Huawei kısıtlamaları gevşetildi

ABD Huawei'ye yönelik ticaret kısıtlamalarını geçici olarak gevşetti, Huawei'nin kurucusu ABD'nin şirketin gücünü hafife aldığını söyledi.

Huawei kısıtlamaları gevşetildi

ABD hükümeti Çinli telekom ekipmanı ve elektronik üreticisi Huawei'ye yönelik geçen hafta uygulanan ticaret kısıtlamalarını geçici olarak gevşetti.

ABD'nin bu adımı Huawei müşterileri için aksamaları en aza indirmeyi hedeflerken, Huawei kurucusu Ren Zhengfei ABD'nin adımına hazır oldukları için bu adımın çok az şey ifade ettiğini belirtti.

ABD Ticaret Bakanlığı Huawei'nin 19 Ağustos'a kadar mevcut ağları sürdürmesi ve mevcut Huawei marka telefonlara yazılım güncellemeleri sağlanabilmesi için Amerikan yapımı ürünler satın almasına izin verecek.

Ren CCTV ile yaptığı söyleşide kısıtlamaların geçici olarak gevşetilmesinin böyle bir senaryo için hazırlıklar yapan şirket için çok az anlam ifade ettiğini söyleyerek "ABD hükümetinin adımları şirketimizin gücünü hafife alıyor" dedi.

KAYNAK:REUTERS

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Kendi yazılımını yapmak o kadar kolay değil. Yıllardır uğraşıyorlar android bile daha yeni stabilleşti
@luth ona bakarsan 5 yıl öncede huawei de yoktu piyasada demekki çalışırsan, uğraşırsan oluyor. bak koskoca nokia bile akıllı telefon piyasasına ayak uyduramadı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler