Jamie Oliver'ın restoran zinciri iflas etti

İngiltere'nin ünlü şefi Jamie Oliver'ın restoran zinciri iflas etti. Çatısı altında "Jamie's Italian", "Barbecoa" ve "Fifteen" restoranlarını bulunduran Jamie Oliver Restoran Grubu'nun yönetimine KPMG şirketi atandı.

Jamie Oliver'ın restoran zinciri iflas etti

Dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver'in İngiltere'deki 25 restoranlık zincirine kayyum atandığı bildirildi.

Çatısı altında "Jamie's Italian", "Barbecoa" ve "Fifteen" adlı toplam 25 restoran bulunduran Jamie Oliver Restoran Grubu'ndan yapılan açıklamada, mali sorunları nedeniyle grubun yönetimine KPMG şirketinin atandığı belirtildi.

Uzun süredir mali sorunları ile gündemde olan restoran zincirine kayyumun atanmasının ardından restoranların kapatılmasına karar verilmesi halinde yaklaşık bin 300 kişinin işini kaybetmesi bekleniyor.

İngiliz şef Jamie Oliver, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Durumdan dolayı son derece üzgünüm. Tüm çalışanlarıma, tedarikçilerime ve 10 yıllın üzerinde bir zamandır bu işe yüreğini koyan herkese çok teşekkür ederim. Bu durumun herkes için ne kadar zor olduğunu anlıyorum." ifadelerini kullandı.

jamie-oliver

İflas koruma başvurusu, İtalyan restoran zincirinin yanı sıra, aynı grupa bağlı Oliver'ın Barbecoa adlı ızgara et restoranları ve modern İngiliz mutfağı sunan Fifteen London adlı restoran için de geçerli.

1997 yılında Londra'da bir kafede çalışırken TV yapımcıları tarafından keşfedilen Oliver, "Çıplak Şef" adlı TV programları dolayısıyla kısa zamanda tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmişti.

2002 yılında Londra'da "Fifteen" adlı restoranını açan İngiliz şef, 2008'de kendi adını verdiği restoran zincirini kurmuştu.

Jamie Oliver, geçen yıl kendi hesabından 13 milyon sterlin aktarmış ve 17 milyon sterlinlik de ek dış finansman bularak restoran zincirini son anda iflastan kurtarmıştı. ,

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Nusrete selam.
Sizin ülkenizde borç için hapis yok. Çalışır ödersin. Biz çek borcuna hapis yattığımız için senin gibi ödeme şansımız yok. Çalışma imkanı vermiyor bizim devletimiz. sen canını sıkma asıl biz düşünelim.
üzüldüm bu arkadaşı üyük bir hayranlıkla izliyodum çalışanlara ve kendisine üzüntülerimi sunarım ..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler