Vergi, harç ve ceza artış oranları belli oldu

2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.

Vergi, harç ve ceza artış oranları belli oldu

Resmi Gazetede yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde yer alan yeniden değerleme oranına göre 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Moturlu Taşıtlar vergisi 23.73 oranında artacak.

Yeniden değerleme harçları da etkileyecek. Buna göre 6 aylık pasaport 137.40 liradan 170 liraya, yıllık pasaport harcı 201 liradan 284.4 liraya çıkacak.

Ehliyet harcı da 495.7 liradan 633 liraya yükselecek. Kırmızı ışıkta geçenlerin cezası da 235 liradan 291 liraya çıkacak. Bu kapsamda, yeniden değerleme oranının 2018 için yüzde 23,73 olarak tespit edildiği aktarılan tebliğde, söz konusu oranın 2018 yılına ait son geçici vergi dönemi için de uygulanacağı kaydedildi.

Öte yandan, bu konuda daha önce yayımlanan tebliğlerin yürürlükte kalacağı da aktarıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 94 yorum
hediye uçagın ilk taksidi yaklaştı normaldir :)
Yeter beee zam zam zam nereye kadar yaziktir krdesim bir durun artik
durmak yok yol(may)a devam!
DURMAK YOK YOLA DEVAM
ekonomimiz çok iyi bunlar fetöcülerin zamları inanmayın huuuuloogg
Masallah gelisen ulke reis devam anasimi satim neoldu lan 16 yillik iktidar ne bu faizler enflasyon sizde ecevitten ne farkiniz kaldi Allah sizi bildigi gibi yapsin lan millet uyanin su serefzilere siyasiler kanmayalim artik yeter yer secim birini suclayalim olum 20 30 seme iktidar nedirlan
Kardeş ecevit ile sen kimleri kıyaslıyosun? Ayıptır rahmetli 1 kuruş haram yememiş admdı.
@thepain ecevit 1 kuruş yememiştir tamamda. ecevit döneminde bir tane yemeyen bu ülkeyi en kısa vedede bu kadar fakirleştiren . elin gavuruna muhtaç edende olmamıştır. bu memleket yeni kurulurken çektiği kıtlığın açlığın daha fazlasını ecevit zamanında çekmiştir kardeşin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler