92 TL'lik ceza bugünden itibaren 500 TL

İstanbul'da, ağır tonajlı kamyon, otobüs ve tırların Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nden Kaçak geçişlerine uygulanan para cezası, 2 liradan 500 liraya yükseltildi.

92 TL'lik ceza bugünden itibaren 500 TL

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçişleri zorunlu olan ağır tonajlı araçların sürücüleri, bugünden itibaren uygulanacağı duyurulan 500 TL para cezasına aldırmayarak araçlarıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçmeye devam etti.

FSM Köprüsü'ne giden yollara elektronik uyarı tabelaları konuldu. Karayolları Genel Müdürlüğü, 15Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü'nden kaçak geçiş yapan araçlara 500 lira idari para cezası uygulanacağını bildirdi. bugün 00.00'dan itibaren kaçak geçiş yaptığı kamera sistemlerince tespit edilen araçlara, Otoyol Ana Kontrol Merkezi tarafından Kabahatler Kanunu'na göre tebligat gönderileceği duyuruldu.

Uygulamanın ilk saatlerinde, cezaya rağmen, çok sayıda ağır tonajlı kamyon, otobüs ve tır sürücüsü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçmeye devam etti.

FSM Köprüsü girişinde de sürücülere, "FSM ve Şehitler Köprüsü Geçme Yasağı Olan Kamyon Kamyonet ve Otobüslere 17 Ekim 2016'dan itibaren 500 TL ceza kesilecektir" uyarısı yapıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
GEÇÇİR SAYIN ABİM..15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİDİ GAZİSİ NÖBETÇİSİ HİÇ AFFETME HEPSİNE HAŞŞIRT DİYE GEÇİR....
yapılan uygulamadan daha ziyade zorbalık gibi bir hal aldı. uygulamanın uygulanabilinir olması için bir takım teşvikler yapmak yerine zorbalık üzerine zorbalıkla yapılması ne yazık ki çağa uygun demokratik bir durum değildir. madem ki 3. köprü genel anlamda ağır tonajlı araçlar için yapıldı otoyol ve köprü geçiş ücretleride ona göre sembolik olmalı. yapılan hizmet mi belirli bir kesime cezamı belli değil.
Diğer Haberler