Dünyanın en zengin ismi değişiyor!

E-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un Bill Gates'in tahtına oturmasına 5 milyar dolar kaldı.

Dünyanın en zengin ismi değişiyor!

E-ticaret devi Amazon'un Whole Foods'u satın aldığını açıklamasıyla şirketin hisseleri yükseldi ve Jeff Bezos'un servetine 1.8 milyar dolar daha eklendi. Bezos'un serveti 84.6 milyar dolara ulaştı ve dünyanın en zengini Bill Gates'i yakalamasına yalnızca 5 milyar dolar kaldı.

53 yaşındaki Bezos agresif bir şekilde Amazon'u büyütürken, 61 yaşındaki Gates parasının çoğunu dağıtmak istiyor.

Gates'in dünyanın dördüncü zengini Warren Buffett ile birlikte kurduğu 'Giving Pledge' milyarderlerin hayatları boyunca en azından servetlerinin yarısını elden çıkarmalarına yönelik bir kuruluş ve 150 milyarder bu kuruluşa üye. Bezos ise üyelerden biri değil.

2000 yılında Microsoft CEO'luğundan çekilen Gates eşiyle birlikte hayırseverlik çalışmaları yapmayı tercih ediyor, ancak halen Microsoft'un yüzde 2'sinden fazlasını elinde bulunduran Gates'in serveti artmaya devam ediyor.

Bezos ise asla yavaşlamayacağının işaretlerini veriyor. Amazon'da her gün hala yeni başlayan bir start-up'mışcasına çalışmalarını sürdüren Bezos'un uzay çalışmaları yapan şirket Blue Origin'in sloganı "Adım adım, Vahşice". Fortune

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
5 seneye anca yakalar.
18-25 trilyon dolar arasi servete sahip küresel güç düzeyindeki rothschild ve rockefeller aileleri hariç dicektiniz heralde.
sevetlerinin yüzde 70 ini bagışlasalar dünya daha güzel bir yer olur daa ...Amma velakin böyle bir düşünce akıllarının kıyısından dahi geçmiyordur
Rotschild ailesinin çeyreği kadar anca zengindir bu herif
Beş milyar dolar da para mı? az kalmış...
Diğer Haberler