10 liradan satılan cep telefonları izdiham yarattı

İstanbul'daki PTT kargo şubelerinden yasal süresinde alınmayan veya unutulan eşyaların satışı da izdihama neden oldu. Elektronikten kozmetiğe kadar bir çok ürün piyasa değerinin çok altında satılırken, 10 liraya satılan akıllı cep telefonları ise kapış kapış gitti.

10 liradan satılan cep telefonları izdiham yarattı

Kargoda unutulan ve alınmayan eşyaların satışı bugün hem Avrupa hem de Anadolu Yakasındaki PTT merkezlerinde gerçekleşti. PTT’nin Acıbadem’deki Anadolu Yakası Müdürlüğü’nde saat 10.00’da başlayan satış izdihama neden oldu.

**


KUYRUKTA BEKLEYENLER**

Fırsatı değerlendirmek isteyenler ürünlerin bulunduğu yerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kapıların açılmasıyla birlikte onlarca kişi, akıllı cep telefonlarından kulaklıklara, elektronikten kozmetiğe, giyim eşyalarından oyuncaklara kadar bir çok ürünün sergilendiği tezgahlara hücum etti.

UNUTULAN EŞYALAR PİYASA DEĞERİNİN ALTINDA SATILDI

Aralarında sıfır telefonların da olduğu akıllı cep telefonları en çok rağbet gören ürün oldu. Cep telefonlarının 10 liradan, parfümler ve kol saatleri 5 liradan satıldı. Kapış kapış giden cep telefonları 15 dakika tükendi.

Piyasa değerinin çok altında satılan eşyalar, alıcıları mutlu etti. İki cep telefonu, bir dürbün, bir saç kurutma makinasına 30 lira veren bir kişi oldukça mutluydu. Yakında askere gideceğini söyleyen bir kişi ise “70 liraya 7 telefon aldım” dedi.

PTT kargo şubelerinden yasal süresinde alınmayan veya unutulan eşyalar, prosedür gereği dönem dönem satışa çıkarıldığı öğrenildi. DHA

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
bu fırsatı bir tek bunlar mı biliyomuş? şimdi bunlar ptt çalışanlarının akrabası eşi dostu değil dersiniz :) adamlar kendi yakınları için düzenlemişler resmen
Ptt calisanlari kendi dostlarini cagirmis burdan halktan kimse yok
neden böyle şeylerden bizim haberimiz olmuyor.
neden diyer il lerde olmuyor hep istanbul
sonradan görme bi toplumuz
Kimsenin haberi yok, ama izdiham olmuş vay be.
kimin malını kime satıyorsunuz her şeyden para kazanmak zorundamı bu devlet
Kul hakkı!
burada satış değil resmen yağmalama yapılmış, bedavadan biraz pahalı ...
merak etmeyin orada çalışanlar kıyak ürünleri zaten kendilerine almışlardır...bizede tepsiyi sıyırmak kalmıştır.bu devran böyle dönüyor
çok müslümanlarya garibana dağıtsaydınız akrabaları eşi dostu çağırmışlar
benolsam valizle giderdim
Herkes benim haberim yok diye yorum yapıyor acaba herkesin haberi olsaydı izdihamdam kaç kişi telef olurdu merak ediyorum
acıbadem ptt nin önündeki taksi durağında çalışıyorum benim bile haberim yok. kalabalığı gördüm hatta sordum ama ser verip sır vermediler. akraba torpilcileri sizi iyi organize olmuşlar
O telefonların kayıtları esas kullanıcılarda var 1 şikayete bakar hırsız olur çıkarsınız valilik benim telefonumu 1 yıl sonra buldu getirdi istesem telefonumun bulunduğu kişiyi mahkemeye verebilirdim. Koskoca PTT emniyet müdürlüğüne teslim edemedi mi şimdi bunları gerçek sahiplerine ulaştırmak çok mu zor
@bonusyavuz Anlamadığın yerde konuşma hepsinin IMEİ si kayıt altında ve hakkı kalmıyor kimsenin belli bir zamanı aşınca.
birilerini haksız yere zengin etmek yerine sosyal yardım verdiğiniz fakir insanlara ücretsiz dağıtsaydınız daha makbule geçerdi. 1 kişi 7 telefon 5 telefon 3 telefon alırsa hiç hoş olmaz. bunu ptt gizli bir şekilde yürütebilirdi. neticede ptt her yere kurye hizmeti veriyor. biraz çabayla fakirleri tespit edebilirlerdi.
PTT ye yakışmamış... akıllı telefonlar 10 tlden 5-10 tane alan adam bedavadan para kazanmış oldu. bari piyasa değerinin yarısına satılsaydı,elde edilen para Mehmetçik vakfına veya başka bir vakıfa aktarılsaydı.
Ulan bi telefon bataryasını değiştim geçenlerde 50 lira verdim. 10 liraya sıfır akıllı telefon satılır mı yaw Allah var yaw!!!
Diğer Haberler