138 yıllık hayal gerçekleşiyor

Rize'nin İkizdere ile Erzurum'un İspir ilçeleri arasındaki Ovit Dağı Geçidi'nde yapılan, 14,3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun, dünyanın 2'nci uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Ovit Tüneli'nin inşaatı 6 yılda tamamlandı.

Başbakanlık Osmanlı arşivi kayıtlarına göre, 1880 yılı Osmanlı Devleti'nin kalkınma çalışmalarında yer alan tünel projesi ile 138 yıllık hayal gerçekleşti. Tünel, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle ulaşıma açılacak.

Türkiye'nin en uzun tüneli açılıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Bu tüneli emine bileziklerini bozdurup parasıyla yaptırdı
haa haa ha çok komik çok güldüm senin bu acizligine hazimsizligina
@bilal_gara_1980 Emine Hanım bileziklerini vererek katkı yapmış.Sende katkıda bulunsaydın çorbada tuzum var derdin
BU MUHALEFET RÜYASINDA DAHI GOREMEZDI ŞIMDI KULLANACAK VE YAPMASAYDI AYIP DIYECEK
@ilhanay evet kullanacağız peki siz neden o zaman muhalefetin yaptıklarını sattınız oradan geçindiniz maaş aldınız ayıp asıl sizsiniz FETOYA destek olup çocuklarımızın hakkını yiyenlere destek olup sahip çıkanların ALLAH belasını versin mi
yorum yapsanıza desenize yandaşa yaptırdılar..ne gerek vardı..falan filan işte tayyip düşmanları konuşsanıza :))
@feridun_ilk tayyip düşmanıyım, ama bu yol sadece ulaşımı kolaylaştırdı, tamam yapılması güzel, fakat 6 liraya aldığın benzinle, 5 tl lik dolarla, binlerce dolarlık araç alarak bu yoldan geçmek yandaşlık ister, biz yalakalık yapmadığımız için 5 çeyrek parasına asgari ücretle çalışırken bu tüneli ancak rüyamızda görüyoruz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler