AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'dan dolar yorumu

Dolar kurunda görülen yükselişler sonrası AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, dolar/TL kuruna ilişkin olarak Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'dan dolar yorumu

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, sert yükselen dolar/TL kuruna ilişkin olarak Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

"Türkiye büyüyüp güçlendikçe önündeki yol dikleşiyor. Bu millet bu kader tepesini aşacak" diyen Bostancı, "Toplumsal algıdaki bozulmanın önemli bir kısmını 'içeride dışarıda' manipülatif hareketler oluşturur. Eğer doğrudan toplumun kendisi bu manipülasyonları reddetme yönünde bir tavır sergilerse 'manipülatör' kendi zayıf girişimiyle baş başa kalır" ifadesini kullandı.

Bostancı, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'nin 'anlık, ve kimin kazanıp kimin kaybedeceğinin asla kestirilemeyeceği' paritelerine bakarak davranmak yerine uzun dönemli paritelere bakarak TL'nin kazandırma gücünü görmek doğru ekonomik tutumlar için önemlidir. Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde.

"Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek. O gün kaybedenlerden olmamak için her 'çılgınlık' gibi bu çılgınlığa da dışarıdan bakmak yerinde olur. Türkiye'nin geçmiş tecrübeleri, üretim kapasitesi, imkanları, potansiyeli ve aklı üzerine analitik muhakeme sahibi olanlar şüphesiz bu dönemsel 'halisünasyonlara' kapılmayacaklardır."

naci-bostanci-tweet


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
HER OLUMSUZLUĞU MİLLET AŞACAKSA SİZE NE İHTİYAÇ VAR Kİ. ORALARI İŞGAL EDİP BOŞUNA MI MAAAŞ ALIYORSUNUZ. İYİ DURUMDA HERKES İYİ YÖNETİCİDİR. ÖNEMLİ OLAN KRİZLERDE VARLIK GÖSTERİP DURUMA HAKİM OLMAKTIR. NEYMİŞ HALK GÖRMEZDEN GELİRSE DÜZELECEKMİŞ . DÜZÜLEN BELLİ DÜZENDE . MASAL ANLATMAYIN İCRAAT GÖSTERİN
alay ediyor
NACİ SEN NE İÇTİN KARDEŞİM
millet perişan olacak
kimse de demiyor ki bunu aşmak iyi midir kötü müdür? alistirilmak mıdır aşmak demek acep? elinde birşey olmayan dışa bağlı bir ülke olarak bu nasıl aşılacak.bizde aşmak isteriz ama ne pahasına.ben şahsen herşeyi şu an olduğunun yarısına yakını kadar fiyattan almaktan memnundum bir sene önceye kadar. ben şimdi size tekrar nasıl oy vereyim hangi vicdan ile vereyim...
Uyandım dolar 6,20 olmuş. Çalıştığım toptancılardan birini aradım. Bu sene anlaşılan dolara çalıştık. Sattığımız fiyattan ürün alamayız, geçen gün ödediğim faturası da kesilmiş olan siparişlerimi gönder kalanını sistem otursun hallederiz dedim. Adam parasını ödediğim faturasını kesmiş olduğu ürünü utana sıkıla göndereyim abi dedi ve ekledi BELİRSİZLİKTEN SATIŞLAR DURMUŞ ! Bende stok var düzelene kadar idare ederim. Ama stoksuz çalışan esnaf mal alamayınca BİTER. Ki artık komşu elektrikçimiz kablosu olmadığından ve toptan da alamadığından dükkanı kapattı geldi çay içiyoruz. AL SANA KAHVEHANE!!
@onur4gin kardeş o kahvehane değil kıraathane işte beraber oturup çay içip sohbet ediyorsunuz adam dediklerini birbir devam ettiriyor ne dedi yolumuza aynen devam edeceğiz dedi ilk önce zamları koydu dolar artmaya devam ediyorbi hafta içinde silsile halinde herşeye zamlar gelmeye devam edecek durmak yok ülkeyi batırmaya bitirmeye devam......
onların doları varsa bizim allahımız var hüüüloooggghhh meeeeeee
ıslak rüyadan uyanır uyanmaz yazmış sanırım ülkeyi batırdıklarından bihaber
başkan yakalaları.. sizin tuzunuz kuru, asgari ücretili emekli kaybetti... kaybetmeyecemişin... ziya biraz düzgün salla bari... eskisi gibi teyet geçecek de bari koyunlar kansın....
Bu iktidarın yaşaması bile mucize?!
Madem bu kadar eminsiniz o halde şu krizleri atlatana kadar sabit kur'a geçin. Siz ekonomiden anlamadığınız gibi vatandaşın halinden bile habersizsiniz. Dün bir arkadaşınız dolar 3 kuruş arttı diye memleketi ayağa kaldırmayın diye dalga geçti. Halbuki dolar 3 değil 30 kuruş artmıştı.Memleketin beka sorunu yokken erken seçime gittiniz sonuç ne olmayan beka sorunları çıktı. Size göre memleket batmış,millet fakirleşmiş umurunuzda mı? Yeter ki siz iktidarda olun.26 bakan yerine 16 bakan 60 a yakın bakan yardımcısı atadınız.Ne anladık biz bu yönetimden.Siz bir şey anladız mı?
Uzun dönemli paritede mesela 16 yıllık geçmiş sürece bakıldığında, doların 1.10 tlden 6.10 tlye geldiği rahatlıkla görülmektedir. Yani martaval okuyorsunuz. Yani ülke yangın yeri. Kimse iş yapamıyor.
SİZ BU MASALLARI DÖVİZ BORCU OLUP DA BATMAK ÜZERE OLANLARA ANLATIN
Şahıs kendi döviz anaparası kara geçtikten sonra geri kalan kar kısmını satsa bile on binlerce lira kazanıyor, TL de kalanların alıp-satmadıkları için uğradıkları muazzam zararı tazmin edebilecek misiniz Sayın Başkan, aksi takdirde söyledikleriniz hiç bir anlamı veya geçerliliği yok, hepsi boş laf!..
Bostancı ya soran yok mu?? 2002 yılı 9 Ağustos TCMB deki kurlarını sorguladım USD/TRY 1ABD DOLARI 1,634,040 EUR/TRY 1EURO 1,587,633 dün itibariyle TCMB na göre  USD/TRY 1ABD DOLARI 5.3988 EUR/TRY 1EURO 6.2588 serbest piyasada bugün ise $ 6.00 € 7.00 Altın 2.30 Bostan fiyatları pazarda karpuz 1.50 kavun 2.50 hayırlı pazarlar halkım.
Zeka düzeyleri için söylenilecek bir şey yok.... Bu milletin zekasıyla alay ediyor.
kendisi de partide çılgınlar gibi eğlenenlerden olduğu icin sikinti yok cok eylenecoouuukkkk
HE HE....AŞACAĞIZ...HE..!AMA ÇUKURUN İÇİNE DOĞRU....
yaw he he heeee
alım satımı 1 haftalığına durdurun bu ne ya milletin borcu var
Hepiniz ekonomist kesildiniz be. madem çok biliyon niye şimdiyi bekledin. otur oturduğun yerde. Ekonomi gemisi battı bunu kabul et.
ne diyo bu :)
her önüne gelen bişiler diyo oyalama politikası ama dolar hala yükseliyor yni buda oluyorki boş konuşuyosunuz booooşşşşş
dış güçler dış güçler... milleti enayi yerine koymayın..sanki adamlar kamyon komyon lira getirip banka banka dolaşıp döviz alıyorlar..ancak böyle yükseltebilirler..böyle birşey olmayacağı için bu tez yalan... dövizi yükselten içten güvensizlik ve liraya güvenmeme...şirket vatandaş nerden aksak vardır diyorlar..
AFİYET OLSUN DEMEYİ UNUTMUŞ.
herşeyle vatandaş uğraşacaksa size boşuna para veriyoruz demektir çekip gidin bu cennet vatanımdan
devletin hazinesi maliyesi çırak bile olamayan gence teslim edilmiş. daha kötüsü ne olablirki... gamsız seyreden erkan utansın
16 senedir zaten yalan üzerine kurulu bir düzen kurdunuz.Yalanlara devam.
joleli de ayni laflari soyluyor ama nasil oluyosa tam terai madem herseyi elindeki uc kurusla millet yapacak size ne gerek var
Bunların hepsi demogoji üstadı, iyi giderse biz yaptık, kötü giderse dış mihraklar, yerseniz
la fontaine den çocuklara masallar. halkyaparsa olur diyor. sadece temenni temenni kendisinin kaçbindoları var ALLAH bilir. emeklilerimiz 1000tl ikramiyelerini feda etsinlerde adamlık görelim biz gençler çalışıyoruz sürekli vrgimiz peşin kesiliyor.
BOSTANCIOĞLUNDAN MASALLAR
ya bir susun bir haftada 24 bin lira zarar ettim başlarım senin sarhoşluğuna bir şey yaptığınız yok bari konuşup doları iyice çoşturmayın
Şahıs kendi döviz anaparası kara geçtikten sonra geri kalan kar kısmını satsa bile on binlerce lira kazanıyor, TL de kalanların alıp-satmadıkları için uğradıkları muazzam zararı tazmin edebilecek misiniz Sayın Başkan, aksi takdirde söyledikleriniz hiç bir anlamı veya geçerliliği yok, hepsi boş laf!..
Şeref yoksunlari dolar 3,50 iken de aynı şeyleri söylüyordunuz,işiniz gücünüz yalanlarla ve masallarla halkı kandırmak,kandırmak ve kandirilmak sizin fitratinizda var.
al birini vur ötekine
partilerde çok kendinden geçiuorsun heralde ortam tam anlamıyla iyi değerlendirmişsin kafanızı kaldırında esnafın haline bakın
İyiki varsiniz yoksa kim yol köprü tünel yapacakti
Reyiz devredip kaçacak.
Ne içiyorsa bizde içsek
Diğer Haberler