Adana’da buğday yerini ‘sarı altın’a bırakıyor

Türkiye üretiminin yaklaşık yüzde 10’unun karşılandığı Adana’da ayçiçeği tarlaları görsel bir şölen oluşturdu.

Adana Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, “Ayçiçeği üretimi geçen yıl 600 bin dekar alanda yapılırken, bu yıl yaklaşık 800 bin dekara ulaşmış durumda. Bu da bizim için 300 bin ton ayçiçeği üretimi anlamına geliyor” dedi.

Yüksek rekolte bekleniyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
şu devlet 1 şeyi düzgün yapsın. ayçiçeği üreticisine destek verince çözülüyor mu? orada buğday yada pamuk eken çiftçi artık onu ekmeyecek. yeni tarım alanı açmıyorsun ki sen. ayçiçeği ucuzlarken, hasadı azalan pamuk fiyatı artacak. bunu anlamak çok mu zor? pamuktan elde ettiğimiz yağ daha azdı diyor, sen yağ için mi pamuk ekiyordun süper zekalı kardeşim?
olsun pamuğuda buydayıda ithal ederiz.
sayın muhammet ali tekin ayçiçeği için kğ.başına 40krş mazot ve gübre desteği verildiğini bununda dekar başına 400 tl ettiğini söylüyo.bunun için dekar başına 1000 kğ. verim elde edilmesi gerekir.şimdi dönüm başına 1000 kğ.alan varmı lütfen yazın bu adam türkiyede bir tarım temsilcisi uzaydan mı geldin kardeşim utanmadan sıkılmadan yalan söylüyorsun sen kimin adamısın.
@akmr05 Arkadaşım sen cümleyi düzgün okumamışsın. İl Müdürü, bir dekardan elde edilen toplam kar tutarı 400 tl.yi buluyor demiş, mazot gübre desteği 400 tl.yi buluyor dememiş ki.
@akmr05 @akmr05 Arkadaşım sen cümleyi düzgün okumamışsın. İl Müdürü, bir dekardan elde edilen toplam kar tutarı 400 tl.yi buluyor demiş, mazot gübre desteği 400 tl.yi buluyor dememiş ki.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler