3 günlük tatil Midilli'ye olan ilgiyi artırdı

Hafta sonu tatilinin "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nün eklenmesiyle 3 güne çıkması, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na olan seferlere ilgiyi artırdı.

Sabah erken saatlerden itibaren Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'na gelen tatilciler, işlemlerini yaptırarak Midilli'ye geçiyor. Seferlere ilginin artmasından dolayı hudut kapısı önünde zaman zaman kuyruklar oluşuyor.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Bu ziyaretçi yoğunluğu hem Ayvalık hem de Midilli esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı.

20190713_2_37325163_46034421_Web

Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, kendilerini ziyaret eden Midilli Ticaret Odası Başkanı Evangelos Myrsinias ve yönetim kurulu üyelerini uğurlamak için geldiği hudut kapısında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Büyükçıvgın, bugün Ayvalık'tan Midilli'ye 3 feribotla çok sayıda turistin geçeceği bilgisini verdi.

'HEM DOSTLUK HEM DE TİCARET GELİŞİYOR'

Bu durumun, ada turizmi ve ekonomisine katkı sağlayacağını dile getiren Büyükçıvgın, "Tabii ki Ayvalık ile Midilli arasındaki bu ekonomik hareketlilik karşılıklı oluyor. Ayvalık'a da her perşembe ve cuma günleri Midilli'den binlerce insan gelip alışverişlerini buradan yapıyorlar. Bu karşılıklı ekonomik alışveriş ve diyalog sayesinde Ege'nin iki yakasında hem dostluk hem de ticaret gelişiyor." ifadelerini kullandı.

20190713_2_37325163_46034423_Web

Myrsinias da Midilli ile Ayvalık arasında ekonomik hareketliliği beraberinde getiren geçişlerin daha da artarak büyümesini ve yaz kış devam etmesini istediklerini belirtti.

Midilli'ye 36 yıldır feribot seferleri düzenleyen turizm firmasının sahiplerinden Eşref Jale ise bugünkü ilginin son yıllardaki en büyük yoğunluk olduğunu kaydetti.

'YOĞUNLUĞUN YAZ SÜRESİNCE DEVAM EDECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUZ'

Jale, şunları kaydetti:

"Kısa süreli de olsa tatil yapmak isteyenler, 3 günlük tatil fırsatını Yunan adalarında geçirmeyi tercih ettiler. Bu kez hiç beklemediğimiz bir kalabalık Midilli'ye geçmek için kuyruğa girdi. Şu ana kadar yaklaşık bin 500 tatilci biletlerini almış durumda. Bu yoğunluk firma olarak sadece bizde değil, aynı güzergahta feribotları bulunan diğer firmalarda da aynı oranlarda. Bizim tahminimiz 15 Temmuz'un ardından da bu yoğunluk sürecektir. Bu yoğunluğun yaz sezonu süresince devam edeceğini ümit ediyoruz. Zira Yunanistan'ın Ege'deki ikinci büyük adası olan Midilli'de Türk tatilciler için oldukça güzel tatil olanakları var. Bu alternatifler Türk tatilcilere ekonomik koşullarla sunuluyor. Bu yüzden de tatilcilerimiz Midilli Adası başta olmak üzere Yunanistan'ın Ege adalarını tercih ediyor."

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
yiyecek ekmeğimiz yok kriz var diyoruz tuzu kuru olan bir vatandaş kesimi var durmadan Yunan doyuruyor kendi ülkesinde esnaf kan ağlıyor bunlar koşarak Yunan adasına gidiyorlar ne desem bilemedim böyle batı hayranlığı olmaz olsun lozanda almış olsak o adaları türk diye ayak basmazlardi
kardesim inan ki sen de bir gitsen fikrin degisecek fiyatlar cok uygun bizimkiler gibi kaziklamiyorlar guler yuzlu sevecen ve şakacilar birde bilmedigin gormedigin tatlar zewkler inan ki degiyor
Bu tatilcilere TC nin ekonomik sorunu nasıl diye sorsak büyük bir ihtimalle dert yanarlar,İşte gerçek TC nin ekonomik yüzü herkez mutlu
Yunanlılarla dostluk olmaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler