutuyorsun?.. ülkenin temelleriyle oynadınız. göçmenler akp nin sonu olucak belli.. inşallah ülkenin sonu olmaz.
Rytheon 2 yıl önce websense'i satın aldı. Stonesoftu satın aldı. Şimdi de United ile birleşiyor. Savunma sanayii'nde garip bişeyler oluyor. Locked Marteen'den bile daha büyükler şimdi. Hem bilgi teknolojileri hem savunma sanayiinde dev şirket haline galdi. Bu değirmenin suyu nereden geliyor?
Pkk,ypg,yide 3ncü ana ortak olarak alın..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler