800 bin öğrenciye iş müjdesi!

Üniversiteden mezun olanlar iş ofislerine davet edilecek, özel sektörün ihtiyaçlarına hızlı yanıt verilecek. Üniversite mezunu veri bankası kurulacak.

800 bin öğrenciye iş müjdesi!

Hükümet gençlere meslek seçiminde destek verip kariyer fırsatı yaratırken, her yıl mezun olan 800 bin üniversiteliye iş kapısı açacak. Finanstan bilişime, inşaattan turizme, sağlıktan teknolojiye her alanda bir dizi stratejik karar devreye girecek. Türkiye İş Kurumu üniversite mezunlarını iş ofislerine davet ederken; özel sektörün mimar, yazılım destek uzmanı, iş yeri hekimi, mühendis ihtiyaçlarına da hızlı bir şekilde yanıt verilecek.

Bu kapsamda 2023 yılına kadar 400 binin üzerinde turizmci yetiştirilecek, 100 bin bilişimci işe alınacak. Yeni sistemle birlikte üniversite öğrencileri devlette hem çalışıp hem eğitimine devam edebilecek. Üniversitelerdeki 18-25 yaş arasındaki öğrenciler ilk kez sigorta sistemine dahil edilecek. İşgücü piyasası eğitimleri ile 2.2 milyon gence iş imkanı yaratılacak. Esnek çalışma biçimleri sosyal güvenlik sistemiyle desteklenecek. (Sabah)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Ogretmenlik mezunuyum issizim kamudaki yaşı dinazorla esit adamlari emekli etseniz ve de her yere niteliksiz universite acip sayiyi artirmasaniz universiteli issiz olmayacaktım zaten belki de
@selin215 az yeseler hepiniz atanırsınız. Ama saraya para lazım güzelim. Kilosu 5 bin liralık beyaz çay özel jet filosu makam araçları avantadan 50 şer bin lira maaş alan danışmanlar 300 odalı yeni yavru saray... Bunların hepsi para ister
hadi oradan mekatronik mühendisliği okuyorum, staj arıyorum aylardır , hepsi de ilk sordukları şey "seni kim gönderdi !?" oluyor . staj bulmamda ve tecrübe kazanmamda bana ne devlet ne üniversite yardımcı oluyor ! anca torpilin varsa oluyor !
3 Üniversite mezunuyum işsizim. 4. olarak hukuk okumayı düşünüyorum. Bari adalet dağıtamayanların yargılanmasına yardım ederim birgün.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler