AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'dan dolar yorumu

Dolar kurunda görülen yükselişler sonrası AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, dolar/TL kuruna ilişkin olarak Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'dan dolar yorumu

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, sert yükselen dolar/TL kuruna ilişkin olarak Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

"Türkiye büyüyüp güçlendikçe önündeki yol dikleşiyor. Bu millet bu kader tepesini aşacak" diyen Bostancı, "Toplumsal algıdaki bozulmanın önemli bir kısmını 'içeride dışarıda' manipülatif hareketler oluşturur. Eğer doğrudan toplumun kendisi bu manipülasyonları reddetme yönünde bir tavır sergilerse 'manipülatör' kendi zayıf girişimiyle baş başa kalır" ifadesini kullandı.

Bostancı, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'nin 'anlık, ve kimin kazanıp kimin kaybedeceğinin asla kestirilemeyeceği' paritelerine bakarak davranmak yerine uzun dönemli paritelere bakarak TL'nin kazandırma gücünü görmek doğru ekonomik tutumlar için önemlidir. Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde.

"Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek. O gün kaybedenlerden olmamak için her 'çılgınlık' gibi bu çılgınlığa da dışarıdan bakmak yerinde olur. Türkiye'nin geçmiş tecrübeleri, üretim kapasitesi, imkanları, potansiyeli ve aklı üzerine analitik muhakeme sahibi olanlar şüphesiz bu dönemsel 'halisünasyonlara' kapılmayacaklardır."

naci-bostanci-tweet


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
HER OLUMSUZLUĞU MİLLET AŞACAKSA SİZE NE İHTİYAÇ VAR Kİ. ORALARI İŞGAL EDİP BOŞUNA MI MAAAŞ ALIYORSUNUZ. İYİ DURUMDA HERKES İYİ YÖNETİCİDİR. ÖNEMLİ OLAN KRİZLERDE VARLIK GÖSTERİP DURUMA HAKİM OLMAKTIR. NEYMİŞ HALK GÖRMEZDEN GELİRSE DÜZELECEKMİŞ . DÜZÜLEN BELLİ DÜZENDE . MASAL ANLATMAYIN İCRAAT GÖSTERİN
alay ediyor
NACİ SEN NE İÇTİN KARDEŞİM
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler