800 bin öğrenciye iş müjdesi!

Üniversiteden mezun olanlar iş ofislerine davet edilecek, özel sektörün ihtiyaçlarına hızlı yanıt verilecek. Üniversite mezunu veri bankası kurulacak.

800 bin öğrenciye iş müjdesi!

Hükümet gençlere meslek seçiminde destek verip kariyer fırsatı yaratırken, her yıl mezun olan 800 bin üniversiteliye iş kapısı açacak. Finanstan bilişime, inşaattan turizme, sağlıktan teknolojiye her alanda bir dizi stratejik karar devreye girecek. Türkiye İş Kurumu üniversite mezunlarını iş ofislerine davet ederken; özel sektörün mimar, yazılım destek uzmanı, iş yeri hekimi, mühendis ihtiyaçlarına da hızlı bir şekilde yanıt verilecek.

Bu kapsamda 2023 yılına kadar 400 binin üzerinde turizmci yetiştirilecek, 100 bin bilişimci işe alınacak. Yeni sistemle birlikte üniversite öğrencileri devlette hem çalışıp hem eğitimine devam edebilecek. Üniversitelerdeki 18-25 yaş arasındaki öğrenciler ilk kez sigorta sistemine dahil edilecek. İşgücü piyasası eğitimleri ile 2.2 milyon gence iş imkanı yaratılacak. Esnek çalışma biçimleri sosyal güvenlik sistemiyle desteklenecek. (Sabah)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Ogretmenlik mezunuyum issizim kamudaki yaşı dinazorla esit adamlari emekli etseniz ve de her yere niteliksiz universite acip sayiyi artirmasaniz universiteli issiz olmayacaktım zaten belki de
@selin215 az yeseler hepiniz atanırsınız. Ama saraya para lazım güzelim. Kilosu 5 bin liralık beyaz çay özel jet filosu makam araçları avantadan 50 şer bin lira maaş alan danışmanlar 300 odalı yeni yavru saray... Bunların hepsi para ister
hadi oradan mekatronik mühendisliği okuyorum, staj arıyorum aylardır , hepsi de ilk sordukları şey "seni kim gönderdi !?" oluyor . staj bulmamda ve tecrübe kazanmamda bana ne devlet ne üniversite yardımcı oluyor ! anca torpilin varsa oluyor !
3 Üniversite mezunuyum işsizim. 4. olarak hukuk okumayı düşünüyorum. Bari adalet dağıtamayanların yargılanmasına yardım ederim birgün.
arada bir gazımızı almazsanız patlarız valla
Algı yaratmayın. Bu döviz bunalımında işveren işini sürdürebilecek mi? Koyun can derdinde... İmkân yaratsınlar da görüp, sevinelim...
öptürün gidin... bu ne iş bulması.........................milletle dalga geçmeyin.... hırsız arsız namussuzlar...
inşaatlarda büyük bir amele açığı vsr.hadi bakalım üniversiteli ameleler.
Sizin dediklerinizi kariyer.net tarzı siteler zaten yapıyor. Sizin iş bulma kurumunuzda, kuruma gelenleri git internetten başvur, herşey artık internetten yapılıyor diye akıl vererek evine yolluyor. Sen önce var olanı düzelt.
Artik turist altindan degerli. Yetistirin tabii
Hayırlı olsun:)
Çok güzel haber ama kaynak nereden temin edilecek.
Bu öğrencilerin hangi akape örgütüne ve hangi tarikata kayıtlı olma şartı aranacak
Olum Türkiye iş kurumu diye bir yer var. Gidin orayı düzeltin. Çiftlik gibi torpilli olan iş yaptırır, gerisi hikaye. Şimdi millete yeni proje diye aynı şeyleri yutturmaya çalışmayın. Gerçi saftirikler bunuda yutar...
HÜKÜMET SADECE PALAVRA ATIYOR !!!! YERLİ ÜRETİM İHRACATIN ANLAM VE ÖNEMİ ANLATILMIYORKİ !!!! BÜTÜN GENÇLER YABANCI MARKALARA TEŞFİK EDİLİP CAFE RESTORANTLARINDA KUYRUKLARDA!!!! NE İŞİ NE GELECEGİ !!!!
Yeni iş ve işci bulma ofisi mi? ,kariyer net mi? "İş var da biz mi gitmedik" demeyin
Diğer Haberler