300 koyun projesi detayları ortaya çıkmaya başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 300 koyun projesinde önceliğin köylerde yaşayanlar olduğunu söyledi.

300 koyun projesi detayları ortaya çıkmaya başladı

Bakan Fakıbaba, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki "Tarım Zirvesi Kars" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, Kars ve bölgenin tarım ile hayvancılık için önemli olduğuna işaret etti.

Üreticilere dağıtılacak "300 Koyun Projesi"nin devam edeceğini belirten Fakıbaba, üreticinin kazanması adına koyun sayısını da az tutmadıklarını ifade etti.

Fakıbaba, bu proje ile yılda en az 300 kuzu elde edilmesinin hedeflendiğine değinerek, şu bilgileri paylaştı:

"Hesaplarını yaptık, 300 kuzu sizin olacak, ancak bunu bütün arkadaşlara verecek değiliz. Bu yıl 500 bin koyun vereceğiz, önümüzdeki yıl da 500 bin vereceğiz ve devam edecek. Buradaki amacımız şehirdekileri köye getirmek değil, öncelikle köydeki arkadaşlarımızın şehre gitmesini önlemek. Öncelikle bu hak sizin olacak. Hatta hanımefendileri sigortalı edeceğiz. Anne şehre gitmeyince baba da evlat da oradan ayrılmayacak."

Fakıbaba, bunun Türkiye'nin projesi olduğuna işaret ederek, "Hayvancılığın, tarımın önünün açık olduğunu görüyorum, teşhisler konulmuştur, konulmaya da devam edecektir." dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
yani öncelik akp yandaşlarınındır demek istiyor bakan efendi
SİZ İLK ÖNCE YEM VE SAMAN FİYATLARINI İNDİRİN,ONDAN SONRA BESİCİLİĞİ ÖZENDİRİN.KÖYLÜNÜN OCAĞINA İNCİR AĞACI DİKECEK.
gene kimbilir kimleri zengin edeceksiniz.fakire fukaraya verecek değilsinizya.nerde yandaş ağa var ona vereceksiniz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler