Ankara'da belediye otoparkları günlük 1 TL oldu

Ankaralılara müjde! Ankara'da belediyeye ait otoparkların günlük ücreti 1 TL oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ANFA'ya kiralanan Mavi Göl, Mogan ve Göksu'daki otoparkların tamamının 3. şahıslara kiralandığı ve bu otoparkları işleten kişilerle vatandaşlar arasında sürekli sorunlar yaşandığı konusunda şikayetler geliyordu.

Ankara'da belediye otoparkları günlük 1 TL oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm otoparklarda 24 saatlik araç parkının ücreti Başkan Mustafa Tuna’nın talimatı ile 1 TL oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, belediyeye ait otoparkların ücret tarifelerinin oy birliğiyle belirlendiği bildirildi. Tarife değişikliğinin vatandaşları otopark alışkanlığına sevk etmek amacıyla yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Genel Müdürlüğü, ASKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte veya ayrı ayrı, sermayesinin yarısından fazlası Ankara Büyükşehir Belediyesine ait şirketler ile bunların iştiraklerine ait, Ankara mücavir alan sınırları içinde bulunan, çalıştırılan veya kiraya verilen yol boyu otoparklar, açık otoparklar, çok katlı otoparklar ve kapalı tüm otoparklarda ücret tarifesi bir saate kadar ücretsiz, bir saatten sonra 24 saat 1 lira olarak uygulanacaktır."

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ANFA'ya kiralanan Mavi Göl, Mogan ve Göksu'daki otoparkların tamamının 3. şahıslara kiralandığı ve bu otoparkları işleten kişilerle vatandaşlar arasında sürekli sorunlar yaşandığı konusunda şikâyetler geliyordu.

Bunun üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi 2018 yılının ilk Belediye Meclisi'nde bir karar alarak ANFA ile olan 25 yıllık otopark protokolünü iptal etmişti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
tüm Türkiye genelinde uygulanması gereken güzel bir uygulama .
akpnin Ankaralilara yaranma çabaları ama nafile
MUSTAFA TUNA ! ANKARA İÇİN ALLAHIN BİR LÜTFU BU ADAMIN KIYMETİNİ BİLMEMİZ LAZIM DÜZGÜN İNSANLARI ENAYİ BECERİKSİZ KORKAK OLARAK GÖRÜRSEK KAYBEDERİZ BU ZAMANA KADAR HEP BU KAFA YAPIMIZDAN DÜŞÜNCE YAPIMIZDAN KAYBETTİK YİYENLER MAFYA TİPLER KURALSIZLIK YAPANLAR HER ŞEYİ MÜBAH OLARAK GÖRENLER ÇIKINCA TÜREYİNCEDE ZORUMUZA GİTTİ İLK DEFA ADAM GİBİ ADAM GERÇEK MÜMİN MÜSLÜMAN BİR ADAMA EMANET ETTİK ANKARAYI MUSTAFA TUNAya SAHİP ÇIKMAK TÜM ANKARALILARIN GÖREVİDİR DOĞRU İNSANIN ARKASINDA DURMALIYIZ CESARET DESTEK VERMELİYİZ
@apol06 Yok kardeşim biz Akp ye 3 dönem ondan öncede 2 dönem refaha şans verdik sonuç hüsran kişilerin değil artık Ankara partinin değişmesi gerek biz bir kişinin agzının içine bakan başkan istemiyoruz yarın secimde oy veririz Mustafa Tuna başkan olur damadına yan baktı diye adam görevinden alınır bizim secmediğimiz kişiyi başımıza getirirler yine..
Çok Doğru Söz
oy vermem asla ama yiğidin hakkinida yemem başarılı bir belediye başkanı.
@arjursum tipik Türkiye vatandaşının zihniyeti sonrada diğer insanlara koyun diyorsunuz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler