Bitcoin yüzde 40 değer kaybetti

Ünlü dijital para birimi Bitcoin yüzde 40 değer kaybetti

Bitcoin yüzde 40 değer kaybetti

Dijital para birimi bitcoin hafta sonunda düşerek 2 bin doların altına geriledi. Haziran zirvesinden önemli miktarda uzaklaşan Bitcoin ile birlikte birçok sanal para geniş çaplı satış dalgasında değer kaybetti.

Bitcoin, pazar günü 1.836 dolara kadar geriledi. Haber ve araştırma sitesi CoinDesk'e göre gün içi işlemlerde yüzde 8 gerileyen dijital para, 11 Haziran'da görülen 3.018 dolarlık zirvesinden yaklaşık yüzde 40 aşağıda bulunuyor. (Sputniknews)

Bitcoin ve Litecoin nedir?

Günlük 20 binden fazla kullanıcının takip ettiği Bitcoin, kriptolu (şifreli) para kategorisinde, açık kaynaklı bir kod olarak yayınlanmış bir dijital para birimi olarak biliniyor. Gündelik hayatta kullanılan TL, dolar, euro, sterlin, gibi para birimleri gibi harcanabilen Bitcoin, hükümetlerin kontrolünde üretilmiyor. Litecoin ise dünyadaki herkese anında sıfır maliyet ödemeleri yapmayı sağlayan, kişiler arası sanal para birimi olarak biliniyor. Litecoin, merkezi bir makamdan bağımsız olarak, matematik ağı tarafından korunuyor ve bireylerin kendi maliyelerini kontrol etmelerini sağlıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Zu ha ha ha .! Bu olgunun arkasında olan güç bizim borsayı batırmak ve ülke ekonomisini çökertmek için kullandı.! Tabi yemedi.! Yemeyince de mıçtılar.! Savaş devam ediyor.! Bu tarz işlerden uzak durun..! ABD + AB batıyor.!
1 Ağustosta segwit olacağı için fiyatta geri çekilme oldu sadece. 5 yılda dolar bazında 380 kat değerlenmiş bir dijital emtia bu, bu seviyeler tam alım fırsatı kaçırmamanızı öneririm.
para kazanacam diye bilmem kaç bin tl'lik ekran kartı alanlar kerizler yandı.. :D
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler