Facebook şehir kuracak!

Zuckerberg, amacının uzun soluklu bir kamu hizmeti olduğunu söyledi.

Facebook şehir kuracak!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, şirketin Silikon Vadisi’nde bulunan merkezinin etrafına bin 500 konutluk bir ‘mini şehir’ kuracaklarını açıkladı.

Silikon Vadisi’nde yaşanan konut sıkıntısı nedeniyle merkez binanın etrafına bin 500 konutluk bir site yapma kararı alan Zuckerberg, söz konusu ‘mini şehir’de konutların yanı sıra ofis ve dükkanların da bulunacağını duyurdu.

33 yaşındaki girişimci, amaçlarının uzun soluklu bir kamu hizmeti yapmak olduğunun altını çizerek, çalışanlarının daha rahat etmesi ve daha az harcaması için böyle bir hamle yaptıklarını açıkladı.

2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan projenin sadece Facebook çalışanlarına değil herkese satılacağı kaydedilirken, “Evlerin yüzde 15’i piyasanın altından fiyatlandırılacak” açıklaması yapıldı. ‘Willow Campus’ (Söğüt Kampüsü) olarak da adlandırılan mini şehir, San Francisco’nun 72 kilometre güneyindeki Menlo Park kentinde inşa edilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Şaşırmam kurar... Facebook, Zuckerberg eyalet bile kurabilir.. Twitter'dan, Apple'dan da bir atak gelebilir. Bu işler mangıra bakıyor
facebookun dahi kurucusunun ulaştığı son noktanın inşaat işi olduğunu gorünce bakkal memet amcanın mütahit olma ferasetine bir daha şapka çıkardım.
@o.kaplan Aradaki tek fark biri bakkalın mütahitlik yapması diğerinin ise bir inşaat firmasına işi yaptırması..
Diğer Haberler