ABD'nin ticari kısıtlamalarının etkisi korkulandan az

Çinli telekonomünikasyon şirketi Huawei Technologies ABD'nin ticari kısıtlamalarından, şirketin başlangıçta korktuğundan daha az etkilendiğini ve ABD yaptırımlarıyla yaşamaya ve çalışmaya "tamamen hazır olduğunu" belirtti.

 ABD'nin ticari kısıtlamalarının etkisi korkulandan az

Washington'un Mayıs ayının ortasından bu yana, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi olan Huawei'yi ABD'li şirketlerin ürün satmasının yasaklandığı teşekküller listesine eklemesinden bu yana, Huawei'nin 100 milyar dolarlık işleri sert şekilde etkilendi.

Huawei'nin kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei yasağın etkisi konusundaki Haziran ayındaki ilk değerlendirmesinde, ABD ticaret kısıtlamalarının bu yıl 30 milyar dolar geliri olumsuz etkileyeceğini söylemişti.

Huawei'nin yönetim kurulu başkan yardımcısı Eric Xu, Shenzhen'deki merkezde yeni yapay zeka çiplerini tanıtmak için düzenlediği basın toplantısında, "Görünüşe göre biraz daha az olacak gibi görünüyor. Ancak Mart ayındaki bilançomuza kadar beklemelisiniz" dedi.

Washington bu hafta Huawei Technologies'in ABD'li şirketlerden ürün almasına izin veren muafiyeti 90 gün uzatacağını ancak Huawei'nin 46'dan fazla iştirakini ABD'li şirketlerin ürün satmasının yasaklandığı teşekküller listesine eklediğini belirtmişti.

KAYNAK:REUTERS

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Abd iponenin en büyük rakibi olarak gördügü huwai yi durdurma peşinde sanıyolarki artık tehtit ile bilmem ne ile işi görürüz sen bir vihaza 10 bin lira de sonra huwaiyi bilmem xiaomiyi falan tehtit olarak gör kaldıki bana göre iponenin çokta çnüne geçtiler bu markalar adamlar ne diyor abd istedigini desin olmadı kendi işletim sistemimizi ve storemizi kurarız diyolar net helal olsun
Sadece Huavei değil. DÜNYAda amerikanın yaptırımlarıyla yaşamaya hazır. Amerika da dünyayı karşısına almaya hazır olsun.
Bundan sonra Huawei kullanacam varmı ötesi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler