138 yıllık hayal gerçekleşiyor

Rize'nin İkizdere ile Erzurum'un İspir ilçeleri arasındaki Ovit Dağı Geçidi'nde yapılan, 14,3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun, dünyanın 2'nci uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Ovit Tüneli'nin inşaatı 6 yılda tamamlandı.

Başbakanlık Osmanlı arşivi kayıtlarına göre, 1880 yılı Osmanlı Devleti'nin kalkınma çalışmalarında yer alan tünel projesi ile 138 yıllık hayal gerçekleşti. Tünel, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle ulaşıma açılacak.

Türkiye'nin en uzun tüneli açılıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Bu tüneli emine bileziklerini bozdurup parasıyla yaptırdı
haa haa ha çok komik çok güldüm senin bu acizligine hazimsizligina
@bilal_gara_1980 Emine Hanım bileziklerini vererek katkı yapmış.Sende katkıda bulunsaydın çorbada tuzum var derdin
BU MUHALEFET RÜYASINDA DAHI GOREMEZDI ŞIMDI KULLANACAK VE YAPMASAYDI AYIP DIYECEK
@ilhanay evet kullanacağız peki siz neden o zaman muhalefetin yaptıklarını sattınız oradan geçindiniz maaş aldınız ayıp asıl sizsiniz FETOYA destek olup çocuklarımızın hakkını yiyenlere destek olup sahip çıkanların ALLAH belasını versin mi
yorum yapsanıza desenize yandaşa yaptırdılar..ne gerek vardı..falan filan işte tayyip düşmanları konuşsanıza :))
@feridun_ilk tayyip düşmanıyım, ama bu yol sadece ulaşımı kolaylaştırdı, tamam yapılması güzel, fakat 6 liraya aldığın benzinle, 5 tl lik dolarla, binlerce dolarlık araç alarak bu yoldan geçmek yandaşlık ister, biz yalakalık yapmadığımız için 5 çeyrek parasına asgari ücretle çalışırken bu tüneli ancak rüyamızda görüyoruz.
Maşâallah... Allah (c.c.) devletimize zeval vermesin.
bizi üretim kurtarır sanayi kurtarır.
ÜLKEMİZE MİLLETİMİZE DEVLETİMİZE HAYIRLI O OLSUN OVİT TÜNELİ İNŞALLAH PARALI OLMAZ
milletin parasıyla millete yapılan hizmetler lütuf diye gösterilemez..!
CHP KAZANIRSA OVİT TÜNELİNİ KAPATACAKMIŞ
bu tüneli rahmetli İsmet İnönü Yaptırmıştır. Lütfen saygı duyalım dedeye..
Bazı insanlar Vatan millet için yapılan herşeye bir fitne fesat koyarak ruhlarındaki kini nefreti kusuyorlar. Emine Hanım bileziklerini hadi verdi yaptırdı. Sende karınca kararınca ufak bişey yapsaydın da senide alkışlasaydık.
evet mılletın parasıyla yapıyorlar ama yapmayanda var ucak helıkopter araba 600km sılah mız yok bunlar olsaydı surıyede soz sahıbı olurduk surıye bu duruma dusmezdı
@orhanerol_64 Suriye yi kendi devlet başkanları yaktı yıktı. Keşke Suriye de iç savaş olmasaydı da bizde bu kadar masraf yapıp gereksiz yere o kadar askerimizi şehit vermeseydik Ne Şam'ın şekeri nede arapın yüzü Amerika saddam ı yıktı ceremeyi hala biz çekiyoruz Atatürk çok doğru söylemiş Yurtta sulh,cihanda sulh Irak,Suriye istikrar ile devam edebilseydi oralar örgütlerin kuluçka merkezi olmaz bu gün 450 milyar dolar dış borcumuz da olmazdı
HAYIRLI OLSUN GÜZEL ESERLER
Doğayı katletmeden yapılsa daha iyi olurmuş
@erolguldemir Varsa tutarlı bir önerin söyle kardeş
İnşaallah bu tünelden biz belki de hiç bir zaman geçmeyeceğimiz halde yine de para ödemek zorunda kalmayız diğer köprülerde olduğu gibi, İnşaallah yine birilerine şu kadar kişi geçecek deyip güvence vermemişlerdir umarım..
Emeği gecen her kese ayrı ayrı teşekkür ediyorum Devletinize zeval gelmesin
Diğer Haberler